A.Paleckis sieks išlikti Vilniaus socdemų vadu, ignoruodamas pažadą partijos vadovybei

Vilniaus vicemeras Algirdas Paleckis žada išsilaikyti sostinės socdemų vado kėdėje, ignoruodamas pažadą partijos vadovybei dvejus metus nelįsti į šį postą.
Vilniaus socdemų lyderio rinkimai numatyti rugsėjo 27 -ąją, juose ir žada dalyvauti A.Paleckis.

Už pažadą nekandidatuoti į Vilniaus socdemų lyderius A.Paleckis gegužę išvengė pašalinimo iš partijos. Tokią sankciją siūlė partijos etikos sargai už tai, kad, sudarydamas sąjungą Vilniaus miesto taryboje su pašalintojo prezidento Rolando Pakso liberaldemokratais, sukėlė nesantaiką tarp Vilniaus socdemų.

Dabar Vilniaus mero pavaduotojas aiškina, jog pažadą partijos vadovybei davė todėl, kad buvo „slogi aplinka“, ir „tegul tai pasilieka partijos istorikams“.

„Aš jaučiu palaikymą iš Vilniaus skyriaus narių, jie mane ir išrinko, todėl greičiausiai kandidatuosiu vėl. Nenorėčiau grįžti į gegužės mėnesį, tarybos susirinkimo aplinka buvo slogi,maišatis, taip ir buvo priimtas tas sprendimas, tegul tai pasilieka partijos istorikams“, – BNS trečiadienį sakė A.Paleckis.

Anot jo, socdemų Etikos ir procedūrų komisija yra pripažinusi, jog gegužę partijos tarybos priimtas „kompromisinis“ sprendimas turi „statutinių neatitikimų“.

„Etikos ir procedūrų komisija yra aiškiai pasakiusi, kad tas sprendimas turi tam tikrų statutinių neatitikimų, be to, jei nebūčiau Vilniaus socialdemokratų lyderiu, tai būtų tam negeras ženklas sostinę valdančios koalicijos partneriams“, – kalbėjo A.Paleckis.

Pastarojo kritikas, socdemų pirmininko pavaduotojas Vytenis Andriukaitis yra įsitikinęs, jog A.Paleckis privalo tęsėti pažadą, kitu atveju jis – politikas be jokios etikos. Tačiau apie sankcijas, kurios galėtų būti pritaikytos dėl pažado netęsėjimo, V.Andriukaitis dar nekalba.

„A.Paleckis vien per tą pažadą nebuvo išmestas iš partijos, jam taryba uždraudė dvejus metus kandidatuoti į skyriaus pirmininkus, todėl būtina tęsėti. Čia yra etikos dalykas, apie sankcijas dar anksti kalbėti“, – BNS sakė V.Andriukaitis.

Tiek V.Andriukaitis, tiek A.Paleckis spėja, jog Vilniaus skyriaus konferencija rugsėjo 27-ąją bus ypatingai „karšta“. Abu sako nežiną, kas be A.Paleckio galėtų kandidatuoti į skyriaus lyderius.

Socialdemokratų vadovybės ir etikos sargų nemalonėn A.Paleckis pateko po to, kai derybų dėl Vilniaus valdžios metu, prieštaraudamas partijos vadovybės nuomonei, tačiau turėdamas Vilniaus skyriaus pritarimą, sudarė valdančiąją koaliciją su partija „Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA), taip atverdamas kelia į merus liberaldemokratui Juozui Imbrasui. A.Paleckis už tai gavo vicemero kėdę, o į savivaldybės administracijos direktoriaus postą delegavo savo šalininką 28-erių Gintautą Palucką.

Dalis socdemų svarsto, jog A.Paleckis linko prie R.Pakso vadovaujamos partijos, nes esą jam pažadėta pirmoji vieta liberaldemokratų sąraše per 2008-aisiais vyksiančius rinkimus į Seimą. Pats A.Paleckis kategoriškai neigia tokią prielaidą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Politika su žyma , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.