Rusijos rinktinė įtikinamai nugalėjo lietuvius ir pateko į finalą

Lietuvos krepšininkai nežais Europos čempionato finale. Rusijos rinktinė po sudėtingos ir atkaklios kovos turnyro pusfinalyje rezultatu 86:74 (25:12, 15:21, 25:25, 21:16) nugalėjo lietuvius ir žais dėl pirmos vietos su ispanais.

Rungtynes pustuštėje arenoje geriau pradėjo Rusijos rinktinė. Tris kartus iš eilės laisvas iš po krepšio taškus varžovams pelnė Aleksejus Savrasenko ir sužaidus mažiau nei tris minutes rusai pirmavo 8:1. Kėlinukui įpusėjus rezultatas jau buvo 16:3, o mūsiškiai atrodė bejėgiai.

Situaciją kiek pagyvino Darius Songaila, pataikęs porą metimų iš eilės. Po Simo Jasaičio tritaškio rezultatas jau buvo 20:11, tačiau Nikita Morgunovas bei Johnas Robertas Holdenas vėl padidino savo komandos pranašumą – 25:12 po pirmojo kėlinuko.

Antrame kėlinuke situacija nesikeitė – mūsiškiai nerado laisvų metimų, o rusai kibiai gynėsi bei sėkmingai išnaudojo savo galimybes. Iš toli pataikė Viktoras Chriapa ir Nikita Morgunovas ir rezultatas vėl šoktelėjo iki 17 taškų – 31:14. Kėlinukui įpusėjus V.Chriapa apvagia R.Šiškauską, bet vienas nesugeba įdėti iš viršaus, o kitoje atakoje Rimantas Kaukėnas švelnina skirtumą – 33:19. Kitoje atakoje trečią pražangą gauna Andrejus Kirilenko, o skirtumas mažėjo dar dviem taškais. Varžovai atsakė dar dviem sėkmingomis atakomis ir vėl atitrūko. Vis dėlto pamažu mūsiškiams pavyko apmažinti skirtumą ir po R.Kaukėno ir S.Jasaičio metimų rezultatas jau buvo 38:28.

Paskutinėmis minutėmis A.Savrasenko ir Š.Jasikevičius buvo nubausti abipusėmis techninėmis pražangomis, o Lietuvos rinktinė dar labiau sumažino skirtumą – 40:33 po dviejų kėlinukų.

Atkakliai ir įnirtingai kova tęsėsi po didžiosios pertraukos. Rusai buvo padidinę pranašumą iki 8 taškų (41:33), tačiau sėkmingos Lietuvos rinktinės atakos pamažu leido mūsiškiams mažinti deficitą. Po S.Jasaičio tritaškio lietuviai priartėjo per 3 taškus (42:45). Vis dėlto V.Chriapa pelnė 5 taškus iš eilės ir rusai susigrąžino 8 taškų persvarą (50:42).

Po L.Kleizos tolimo metimo lietuviai dar sykį sumažino atsilikimą iki 3 taškų (47:50). A.Kirilenko atsakė dvitaškiu, tačiau 5 R.Šiškausko taškai likus žaisti 4:20 išlygino rezultatą (52:52). Tai reiškia, jog lietuviams pavyko panaikinti net 19 taškų deficitą, turėtą antrajame kėlinuke.

Po minutės pertraukėlės A.Kirilenko pataikė tritaškį, o netrukus ir dvitaškį su pražanga ir Rusijos rinktinės persvara šoktelėjo iki 6 taškų (58:52). Lietuvos komandos problemos tuo nesibaigė – J.R.Holdenas pelnė dvitaškį, o V.Chriapa – tritaškį… (65:54). Po trijų kėlinukų Rusijos rinktinė buvo priekyje 65:58.

Ketvirtąjį kėlinuką R.Šiškauskas pradėjo taikliu tolimu metimu, tačiau A.Kirilenko buvo tikslus iš vidutinio nuotolio, po to pelnė du taškus su pražanga, o po to pridėjo dar vieną dvitaškį ir rusai išsiveržė į priekį 72:61.

Du iš eilės R.Šiškausko tritaškiai sumažino atsilikimą iki 6 taškų ir suteikė naujų vilčių. Tačiau vos tik apsigynę ir nuskubėję į puolimą, lietuviai padarė jau 16-ą klaidą.

Likus žaisti 4 minutes sudėtingą tolimą metimą pataikė J.R.Holdenas, kuris po to sumetė ir du baudos metimus bei Rusijos rinktinė padidino persvarą iki 11 taškų (80:69).

Likus žaisti 2 minutes A.Kirilenkos baudos metimai padidino persvarą iki 8 taškų (82:74), o po to keturis baudos metimus pridėjo S.Monia… (86:74). Rusijos rinktinė nugalėjo lietuvius.

Lietuva: R.Šiškauskas 30 (4 rez.perd., 5 per.kam.), R.Kaukėnas 12, S.Jasaitis 9, D.Songaila 8.

Rusija: A.Kirilenko 29 (8 atk.kam.), J.R.Holdenas 18 (6 atk.kam.), V.Chriapa 15 (4 rez.perd.), A.Savrasenko 8.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

3 atsiliepimai į "Rusijos rinktinė įtikinamai nugalėjo lietuvius ir pateko į finalą"

1. aurius

tai gal kas gali paaiskinti uz ka vakar Lietuviai lose?????????????? 👿 ir ka Butautas veike tose rungtynese???????