Litvinenkos nunuodijimu įtariamas Lugovojus „eis į Dūmą su Žirinovskiu“

Populistinės Rusijos liberalų demokratų partijos (RLDP) lyderis Vladimiras Žirinovskis pareiškė, kad antrasis partijos kandidatų sąraše rinkimuose į Valstybės Dūmą bus įrašytas Andrejus Lugovojus, kuris Britanijoje vadinamas pagrindiniu įtariamuoju nunuodijus buvusį specialiųjų tarnybų darbuotoją Aleksandrą Litvinenką.
Tai, kaip pranešama britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainėje, nepakeičiamas liberalų demokratų lyderis pareiškė interviu Rusijos naujienų tarnybai, rengiančiai laidas Trečiajame kanale Maskvoje ir Maskvos srityje.

Pats A.Lugovojus interviu radijo stočiai „Echo Moskvy“, nepatvirtino, bet ir nepaneigė V.Žirinovskio pareiškimo, siūlydamas palaukti partijos suvažiavimo. Jis pažymėjo, kad gerbia RLDP lyderį.

Oficialus partijos kandidatų sąrašas rinkimuose, kurie paskirti gruodžio 2 dieną, bus paskelbtas pirmadienį pasibaigus RLDP suvažiavimui.

RLDP neseniai paliko V.Žirinovskio pavaduotojas Aleksejus Mitrofanovas. Jis neseniai perėjo į neseniai įsteigtą Kremlių remiančią partiją „Teisingoji Rusija“.

Rusijos liberalų demokratų partijai buvo atstovaujama visų sudėčių Valstybės Dūmose nuo 1993 metų, ir dalies, bet ne visų ekspertų nuomone, ji turi galimybių įveikti įsigaliojusį nuo šių metų 7 proc. slenkstį.

Naujoji Dūma bus renkama tik pagal partijų sąrašus. Remiantis apklausomis, su dideliu atotrūkiu pirmauja pagrindinė Kremlių remianti partija „Vieningoji Rusija“ – jeigu ji surinks didžiąją dalį balsų, vietos naujajame parlamente liks tik dar vienai partijai.

Tokia partija gali būti komunistai. RLDP, pagal naujausią Rusijos viešosios nuomonės centro apklausa, yra kaip tik ties 7 proc. riba.

Jeigu A.Lugovojus pateks į Dūmą, jis gaus deputato neliečiamybę, kuri apsaugos jį nuo arešto Rusijoje.

Didžiosios Britanijos karališkoji prokurorų tarnyba nurodė A.Lugovojų pagrindiniu įtariamuoju nužudžius buvusį Rusijos federalinės saugumo tarnybos darbuotoją Aleksandrą Litvinenką, kuris mirė Londone pernai lapkritį, kaip nustatė tyrimas, nunuodytas radioaktyviuoju poloniu-210.

Rusijos valdžia atmetė Britanijos prašymą išduoti A.Lugovojų , bet pareiškė, kad iš principo yra pasirengusi teisti jį tėvynėje.

Rusijai atsisakius išduoti A.Lugovojų, iš Londono buvo išsiųsti keturi Rusijos diplomatai, po to ir keturi Britanijos diplomatai iš Maskvos.

Pats A.Lugovojus neigia, kad yra susijęs su A.Litvinenkos žūtimi.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.