Interneto vagių ataka – dar prieš vieną banką

Ūkio bankas informuoja, kad šiandien elektroniniu paštu buvo išplatintas laiškas, kuriame, prisidengiant banko vardum, mėginima sužinoti Ūkio banko internetinės bankininkystės klientų duomenis. Tai jau ne pirmas kartas, kai interneto bankininkystę siūlantys Lietuvos bankai sulaukia duomenų grobėjų atakų.

„Jei el. paštu Jus pasiekė laiškas su Ūkio banko logotipu ir tekstu anglų kalba apie tai, kad užblokuota Jūsų sąskaita ir nuoroda į interneto svetainę, kuri sukurta identiška kaip www.ub.lt, jokiu būdu nespauskite nuorodos ir neįvedinėkite toje svetainėje jokių savo asmeninių duomenų.

Ūkio bankas niekada nesiunčia el. laiškų prašydamas klientų pateikti savo slaptus prisijungimo prie Eta banko slaptažodžius ir kodus“, – sakė Ūkio banko Internetinės bankinkystės skyriaus vadovė Samanta Bagdzevičiūtė.

Ūkio bankas apie tokią ataką iš karto informavo savo klientus, žiniasklaidą bei teisėsaugos pareigūnus.

S.Bagdzevičiūtė pažymėjo, kad minėti elektroniniai laiškai yra populiari duomenų vagystės forma, dar kitaip vadinama „phishing“ (terminas sudarytas iš dviejų anglų kalbos žodžių: password fishing – slaptažodžių žvejyba). Tokia veikla – tai sukčiavimas prieš organizacijas ar privačius asmenis, kai pasinaudojant nepageidaujamomis elektroninio pašto žinutėmis (spam) ar falsifikuotais internetiniais tinklalapiais, siekiama išgauti prisijungimo prie informacinių sistemų slaptažodžius ar kitus konfidencialius duomenis.

Dažniausiai tokio pobūdžio atakos būna nukreiptos prieš bankų klientus, siekiant sužinoti jų prisijungimo prie elektroninės bankininkystės sistemų slaptažodžius ar kreditinių kortelių duomenis.

Jei atskleidėte savo slaptus kodus svetimiems asmenims, susisiekite su Ūkio banku nemokama linija 8 800 10 007 arba kreipkitės į Jus aptarnaujantį banko padalinį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , .

1 atsiliepimas į "Interneto vagių ataka – dar prieš vieną banką"

  1. oho

    tai ku dabar daryt? 😯 Ai, nemano babkes, nemano problemos 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.