Lietuvos mokslininkas išrado lazerinį prietaisą gydymui

Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose trečiadienį prasidedančioje tarptautinėje parodoje „Baltmedica“ pirmą kartą bus pristatomas lietuviškas naujos kartos šiuolaikinis lazerinis gydymo prietaisas.

Pasak Vilniaus Lazerinės technologijos centro vadovo profesoriaus Rimanto Kanapėno, tai unikalus, daugiaprofilinis, mažagabaritis, aukštų technologijų lazerinis medicinos prietaisas sąnariams, stuburui, traumoms, uždegimams gydyti.

Jis išsiskiria iš kitų lazerinių prietaisų dideliu gydymo efektyvumu, paprastu naudojimu ir tvirtinimu prie kūno, patogumu nešiotis drabužių kišenėje. Prietaisas skirtas gydytis namuose be skausmo ir vaistų, taip pat klinikiniam gydymui, sporto ir karo medicinai.

Pasak profesoriaus R. Kanapėno, prietaisas turi specialius keičiamus optinius antgalius, kurie suformuoja ir nukreipia švelnius lazerio spindulius į sunkiai prieinamas vietas – ausų landas, nosį. Jis skirtas taip pat parodontozei, prostatitams, kiaušidžių uždegimams gydytis. Švelnūs gydomieji lazerio spinduliai prasiskverbia iki 100 mm gylio į minkštuosius audinius ir sukelia biostimuliacijos efektą, tai yra suaktyvina medžiagų apykaitą, gerina kraujotaką, slopina skausmą, uždegimus, pagreitina gijimo ir ląstelių regeneracijos procesus, stiprina žmogaus imuninę sistemą.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje prietaisas yra patentuotas, aprobuotas ir sertifikuotas 27 Europos Sąjungos valstybėse, pripažintas Lietuvos ir užsienio medikų, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Mokslas su žyma , , , , .

2 atsiliepimai į "Lietuvos mokslininkas išrado lazerinį prietaisą gydymui"

  1. Rimantas

    Saunuoliai musiskiai mokslininkai, taip ir toliau! as ir gal kada kazka panasaus sukursiu 😀

  2. Gie

    saunus mediku ir moksliuku darbas 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.