„ŠokoLedas“ blynų nekeps

Dviejų merginų grupė „ŠokoLedas“ per trumpą laiką spėjo nuskambėti visoje Lietuvoje. Tačiau, nors Sniegė ir Justė turi užtenkamai dainų, kad galėtų išleisti albumą, merginos niekur neskuba. „Siekiame tobulumo“, – aiškina jos.

Grupė „ŠokoLedas“ susikūrė pavasario pabaigoje. Tuomet buvo surengta atranka Sniegės scenos partnerei parinkti. Šitaip dueto nare tapo Justė, muzikinių realybės šou ir lietuviškos popmuzikos mėgėjams pažįstama kaip buvusi dainininko Vaido Baumilos mergina.

Duetas išsiskiria iš lietuviškos popscenos pažibų: pusmetį besidarbuojančios Sniegė ir Justė neskuba leisti dainų rinkinių, kalba apie meniškumą popmuzikoje ir deda daug pastangų, kad jų muzika būtų priskiriama prie geros muzikos kategorijos.

Prisiminkim – kaip vyko ši atranka?

Sniegė: Susirinko daug merginų, apie tris šimtus. Kas su gitarom, kas su įrašais… Atrinkomr 50 kandidačių, vėliau dar mažiau. Tuomet jau ėjome kalbėtis be žurnalistų, ramesnėje aplinkoje, kad merginos pasijustų laisviau, kad lengviau mums būtų išsiaiškinti, ką išsirinkti. Visos turėjo padainuoti dainą „Mano skonis šokolado“ – norėjau pažiūrėti, kaip skambėtų jų balsas šalia mano. Susirinko visa „69 danguje“ komanda, kuri ir padėjo man išsirinkti sau partnerę.

Kodėl iš visų kandidačių pasirinkai būtent Justę? Atrodytų,

Sniegė: Ji labiausiai atitiko visus mūsų keliamus kriterijus. Buvo panašiausia į mane, neskaitant juodų plaukų. Ji labai gerai šoka, dainuoja, net ūgis ir kūno sudėjimas mūsų panašūs.

Tau puikiai sekėsi dainuoti kartu su Karina iš „69 danguje“. Negalvojai kartu sudainuoti su kokia nors kita garsia Lietuvos atlikėja?

Sniegė: Ne, nebuvo kilus tokia mintis. Kilo tik viena: maniau, padainavus su Karina, toliau dainuosiu viena, bet kadangi man taip patiko dainuoti duetu, kurių, beje, mūsų scenoje nėra daug, nusprendžiau susirasti sau kitą partnerę ir štai dabar kartu dainuojame su Juste.

Kada tavo gyvenime atsirado muzika?

Sniegė: Viskas prasidėjo nuo muzikavimo namuose, savarankiškai išmokau groti gitara, sėdėjau ir kūriau dainas, tekstus. Būdavo – pavargstu, einu už universiteto pagroti gitara. Vieną kartą pro šalį ėjo Karina ir išgirdo, kaip groju. Nuo jos viskas ir prasidėjo. Man psichologiškai buvo daug lengviau, nes pačioje pradžioje buvau ne viena. Kartu su Karina nuėjome į jos grupės įrašų studiją, o ten prodiuseris Egmontas Bžeskas išgirdo mano kūrybą, kuri jam patiko. Ilgai nesvarstęs nutarė paleisti ją pasaulį. Pramogų versle jau sukuosi daugiau nei metai.

Kur nors mokėtės muzikos?

Sniegė: Jei kai kurie žmonės mano: „Justė – graži blondinė, ji tikrai nėra nieko baigusi“, – jie labai klysta. Justė baigė muzikos mokyklą, studijavo kultūros vadybą ir dabar studijuoja pramoginį scenos meną Vilniaus kolegijoje. Taigi faktiškai dirba pagal specialybę.

O tu kur nors mokeisi muzikos?

Sniegė: Lankiau muzikos mokyklą, bet negavau diplomo, nes nebaigiau jos. Tiesiog pasirinkau kitus mokslus, man tuo metu jie buvo svarbesni. Pagal sustiprintą programą mokiausi prancūzų kalbos, su šia kalba ir susiejau savo gyvenimą – baigiau prancūzų filologijos studijas. Bet, manau, niekada nėra vėlu mokytis muzikos ir tobulėti muzikinėje srityje. Tobulumui ribų nėra.

Juste, kaip jautiesi iš šokėjos tapusi dainininke?

Justė: Jaučiuos puikiai. Aš visą laiką dainuodavau. Tik dabar tai darau ne tik klasėje su vokalo mokytoja, o scenoje. Aš ir dabar dar kartais pašoku salėse, bet jau nebekoncertuoju, nes nutariau dainuoti.

Kokiose šokių grupėse esi šokusi?

Justė: Šiuolaikinėje šokių grupėje „Gama“, kuri dalyvavo tokiuose muzikiniuose spektakliuose, kaip „Velnio nuotaka“ ir kiti. Taip pat šokau grupėje „Į žvaigždes“, kuri buvo sukurta pirmojo realybės šou „Kelio į žvaigždes“ metu. Scenoje esu jau nuo 16 metų, tai šokau iš tikrųjų labai daug kur.

Grįžkim prie jūsų grupės. Ar dažnai sulaukiate pakvietimų koncertuoti?

Sniegė: Vasarą kvietimų buvo iš tiesų nemažai. Net pačios nustebome, vis dėlto ne taip jau ir seniai susikūrėme, jauna grupė esame, bet dažnai kviesdavo. Koncertavome beveik visose Lietuvos miestuose ir miesteliuose!

Dar negalvojate išleisti albumo?

Justė: Greit tikrai ne. Nors dainų turime nemažai, mes neskubam, nes norime gero rezultato. Nutarėme nekepti blynų, o jeigu jau kepti – tai tokius, kad nebūtų prisvilę. Nutarėme dar pabūti scenoje, apšilti kojas.

O kaip judvi sutariate?

Justė:L Labai gerai! Būna, kad kartais pasipykstame, kaip pavyzdžiui, šiandien, bet šiaip sutariam puikiai. Mėgstam daug pasišnekėti. Išsiaiškinom vieną keistą dalyką. Šokant susipažindavau su atlikėjais, pažinojau, rodos, visus dainininkus, bet va vienintelės Sniegės ne. Taip pat mes gyvenom netoli viena kitos, eidavome „tūsintis“ į tą patį klubą, net vaikščiodavome tame pačiame parkelyje, bet susipažinom tik per atranką.

Ką veikiate lasvalaikiu?

Justė: Nelabai ir yra to laisvalaikio, nes iki 17 val. mokausi, vėliau einu vesti repeticijų, nes dirbu šokių vadove, dar kartais reikia padirbėti su grupe, taip ir pralekia visos mano dienos.

Sniegė: Aš tai iki kito rudens žadu pailsėti, o tuomet tikriausiai stosiu į socialinius mokslus arba psichologiją. Mokysiuos dėl savęs, kad dirbčiau tai, ką noriu. O laisvalaikiu mėgstu gaminti valgyti ir daryti visokius „šnypštukus“ – taip mano meno kūrinius pavadino draugas Linas, nesvarbu ar siuvinėčiau, ar lipdyčiau, ar pieščiau, – juokiasi.

Kokių turite ateities planų, susijusių su grupe?

Sniegė: Ketiname labai daug dirbti ir ne tiek tam, kad išgarsėtume, o kad kurtume geros kokybės popmuziką. Galvojam apie jos meniškumą, norime integruoti į savo pasirodymus teatrinių elementų… Aišku, pirmiausia reikia pasistatyti tvirtus pamatus, dar mūsų laukia labai daug darbo.

Kokių turite svajonių?

Sniegė: Būtų puiku, jei po kiekvieno mūsų pasirodymo žiūrovai sakytų: „Buvo nepakartojama!“ Norime išmokti žmonėms teikti ką nors gero. Nes padaryti tai yra labai sunku.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Įvairenybės su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

3 komentarai į "„ŠokoLedas“ blynų nekeps"

 1. ėw'a

  Lędas ŠokoLedas

  LIUX 8)

 2. sokoledas

  myliu sokoleda labai labai

 3. vysHnE

  o soko-LEDAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.