Pasaulio U-17 čempionatą laimėjo Nigerija

Pietų Korėjoje vykusį Pasaulio jaunių (iki 17 metų) čempionatą laimėjo Nigerijos rinktinė, kuriai pavyko po 11 metrų baudinių serijos palaužti Ispaniją.

Ispanams finale negalėjo padėti vienas komandos lyderių, pergalingą įvartį pusfinalio rungtynėse prieš Ganą įmušęs „Barcelona” puolėjas Bojanas Krkičius, kuris tame mače taip pat užsidirbo raudoną kortelę.

Trečią kartą finale kaip treneris dalyvaujantis ispanų strategas Juanas Santistebanas neturėdamas savo pagrindinio atakų lyderio nusrepdnė žaisti penkiais saugais ir tai vos neatnešė vaisių, tačiau Sergio Gonzalezo smūgiuotas kamuolys buvo išmuštas nuo vartų linijos.

Geras progas pasižymėti vėliau taip pat turėjo Franas Merida, Dani Aquino ir Iago Falque, tačiau mačo žvaigžde tapo Nigerijos rinktinės vartininkas Oladele Ajiboye, kuris atmušė varžovų atakas, ir taip pat sužibėjo 11 metrų baudinių serijoje.

Per 120 minučių komandoms įvarčiu nepelnius turnyro nugalėtojas sprendėsi būtent smūgiais nuo 11 metrų žymos. Asierio Illarramendi pirmasis smūgis buvo netaiklus, o O.Ajiboye atrėmė F.Merida ir Iago bandymus. Nigerijos gretose tiksliai smūgiavo Matthew Edile, Danielis Joshua and Ganiyu Osenis, tad pergalę rezultatu 3-0 šventė Afrikos atstovai.

Trečiąją vietą čempionate iškovojo Vokietijos rinktinė, kuriai „mažajame” finale pavyko 2-1 nugalėti Ganą. Pirmąjį įvartį vokiečiams 17 minutę įmušė geriausiu pirmenybių žaidėju išrinktas Toni Kroosas, ir nors antrajame kėlinyje Ranfordas Osei išlygino skirtumą, pačioje rungtynių pabaigoje vokiečiams pergalę išplėšė Alexanderis Essweinas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma .