Statybas baigęs parkas pasirengęs priimti naujus nuomininkus

Viena iš Klaipėdos mokslo ir technologijų parko steigėjų Ūkio ministerija įsibėgėjančią parko veiklą vertina kaip sėkmingą ir deda į naująjį objektą dideles viltis.

„Žinant, kad parkas dar tik kūdikystės amžiaus, jis dirba išties sėkmingai”, – sakė Ūkio ministerijos sekretorius Gediminas Rainys, praėjusį penktadienį dalyvavęs Mokslo ir technologijų parko rekonstrukcijos pabaigtuvėse.

G. Rainys parko statybų pabaigą vadino dviguba švente, mat Mokslo ir technologijų parkas yra pirmasis Ūkio ministerijos valdomomis struktūrinių fondų lėšomis įgyvendintas projektas Lietuvoje.

Mokslo ir technologijų parko antrojo etapo rekonstrukcija truko apie metus ir kainavo apie 4 mln. 700 tūkst. Lt. Abu rekonstrukcijos etapai atsiėjo per 7 mln. 260 tūkst. Lt.

Nors vyko rekonstrukcija, parkas tęsė savo veiklą, tačiau iki šiol negalėjo dirbti visu pajėgumu.

Direktorė Roma Stubrienė džiaugiasi, kad baigus viso komplekso rekonstrukciją bendras Klaipėdos universiteto miestelyje įsikūrusio pastato plotas išaugo iki 3 275 kv.m, įmonėms siūlomų šiuolaikiškų biuro patalpų plotas siekia 1 840 kv.m.

Vadinasi, dabar parke galės įsikurti dar daugiau naujų technologijų srityje dirbančių įmonių. Pasak R. Stubrienės, šiuo metu parkas turi septyniolika nuomininkų, galimybėmis tapti bendruomenės nariais domisi ir naujos įmonės. Parkas sulaukia susidomėjimo ir iš užsienio kompanijų.

Liepos mėnesį užbaigus rekonstrukciją parke jau įsikūrė penki nauji nuomininkai.

Įrengiant Mokslo ir technologijų parko biurus buvo taikomos naujausios technologijos. Pavyzdžiui, įrengtos modulinės pertvaros, leidžiančios koreguoti patalpų dydį atsižvelgiant į įmonių poreikius. Be to, biurų patalpose įrengtos pakeliamos grindys.

Taip pat parkas gali pasigirti turintis moderniausią mieste 100 vietų konferencijų salę su visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančia įranga, elektroninę biblioteką.

Nuo saulės dirbančiuosius parke saugo fasado žaliuzės, kurių sensoriniai davikliai reaguoja į saulės šviesos intensyvumą, kryptį bei vėjo stiprumą.

„Vakarinė saulė yra labai aktyvi ir kėlė daug problemų, buvo sunku dirbti, vidinės žaliuzės nuo jos negelbėjo. Naujosiomis fasado žaliuzėmis, kurias taip pat galime priskirti naujoms technologijoms, labai džiaugiamės, nes jos efektyviai sulaiko saulės kaitrą”, – sakė R. Stubrienė.

Ateityje tikimasi po parko stogu perkelti dalį Klaipėdos universiteto mokslinių tyrimų centrų ir tokiu būdu dar labiau suartinti mokslą ir verslą – skatinti šių institucijų bendradarbiavimą yra vienas iš Mokslo ir technologijų parko tikslų.

Teigiama, kad parke įsikūrusios įmonės tampa inovatyvios bendruomenės nariais ir turi išskirtines sąlygas plėtoti savo verslą: įmonėms teikiamos konsultacijos, organizuojami mokymai ir kiti renginiai, sudaromos sąlygos naudotis kompiuterine ir kita įranga, konferencijų sale bei posėdžių kambariu ir kt.

Giedrė Petkevičiūtė

„Vakarų ekspresas”

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Statyba su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.