Klaipėdietis T.Vaitkus gins kazachų garbę

Tomas Vaitkus gali būti ramus dėl ateinančių metų. Jis sukirto rankomis atstovauti kazachų profesionaliai vyrų dviračių komandai „Astana“.

Dairėsi naujo klubo

Nors nėra oficialiai patvirtinta, tačiau iš patikimų šaltinių pavyko sužinoti, kad klaipėdietis kazachų komandai atstovaus mažiausiai dvejus metus.

Jau seniai žinoma, kad amerikiečių dviračių komandai „Discovery Channel“ šis sezonas – paskutinis, o komanda pagrindinio rėmėjo – tokio paties pavadinimo televizijos kompanijos iniciatyva bus išformuota.

Nenuostabu, kad amerikiečių komandos dviratininkai, aptarnaujantys specialistai ir treneriai dairosi kitų klubų.

Pasitraukė iš varžybų

Tiek T.Vaitkui, tiek „Astanos“ komandai nesėkmingai baigėsi prestižiškiausios pasaulio dviračių daugiadienės lenktynės „Tour de France“. Lietuvis per griūtį viename iš pirmųjų etapų susilaužė nykštį ir todėl turėjo baigti varžybas, kazachų komanda buvo pašalinta iš varžybų.

„Astanos“ ekipos lyderio Aleksandro Vinokurovo dopingo kontrolės testas buvo teigiamas. Dviratininkas buvo pašalintas iš komandos, o komanda – iš lenktynių. Nors Šveicarijoje įsikūrusios kazachų ekipos vadovai nenorėjo sutikti, tačiau buvo priversti krautis lagaminus ir trauktis iš Prancūzijos.

Renkama nauja ekipa

Po dopingo skandalo nulėkė beveik visų „Astanos“ komandos trenerių ir vadovų galvos, o formuoti naują ekipą buvo pakviestas „Discovery Channel“ direktorius Džonas Bruinelis.

Neoficialiomis žiniomis, jis kartu su savimi pakvietė visą aptarnaujantį personalą ir tris dviratininkus: T.Vaitkų, šių metų „Tour de France“ lenktynių nugalėtoją Albertą Kontadorą ir 2001 metų pasaulio jaunimo čempionato prizininką (T.Vaitkus tapo čempionu), beje, anksčiau jau gynusį „Astanos“ garbę, Seržą Paulinją.

Dviračių pasaulyje kalbama, kad „Astanos“ komandos biudžetas vienas iš didžiausių – apie 35 milijonai eurų, o komandos įkūrėjas yra vienas iš Kazachstano Respublikos vadovų.

Apie lietuvio ir kazachų komandos kontrakto dydį žinių nėra, tačiau neabejojama, jog T.Vaitkui tai bus pelningiausia sutartis.

Ketveri profesionalo metai

Klaipėdietis tarp profesionalų vyrų pradėjo varžytis 2003 metais, kai buvo pakviestas į belgų „Landbouwkrediet-Colnago“ ekipą.

2005 ir 2006 metais T.Vaitkus gynė prancūzų ekipos „Ag2r Prévoyance“ spalvas.

Šiais metais mūsų dviratininkas įsitvirtino „Discovery Channel“ ekipoje, puikiai įsiliejo į kolektyvą, pelnė trenerių pasitikėjimą. Dėl to, kad bus paleista komanda, klaipėdietis buvo priverstas ieškoti naujo klubo.

Neregėta netvarka

O šiomis dienomis Lenkijoje vykstančių daugiadienių „Tour de Pologne“ lenktynių trečiajame etape antradienį T.Vaitkus užėmė 21-ąją vietą.

Klaipėdietis 192 km įveikė per 4 valandas 45 minutes 21 sekundę ir finišavo kartu su pagrindine grupe, kurios priekyje važiavo vokietis Davidas Kopas.

Kaip papasakojo T.Vaitkus, jam dar neteko matyti tokios netvarkos. Artėjant finišo link, dviratininkų srautas buvo nukreiptas ne ta gatve, vėliau kelią pastojo policijos automobilis, kuriame buvę policininkai manė, jog dviratininkai turės pasukti į kitą gatvę.

Organizatoriams bandant gelbėtis iš susidariusios situacijos, apsisukdami dviratininkai griuvo. Kone finišo tiesiojoje sportininkams kelią pastojo dar vienas policijos automobilis.

Po trijų etapų T.Vaitkus bendrojoje įskaitoje iš 39-osios vietos pakilo į 21-ąją. Klaipėdietis naujajam lenktynių lyderiui belgui Voterui Veilandui pralaimi tik 11 sekundžių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.