Kaliningrado valdžios turto Lietuvos advokatai ieškos ir Lenkijoje

Lenkija gali tapti antrąja valstybe po Lietuvos, kurioje esantis Kaliningrado srities administracijos turtas gali būti parduodamas iš varžytinių.
Praėjusią savaitę Lietuvos advokatų kontora „Nordia Baublys & Partners” kreipėsi į Varšuvos apygardos teismą, prašydama leisti Lenkijos teritorijoje vykdyti Londono arbitražinio teismo sprendimą bendrovės „Duke Investment” naudai išieškoti daugiau kaip 70 mln. litų skolą iš Kaliningrado srities administracijos.

„Mūsų klientas yra pasiryžęs jam priklausančio turto ieškoti visoje Europoje ir tokiu būdu atgauti bent dalį lėšų. Tokie teismo procesai yra sudėtingi ir ilgi, tačiau, mūsų įsitikinimu, Kaliningrado sritis neturi jokių išimčių ir privalo grąžinti skolas kaip tai daro įmonės ar paprasti žmonės”, – sakė ieškovui atstovaujančios advokatų kontoros „Nordia Baublys & Partners” vadovaujantis partneris Kęstutis Švirinas.

Pernai metų rudenį Lietuvos antstoliai pardavė Kaliningrado srities administracijai priklausantį pastatą Vilniuje, o netrukus bus parduodamas ir jame esantis kilnojamasis turtas.

Be to, šių metų pavasarį visoms Lietuvos sienas ir transportą kontroliuojančioms valstybės institucijoms bei šalies komerciniams bankams buvo įteiktas antstolių reikalavimas nedelsiant sulaikyti ir areštuoti visą į Lietuvą patenkantį Kaliningrado srities turtą – automobilius, lėktuvus, pinigus sąskaitose ir kitą kilnojamąjį turtą.

Kaliningrado vyriausybės nuomone, Lietuvos teismų sprendimas parduoti pastatą iš varžytinių yra „ekspropriacija arba nacionalizacija”, todėl ji Lietuvą kaltina, kad ši nesiėmė priemonių tokiems veiksmams sustabdyti.

Skola susidarė po to, kai 1998 metų pavasarį Kaliningrado sritis gavo daugiau kaip 10 mln. JAV dolerių vertės kreditą iš Vokietijos banko „Dresdner Bank” paukštienos fabrikui „Baltpticeprom” modernizuoti. Tačiau srities administracija nevykdė įsipareigojimų – per penkerius metus vos kartą bankui buvo pervesta nedidelė suma.

Po nesėkmingų bandymų atgauti pinigus, „Dresdner Bank” kreipėsi į skolų išieškojimo bendrovę „Duke Investment”, kuri perėmė kreditoriaus teises. Bendrovė kreipėsi į Londono arbitražinį teismą ir procesą laimėjo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.