Mobiliojo telefono grėsmė

Mobilieji telefonai kelia rimtą pavojų ligoninėse besigydančių žmonių sveikatai ir net gyvybei.

Ligoninėse greta ligonių lovų ar medicininės aparatūros naudojami mobilieji telefonai kelia pavojų, kad negaudamos įspėjamojo signalo sustos lašinės sistema, sutriks plaučių ventiliavimas ar širdies stimuliatoriaus darbas. Tokias išvadas paskelbė olandų mokslininkai žurnale „Critical Care”. Atlikti tyrimai rodo, kad antros ir trečios kartos mobiliųjų telefonų skleidžiami elektromagnetiniai trikdžiai veikia net trijų metrų spinduliu.

Mokslininkai iš Amsterdamo universiteto ligoninėse užfiksavo beveik 50 mobiliųjų telefonų sukeltų elektromagnetinių trikdžių: net trys ketvirtadaliai jų kėlė pavojų ligonių sveikatai.

Pirmos kartos mobilieji telefonai perduoda tik balsą, o antros ir trečios kartos aparatais galima prisijungti prie interneto, gauti ir perduoti duomenis. Tačiau į rinką jie buvo išleisti menkai patikrinus, ar jais saugu naudotis, kai aplink yra veikiančių medicinos prietaisų.

JAV ligoninėse mobiliaisiais telefonais naudotis griežtai draudžiama ir net medikai čia bendrauja pranešimų gavikliais. Tačiau ženklą, draudžiantį naudotis mobiliuoju telefonu, galima pamatyti kol kas ne visose Europos ligoninėse.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.