Įmonės pradeda rūpintis darbuotojų sveikata

Nuo šių metų liepos mėnesio darbdaviams, kurie sumoka savo darbuotojų papildomo savanoriškojo sveikatos draudimo įmokas, taikoma mokesčių lengvata – už darbuotojų naudai sumokėtas įmokas draudimo įmonei nereikia mokėti papildomo „Sodros“ mokesčio.

Lengvata paskatino darbdavius drausti darbuotojų sveikatą taip siekiant juos išlaikyti bendrovėje. Įsigaliojus pataisoms buvo prognozuojama, kad skaičius įmonių, norinčių apdrausti įmonės darbuotojus, labai didės. Tačiau rinkos augimas nustebino net ir optimistiškiausiai nusiteikusius draudikus.

Palyginti su praėjusių metų liepos-rugpjūčio mėnesiais, šiemet bendrovių, norinčių apdrausti darbuotojus, padaugėjo 4 kartus.

Darbuotojus įmonės draudžia dėl keleto priežasčių. Pirmiausia darbuotojai gali gydytis privačiose gydymo įstaigose, kur gauna kokybiškesnes paslaugas. Be to, gydydamasis ar profilaktiškai tikrindamasis privačiose įstaigose darbuotojas sugaišta žymiai mažiau laiko, o tai mažina nuostolius, patiriamus darbuotojui tikrinantis sveikatą.

Nors kol kas draudikai patys aktyviai ieško įmonių, norinčių apdrausti darbuotojus, jau dabar nemaža dalis bendrovių savo iniciatyva kreipiasi į draudėjus norėdamos apdrausti darbuotojus. Preliminariais duomenimis, vien per liepos mėnesį dvi didžiausios sveikatos draudimą parduodančios Lietuvos draudimo bendrovės pasirašė sveikatos draudimo sutarčių už daugiau nei 1,2 mln. litų.

Dažniausiai įmonės darbuotojus draudžia 10 ar 20 tūkst. litų sumai, tačiau pasitaiko ir tokių, kurios darbuotojų sveikatą įvertina 40 tūkst. litų suma.

Seniau drausdavosi tik didžiosios tarptautinės bendrovės, o po įstatymo pataisos įsigaliojimo šiuo draudimu darbuotojus drausti pradėjo ir vidutinės, ir mažosios įmonės.

Planuojama, kad ateinančiais metais, kai bendrovės lėšas darbuotojų sveikatos draudimui galės numatyti metiniame biudžete, darbuotojų sveikata besirūpinančių įmonių skaičius didės dar daugiau – maždaug 30-40 procentų.

Taip pat vertėtų pabrėžti įdomią tendenciją sveikatos draudimo rinkoje. Draudimo bendrovė „Ergo Lietuva gyvybės draudimas“ dėl sveikatos draudimo dėmesio susilaukė ne tik iš privataus sektoriaus, bet ir iš valstybinių įstaigų. Darbuotojų motyvavimo ir rūpinimosi jų sveikata naudą jau supranta ne tik verslo įmonių atstovai, bet ir valstybinių institucijų vadovai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.