Nespėjo palaidoti nužudyto dėdės

Tradicija tapęs girtavimas atvedė prie tragedijos. Plungės rajono gyventojas, kaltinamas mirtinai sumušęs savo dėdę, vakar teisme teigė jį planavęs palaidoti, nes manė, jog šis mirė padauginęs alkoholio.

Vakar Klaipėdos apygardos teisme pradėta nagrinėti žiauraus nužudymo byla. Nusikaltimo aplinkybes dėstęs kaltinamasis Plungės rajono Šateikių Rūdaičių kaimo gyventojas Mindaugas Katkus (gim. 1975 m.) atskleidė šokiruojančią kaimo gyventojų kasdienybę.

Anot prokurorų, vyriškis keletą kartų sumušė kartu gyvenusį mamos brolį Gintarą Valančių (gim. 1961 m.). Pirmą kartą tai buvo dar 2004-ųjų birželį. Tąkart G. Valančius sužalojimus gydėsi ligoninėje.

Jis buvo muštas ir vėliau, o šių metų gegužės 8-osios išgertuvės baigėsi jau mirtimi. Remiantis kaltinamuoju aktu, namų virtuvėje sūnėnas dėdę lupo už tai, kad šis netyčia rūkydamas padegė lovą.

Anot ekspertų, aukai kliuvo beveik 40 smūgių rankomis ir kojomis. G. Valančius mirė įvykio vietoje kraujui išsiliejus į pilvą. Nuo sužalojimų jam lūžo šonkauliai, buvo pažeistos kepenys. Sumušimai matėsi ir ant veido.

Prokurorai šį nusikaltimą kvalifikuoja kaip itin žiaurų, o Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų.

Mušė miegantį

Vakar teisme nuskambėjusi kaltinamojo išpažintis atskleidė kaimo kasdienybę. Nevedęs M. Katkus gyveno su mama, 19-mečiu broliu ir G. Valančiumi.

„Dėdė visą laiką gėrė. Ilgiausiai blaivus išbūdavo savaitę. Aš irgi gerdavau 2-3 savaites, o paskui sustodavau ir 2-3 mėnesius dirbdavau. Gerdavome visi trys: mama, dėdė ir aš. Neblaivus dėdė dažnai rūkydavo lovoje, taip ne kartą buvo ją padegęs. Pykdavau, nes bijojau, kad supleškins namus“, – pasakojo M. Katkus.

Jis sakė gegužės 8-ąją į namus grįžęs neblaivus. Kambaryje pamatė apdegusią savo lovą, o joje gulėjo neblaivus dėdė.

„Brolis papasakojo, kad Gintaras vėl užmigo rūkydamas, o jis spėjo laiku viską užgesinti. Sudaviau kelis kartus per veidą, dėdė nereagavo, o aš nuėjau miegoti.

Kitą rytą išgirdau, kaip virtuvėje šūkauja mama ir dėdė. Iš balsų supratau – geria. Įėjau į virtuvę ir pamačiau fotelyje su cigarete burnoje miegantį Gintarą. Sukilo pyktis – sudaviau per veidą. Šis nereagavo, supykau dar labiau“, – teigė M. Katkus.

Gėrė toliau

Vyras neatsimena, kiek kartų trenkė giminaičiui, galiausiai nusprendė krauju paplūdusį žmogų nuprausti.

„Nunešiau prie kriauklės, o jis nuvirto. Spyriau į šoną – kad baigtų apsimetinėti. Pagalvojau, kad jis vėl mirtinai girtas. Dėl alkoholio perdozavimo buvo ne kartą į ligoninę pakliuvęs. Medikai vos atgaivindavo. Paprašiau mamos jį apkloti ir palikome ant grindų išsimiegoti“, – sakė jis.

Tada mama ir sūnus tame pačiame kambaryje susėdo prie stalo bei prisigėrė „samanės“.

Giminaičio būkle šeimyna pasidomėjo tik po kelių valandų – kai išsimiegojo. „Paėmiau už rankos – žiūriu pamėlusi, šalta. Pulso taip pat neradau, ėmiau gaivinti. Pasikviečiau kaimyną, įkėlėme į lovą. Supratau, jog tikrai miręs.

Nepamaniau, kad nuo mano smūgių – neatsiminiau. Nutariau pasirūpinti laidotuvėmis, iškviečiau laidojimo paslaugų firmos darbuotojus. Šie pamatė velionį ir paskambino policijai. Kriminalistai fiksavo įvykio vietą, o išvažiuodami pasiėmė ne tik dėdės kūną, bet ir mane. Nuo tada namuose nebuvau“, – pasakojo M. Katkus.

Ne pirmas kartas

Į Klaipėdos apygardos teismo suolą 9 klasių išsilavinimą turintis M. Katkus sėdo jau antrą kartą. 1997 m. jis su dviem bendrais buvo kaltinamas Plungės rajone gaminęs naminę degtinę bei nužudęs žmogų.

Anot teisėsaugininkų, keturi vyrai miške virę naminę bei išgėrę susiginčiję. Tada trijulė sumušė savo sugėrovą, badė jį šakute. Supratus, jog auka mirė, kūnas buvo įkištas į naminės gamybai skirtą krosnį ir sudegintas.

Tąkart M. Katkus buvo nuteistas už nužudymą ir naminės gaminimą, tačiau 2000 m. bylą iš naujo išnagrinėjęs aukštesnės instancijos teismas paskyrė vyriškiui palankesnį nuosprendį – už nusikaltimo slėpimą jam vietoje 6 metų nelaisvės liko 3 metai.

Netrukus jis grįžo į laisvę, o 2005 m. Plungės rajono apylinkės teisme buvo lygtinai nuteistas už sveikatos sutrikdymą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.