Čempionatas pradėtas nesėkme

Skaudžiu pralaimėjimu jubiliejinį 15-ąjį Lietuvos krepšinio lygos sezoną pradėjo Klaipėdos „Neptūnas”. Klaipėdiečiai namie 73:80 turėjo pripažinti Kėdainių „Nevėžio” pranašumą.

Rungtynes klaipėdiečiai pradėjo susikaupę ir jau 5-ąją minutę po taiklaus Vaidoto Pridotko tritaškio įgijo dviženklį pranašumą – 15:4, o iki pirmojo kėlinuko pabaigos likus žaisti beveik dvi minutes komandas skyrė 13 taškų – 23:10.

Tačiau tada klaipėdiečiams krepšys tiesiog užsirišo. O svečiai, padidinę apsukas, laimėjo 6 minučių tarpsnį spurtu 18:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 28:23.

Visgi uostamiesčio žaidėjai rado jėgų sustabdyti varžovus – 18-ąją min. skirtumas buvo ištirpęs iki dviejų taškų – 31:33. Tačiau vėl kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę kėdainiškiai prieš didžiąją pertrauką susikrovė solidžią 11 taškų persvarą – 42:31.

Po pertraukos mūsų komandai toliau nesisekė – 23-ąją min. atotrūkis nuo „Nevėžio” siekė net 17 taškų – 50:33.

Bet kovingi mūsų krepšininkai likus žaisti 32 sekundes buvo sumažinę skirtumą iki 4 taškų – 73:77, tačiau labiau priartėti mūsiškiams varžovai nebeleido.

Šiose rungtynėse dar nežaidė Evaldas Dainys, kuris tebesigydo čiurnos traumą. Pats krepšininkas tikino nežinąs, kada galės grįžti į rikiuotę ir sakė, jog tai priklausys nuo savijautos.

Po nesėkme pasibaigusių rungtynių vyriausiasis „Neptūno” treneris Aloyzas Rudys sakė, jog dėl nesėkmės kalta prasta gynyba. „Viskas prasidėjo nuo gynybos. Per kėlinį praleisti 27 taškai daug ką pasako. Vėliau krepšininkai nebegalėjo apsiginti vienas prieš vieną, du prieš du, todėl praleidome daug taškų iš po krepšio”, – sakė A.Rudys.

Subyrėjus „Neptūno” priekinės linijos žaidimui Kėdainių komandos puolėjas Povilas Butkevičius bemaž šešis kartus atakas baigė dėjimais iš viršaus. Anot A.Rudžio šis žaidėjas jam nebuvo staigmena.

„Jis tiesiog pasinaudojo mūsų klaidomis gynyboje, kai prastai gynėmės žaisdami du prieš du”, – tvirtino treneris.

„Neptūnas” – „Nevėžis” 73:80 (23:15, 8:27, 23:19, 19:19).

Rezultatyviausiai „Neptūno” gretose, kaip jau įprasta, žaidė komandos kapitonas Vaidotas Pridotkas. Jis pelnė 23 taškus ir 9 kartus atkovojo atšokusį kamuolį. Kitas puolėjas Vitalijus Stanevičius surinko 18 taškų.

„Neptūnui” taip pat taškus pelnė: Marius Kasiulevičius ir Paulius Počiuipa – po 7, Giedrius Jankauskas – 6, Marius Runkauskas – 5, Mindaugas Mockus – 3, Remigijus Trakimas ir Sergejus Karmazinskis – po 2. Deividas Gailius per 9 minutes taškų nepelnė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė buvęs „Neptūno” įžaidėjas Aidas Viskontas. Jis pelnė 18 taškų. Povilas Butkevičius surinko 16, o Gintaras Leonavičius – 14 taškų.

Kitas rungtynes „Neptūnas” žais penktadienį 18 val. Vilniuje su vietos „Sakalais”.

Naujai susikūrusi Kauno „Aisčių-Atleto” komanda namuose 101:66 (26:11, 29:14, 24:19, 22:22) nugalėjo Panevėžio „Techaso” krepšininkus.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , .