Iš Maskvos atvilnija V.Uspaskicho: „Grįžtu“

Spaudos konferenciją Maskvoje surengęs Darbo partijos (DP) įkūrėjas skelbėsi parvyksiąs į Lietuvą, nors ir tapo, anot jo, susidorojimo aukščiausiu lygiu auka. Seimo komitetų posėdžius į susitikimą Rusijoje su Lietuvos teisėsaugos ieškomu milijonieriumi iškeitusiems parlamento „darbiečiams“ ši kelionė gali atsirūgti.

Spektaklis: „Piliečių teisių ir laisvių pažeidimai Europos centre“. Pagrindinis veikėjas, atliekantis aukos vaidmenį: nuo Lietuvos teisėsaugos beveik pusantrų metų Rusijoje besislapstantis DP įkūrėjas V.Uspaskichas. Antraplaniai veikėjai: Seimo ir Europos Parlamento „darbiečiai“. Veiksmo vieta: nuo demokratijos žaidimo taisyklių vis labiau tolstanti Rusijos sostinė Maskva. Trukmė: 1,5 valandos. Taip galima būtų apibūdinti vakar laikraščio „Komsomolskaja pravda“ redakcijoje vykusią ir skambiai pavadintą V.Uspaskicho spaudos konferenciją.

Su manta – namo

Esminė vakarykščio ilgo susitikimo su žiniasklaida žinia – V.Uspaskicho pažadas sugrįžti į Lietuvą. Spaudos konferencijoje jis gana miglotai kalbėjo apie parvykimą. „Prekei reikia vartotojų. Jei manęs reikės, aš užsiimsiu politika, – naujienų agentūroje „Interfax“ cituojamas V.Uspaskichas. – Filosofai sako, kad mokytojas atsiranda tada, kai atsiranda mokinys.“ Tačiau telefonu LŽ jis dalijo garantijas, kad pasirodys. „Grįžtu kitą savaitę. Kada ir kaip, dar nežinau, bet tikrai bus pranešta. Kol kas negaliu pasakyti, nes visų pirma daiktus reikia susirinkti, blin“, – sakinį mėgstamu žodeliu užbaigė V.Uspaskichas. Kalbama, kad jis gali parvykti netgi specialiai užsakytu lėktuvo reisu arba automobiliu per Baltarusiją.

Kur bekirstų Lietuvos sieną, V.Uspaskicho laukia antrankiai, nes teismas yra davęs leidimą suimti jį kaip įtariamąjį Darbo partijos apgaulingos buhalterinės apskaitos byloje, o Vyriausioji rinkimų komisija ir Vyriausiasis administracinis teismas panaikinę į Seimą Alytaus rajone kandidatuojančio politiko neliečiamybę.

„Jeigu Lietuva yra teisinė valstybė, neturėčiau būti suimtas, – įsitikinęs V.Uspaskichas. – Žinau, kad turėsiu nuvykti į Generalinę prokuratūrą, niekada to nevengiau. Bet po apklausos turėčiau būti paleistas namo pas vaikus.“

Spaudos konferencijoje politikas neatsakė tiesiai į klausimą, ar gavo prokurorų pažadą išvengti suėmimo. Jis tik minėjo, kad procesą stebės jo partijos kolegos parlamentarai.

Sekė ilgą susidorojimo istoriją

V.Uspaskichas ir kiti LŽ kalbinti spaudos konferencijos dalyviai pabrėžė sulaukę labai didelio Rusijos ir tarptautinės žiniasklaidos susidomėjimo. „Lietuvos žiniasklaida, kaip įprasta, ignoravo, buvo tik keli žurnalistai“, – sakė viena ištikimiausių bėglio bendražygių L.Graužinienė. „Darbietis“ Jonas Pinskus sakė, kad spaudos konferencija užtruko taip ilgai, nes buvo parengtas labai išsamus pranešimas. „Daug teisybės buvo išsakyta, – aptakiai kalbėjo parlamentaras. – Buvo parodyta, kad tam tikros jėgos su V.Uspaskichu susidorojo kaip kadaise su prezidentu Rolandu Paksu. Pasirodo, Lietuvoje galima taip pasielgti ir su prezidentu, ir su didžiausios partijos pirmininku.“ Pasiteiravus, kokie buvo pateikti įrodymai, J.Pinskus paminėjo straipsnius iš laikraščių, kažkokį „raštelį“, kuris paaiškina, kodėl V.Uspaskichui teko trauktis iš Ūkio ministro ir Seimo nario posto. Tačiau konkrečiau nepaaiškino. Apie žadėtus įrodymus, kad į V.Uspaskichą bandyta pasikėsinti, nekalbėjo ir L.Graužinienė. V.Uspaskichas sakė parodęs nufilmuotą medžiagą. „Žinojau, kad mane čia Rusijoje nori sulaikyti ir nužudyti, todėl visur pristačiau kamerų ir nufilmavau, – sakė jis, tačiau nepaaiškino, kas matyti tame vaizdo įraše. – Reikėjo dalyvauti spaudos konferencijoje.“ Paklaustas, kuo susijusi su dabartinėmis jo bėdomis ministro portfelio netekimo istorija, V.Uspaskichas dar kartą prikaišiojo Lietuvos žiniasklaidai: „Reikėjo apie viską nuo pradžių papasakoti, kad tarptautinė žiniasklaida žinotų, nes Lietuvos žurnalistai to neparodo.“

Anot „Interfax“ pranešimo, DP lyderis nekaltumą įrodinėjo tokiais „faktais“: jam išvykus oponentų reitingai nepakilo, o korupcija Lietuvoje nesumažėjo, taigi jo kaltė esanti „abejotina“.

LŽ žiniomis, į spaudos konferenciją susirinkę žurnalistai neturėjo daug su jos tema susijusių klausimų. „Klausė, ką jis dabar veikia, kaip sekasi verslas Lietuvoje ir Rusijoje“, – tai įstrigo J.Pinskui.

Keliauninkais domėsis Etikos komisija

„Komsomolskaja pravdos“ interneto svetainėje buvo anonsuojama, kad spaudos konferencijoje dalyvaus ir 17 parlamentarų – iš viso du trečdaliai „darbiečių“ frakcijos. Tačiau ne visi pasirodė Maskvoje kaip antai Vydas Gedvilas. Kas tiksliai iš parlamentarų dalyvavo, LŽ kalbinti „darbiečiai“ nepasakė. Tačiau pasidžiaugė, kad į Maskvą atvyko ir dvi europarlamentarės – Ona Juknevičienė ir Jolanta Dičkutė. L.Graužinienė sakė, kad ji ir dar 4 lankytojai atskrido iš vakaro ir apsistojo „pas Viktorą“, o likusieji atvyko vakar. J.Pinskus sakė, kad politikai bilietus pirko iš savo kišenės ir dauguma dar vakar ketino grįžti į Vilnių.

„Darbiečių“ desanto kelionė sukėlė pasipiktinimą Lietuvoje. Prezidentas Valdas Adamkus paragino reaguoti Seimą. „Prezidentas apstulbęs dėl tokio akibrokšto. Anksčiau vienas V.Uspaskichas tyčiojosi iš valstybės, o dabar tai daro partija. Nejaugi ir DP frakcija darbą Seime perkels į Maskvą?“ – prezidento poziciją BNS komentavo jo atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

Būtino leidimo nedavusi ir jokio prašymo negavusi Seimo valdyba vakar svarstė šį klausimą. Jį iškėlė buvęs V.Uspaskicho bendražygis Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas. Valdyba nutarė kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją dėl išvykusių „darbiečių“. Etikos sargams teks svarstyti ir į Maskvą išskridusios komisijos pirmininkės R.Kšanienės elgesį.

Vakar it iš gausybės rago pasipylusiuose politikų pareiškimuose V.Uspaskicho ir jo bendražygių veiksmai buvo vadinami gėdos darymu Lietuvai. J.Pinskus neįžvelgė tokios kaltės: „Mes vykome ne į demokratija negalinčia pasigirti Maskvą, o pas partijos įkūrėją. Pati mūsų valstybė sukūrė precedentą, kad žmogus negali apsiginti Lietuvoje ar kitoje Europos Sąjungos šalyje.“

V.Uspaskichas irgi mano, kad vizitas pas jį yra ypatingos reikšmės: „Džiaugiuosi ir vertinu tai. Ačiū Dievui, kad jie išdrįso pasakyti tiesą.“

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , , , , , , , , .

9 atsiliepimai į "Iš Maskvos atvilnija V.Uspaskicho: „Grįžtu“"

 1. Viktor

  Matyt, tėvynėje Rusijoje, tavęs neįvertina,kad taip nori atvykti į Lietuvą. Atvyksi tave pasitiks partijos gvardiečiai ir antrankiai.Bet nepergyvenk. Tas truks tik 48 val.Po to vėl tavęs laukia partinis darbas ir nemokama reklama. Tu – pavyzdys Lietuvos politikams ir išbandymas Lietuvos teisėsaugai. Įmk pavyzdį iš Petriko.

 2. manantis kitaip

  o gal kartais pas mus Lietuvoj taip isigalejusi yra valdzios mafija (su buvusiu premjeru priesaky) nes visi kiti politikai kurie pucia ne i ta duda paprasciausiai yra nusluojami.

 3. jan

  Nors esu nuo pat gimomo nacionalistas, bet dabar galiu tvirtai sakyti, kad Uspaskicho atveju Rusija yra demokratiškesnė šalis nei mūsų…, ar ne per ilgai tie valdžios vyrai užsisėdėjo savo postuose,susiraizgė savo interesų voratinkliuose ir per žiniasklaidą rodo lietuvišką purvo pilimą. Negi jie nemato,kad žmonės pradėjo kitaip mąstyti,negi jie nebijo savo kritimo,…gal reiktų garbingiau žiūrėti į didžiąsias valstybes, į žmones.
  Kodėl tą įrankinį aferistą Petriką nepasodina, kodėl valdžios vyrai neparodo savo sukauptų milijoninių turtų išteklius…., vis kodėl ir kodėl…
  Man atrodo,kad Uspaskichui nereikia vengti grįžimo, jaučiu , kad turės bent daugiau kaip pusę Lietuvoj palaikančių, ir tegul jis vieną kartą prakalba sąžiningai kaip prie altoriaus apie visus valdžios atstovus Lietuvoje ir tuomet mes patys atsirinksime kas yra kas.

 4. vilkelis

  Janui
  nebuk naivuolis ir paklausk Viktoro is kur eilinis suvirintojas susikrove milijo-
  nus(pardave kelias furas metalo lauzo)
  kodel nesumokejo nuo 270mln.mokes-
  ciu valstybei?ko jis gali klausti kitu.jei,
  kaip rusai sako,rilco v pusku.

 5. senelis viska zinantis

  Viktorai ar ne pats kaltas, kad taip dabar turi slapstytis. Kai Paksa verte reikejo nepatiketi socdemais ir koncervais, o palaikyti libdukus ir Paksas butu likes ir tau premjero kede butu garantuota.

 6. pilietis

  Teisingai seneli,socdemus ir koncervus seniai reikejo nuo valdzios vyti. Dabar metai is metu niekas nesikeicia.Kas kad jie pries liaudi vaidina kad gincijasi, o pelna dalijasi po lygiai.Delto ir nenori nieko prisileisti.

 7. Juozas

  Matosi labai netolimos ateities Lietuvoje perspektyvos: Petrikas – Premjeras, o Uspackichas – Prezidentas… Arba atvirkščiai. Abu faktiškai neteisti ir nebus teisiami, nei juk grobė milijonus, o ne porą šimtinių iš Lietuvos žmonių ir, svarbiausia, žinojo su kuom dalintis. Na, o likusios Lietuvoje liaudies dalies mentelitetas tikrai garantuoja už buteliuką nusipirkti jų balsus. Taip, kad Jan prav, prišla ichniaja korta, ateina jų, iš rytų „saulės“ laikai. Matyt tas scenarijus su dabartiniais valdinukais RYTAI senai aptarė ir užmokėjo. Jau didesnės klounados, nei dabartiniame Lietuvos valdžių „olimpe“ regėti vargiai ar pavyks. Jei suteikė indulgenciją AMB, tai reikia ir visiems „nusipelnusiems“ milijonų grobstytojams. „Pirmyn vyrai“…

 8. manančiam kitaip

  Tyčiojosi žmogelis iš prezidento,seimo,premjero,kitų partijų.Pasivogė diplomą,apgaulingai skaičiavo mokesčius (ne šimtus,bet milijonus),pabėgo nuo teisėsaugos ir vis šaukė-mane muša!
  Na,atrodo,iš tiesų atėjo laikas gauti į kailį…
  jis tiesiog negali suvokti,kad JO,turtuolio,galima paprašyti atsakyti už visus padarytus nusikaltimus…

 9. Pries Lietuvos valdzia

  Jau negali buti aiskiau, kaip dabar, kad Lietuvos valdzia yra VAGIU GAUJA.
  Kada Lietuvos zmones tikrai pabus ir visi vieningai sukils pries Lietuvos mafija???? Kol Brazauskas / mafijos TEVAS egzistuoja, tol Lietuvos valdzioje nebus pasikeitimu zmoniu naudai.
  LIETUVEI, KURKITE NAUJA PARTIJA, KURI DIRBS LIETUVAI, LIETUVOS ZMONEMS IR JUSU VAIKU ATEICIAI. TIK SU NAUJA, ZMONIU SUKURTA LIETUVOS VALDZIA,PAGERES VISU ZMONIU GYVENIMAS, O NE TIK BRAZAUSKO MAFIJOS KLAPCIUKU. SUSIVIENYJE ISVARETE RUSUS / KOMUNISTUS IS SAVO TEVYNES, TAI DABAR UZBAIKITE SAVO DARBA IR ISVARYKITE KOMUNISTU PALIKONIUS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.