Internete demonstruotas įrašas apie Vilniuje plėšomą ispanų vėliavą jau ištrintas

Prie Ispanijos ambasados Vilniuje du jauni vyrai peiliu supjaustė Ispanijos valstybinę vėliavą.

Toks vaizdo įrašas nuo antradienio vakaro buvo platinamas internete, bet trečiadienį popiet ištrintas.

Svetainėje „www.youtube.com“ patalpintame vaizdo įraše buvo matyti, kaip vienas asmuo laiko Ispanijos vėliavą, o kitas įnirtingai ją raižo peiliu. Vėliau vėliavos likučiai pamaunami ant ambasados tvoros. Tinklapyje dabar skelbiama, kad įrašą ištrynė pats jį patalpinęs vartotojas.

Vaizdo įraše buvo matyti, kad pastatas pažymėtas 4-uoju numeriu. Ispanijos ambasada Vilniuje yra įsikūrusi Algirdo gatvės 4-uoju numeriu pažymėtame pastate.

Svetainėje skelbiama, kad vaizdo įrašas buvo patalpintas antradienį maždaug 20 valandą.

Vilniaus miesto 2-ojo policijos komisariato, kurio prižiūrimoje teritorijoje yra ambasada, viršininkas Petras Burdelis BNS trečiadienį sakė, kad policija ketina kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją, prašydama suteikti informaciją, ar pastaruoju metu iš Ispanijos ambasados nebuvo pavogta oficialiai iškabinta valstybinė vėliava.

Lietuvos baudžiamojo kodekso 128-asis straipsnis numato atsakomybę tik už oficialiai iškabintos užsienio valstybės vėliavos išniekinimą. Jei Ispanijos ambasada praneš, kad jos valstybinė vėliava buvo pavogta, policija pradės ikiteisminį tyrimą. Už užsienio valstybės vėliavos išniekinimą Lietuvos įstatymai numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 2 metų.

Jei Ispanijos ambasados atsakymas bus neigiamas, policija svarstys galimybę pradėti ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Tuo metu Lietuvos URM atstovai BNS teigė negavę jokios informacijos iš Ispanijos ambasados apie galimą vėliavos išniekinimą.

Įrašas, kuriame matyti pjaustoma Ispanijos vėliava, pasirodė po to, kai Madride vykstančiame Europos vyrų krepšinio čempionatui kilo konfliktas tarp Lietuvos rinktinės sirgalių ir ispanų policininkų dėl lietuviškos trispalvės.

Pirmadienį prieš Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių varžybas Ispanijos pareigūnai sulaikė vieną krepšinio aistruolį, kai šis bandė įsinešti į areną lietuvišką trispalvę su kotu, kas yra draudžiama.

Per susistumdymą su pareigūnais vilniečiui Tomui Balaišiui buvo praskelta galva, per incidentą nukentėjo ir vienas ispanų policininkas.

Lietuvos krepšinio sirgalių Ispanijoje tvirtinimu, konfliktas prieš rungtynes kilo, kai uždraudę įsinešti lietuvišką trispalvę arenos apsaugos darbuotojai ją suplėšė.

Trečiadienį T.Balaišį Ispanijos teismas paleido, tačiau po 3-4 mėnesių jis vėl turės grįžti į Ispaniją, kur vyks pakartotinis teismo posėdis.

Prie Ispanijos ambasados Vilniuje per pastarąsias dvi dienas krepšinio aistruoliai surengė dvi protesto akcijas skirtas paremti T.Balaišiui ir pareikšti nepasitenkinimą dėl numanomo Lietuvos vėliavos išniekinimo, tačiau jų metu Ispanijos vėliavos niekinamos nebuvo.

Incidentas Madride sulaukė Lietuvos ministro pirmininko Gedimino Kirkilo, Lietuvos URM ir krepšinio aistruolių Lietuvoje dėmesio.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.