A.Liubinskas: „Žaidimo planą sujaukė traumos“

Po 2008 metų Europos čempionato atrankos rungtynių Kaune spaudos konferencijoje Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Algimantas Liubinskas teigė, kad komandos žaidimo planą sugriovė traumos, o Farerų salų komandos strategas Jogvanas Martinas Olsenas buvo nepatenkintas savo auklėtinių žaidimu gynyboje.

Nepaisant pergalės ir iškovotų trijų taškų, kurie leido atrankos turnyro B grupėje išlaikyti persvarą prieš Gruziją, A.Liubinskas nebuvo geros nuotaikos ir apgailestavo, kad jau pirmajame kėlinyje dėl traumų teko keisti saugus Saulių Mikoliūną ir Deividą Česnauskį.

Po šių priverstinių keitimų Mindaugas Kalonas turėjo žaisti sau neįprastame dešiniajame saugų linijos krašte, Kęstutis Ivaškevičius buvo atitrauktas į dešinio gynėjo vietą, o Tomas Danilevičius turėjo atlikti vidurio saugo vaidmenį.

„Visą žaidimo planą sujaukė dvi krašto saugų traumos. Jau pirmoje rungtynių dalyje teko atlikti taktinių pakeitimų ir žaisti kitaip nei planavome. Kitas dalykas – reikia išnaudoti susikurtas progas, o šį kartą daug jų neišnaudojome. Aišku, nemalonu ir paskutinėmis sekundėmis praleisti įvartį“, – kalbėjo treneris.

A.Liubinskas taip pat teigė, jog itin lengvai įveikiamų varžovų nebėra: „Reikia pripažinti, kad kiekvienais metais tobulėja ir Farerų salų komanda. Dabar visos komandos žaidžia, ir prieš kiekvieną reikia laimėti. Galima prisiminti ir kaip prieš Farerų salas laimėjo vokiečiai, lygiosiomis buvo pasibaigusios ir tarpusavio rungtynės Vilniuje. Laimėti liežuviu prieš rungtynes gali, bet visai kitaip kai išbėgi į aikštę.“

Paklaustas, kodėl per pastarąsias dvejas rungtynes lietuviai praleido tris įvarčius nesėkmingai sužaidę gynyboje, treneris vardino su šia grandimi susijusias problemas.

„Pamatėme, ką reiškia, kai komandai trūksta tokio patyrusio žaidėjo kaip Žvirgždauskas. Gynybos grandyje žaidė nauji žmonės ir pamatemė, kad jiems dar reikia pasitempti. Didelio žaidėjų pasirinkimo neturime Andrius Skerla metus pažaidė A lygoje, kur greičiai ne tie – papuolus į rungtynes, kur greičiai didesni, yra sunku. Gynėjų linijai peržiūrose skyrėme daug laiko, analizavome ir tas klaidas rungtynėse su škotais, kuomet „pramiegojome“ įvarčius. Teorijai dėmesio buvo daug, tačiau per mažai yra dienų, kad klaidas galima būtų pataisyti praktikoje“, – sakė A.Liubinskas.

Strategas užsiminė, kad artimiausiu metu šansą žaisti rinktinėje vėl gali gauti Maskvos „Spartak“ gynėjas Ignas Dedura: „Traumą gavo Stankevičius, laimei galės žaisti Žvirgždauskas, galės žaisti ir Dedura, kuris jau atsigauna. Bet ką turime iš krašto gynėjų? Ką turime artimoje perspektyvoje? Reikia mokyti tuos, kuriuos turime.“

A.Liubinskas taip pat pagyrė po ilgesnės pertraukos rinktinėje vėl žaidžiančius puolėją Edgarą Jankauską ir saugą Audrių Kšanavičių: „Jaučiasi, kad Jankauskas, nors ir negalėjo žaisti pilna jėga, tačiau yra svarbi figūra aikštėje. Tai yra žaidėjas, kuris moka žaisti, ir duok dieve, jog jis dar galėtų pažaisti, kol užaugs naujų puolėjų. Kaip įsiliejo į komandą Kšanavičius? Labai gerai – tiek žmogiškais aspektais į kolektyvą, tiek žaidimu. Jis yra protingas, tvirtas žaidėjas su charakteriu, gali žaisti ir viduryje ir kraštuose“

Tuo tarpu trumpai kalbėjęs Farerų salų rinktinės strategas Jogvanas Martinas Olsenas išskyrė tai, kad svečiai taip pat turėjo galimybių įmušti, o lietuviai nepaisant turėtos iniciatyvos nesusikūrė daug realių progų įmušti.

„Rungtynes pradėjome sunkiai, bet manau, jog pirmajame kėlinyje abi komandos sukūrė progų įmušti. Antrajame kėlinyje žaisti sekėsi ne taip gerai, o antrąjį įvartį praleidome dėl grubios gynėjų klaidos“, – aiškino J.M.Olsenas.

„Apskritai, Lietuva daug kontroliavo kamuolį, bet per visas rungtynes tik trys smūgiai pataikė į mūsų vartų plotą – vieną kartą mus išgelbėjo vartininkas, o du kartus praleidome po įvartį. Mano komanda stengėsi ir bandė žaisti, tačiau ne visi žaidėjai buvo pasiruošę šioms rungtynėms“, – sakė Farerų salų rinktinės treneris.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , .

2 Responses to A.Liubinskas: „Žaidimo planą sujaukė traumos“

  1. inese

    c 8) 🙄 😕 😡 👿 😯 💡 😐 😥 😛 i 😀 😳

  2. kika

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.