Italai po pratęsimo sugebėjo įveikti turkusSpausdinti

Antrose F grupės rungtynėse Italijos krepšininkai po sudėtingos kovos ir pratęsimo iškovojo labai svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į ketvirtfinalį. Italai rezultatu 84:75 (15:29, 19:14, 24:11, 12:16, 14:5) įveikė Turkijos rinktinę. Italų jaunasis talentas Marco Belinelli per antrąją rungtynių pusę pelnė visus 17 taškų ir buvo savo rinktinės vedlys į pergalę.

Turkai rungtynes pradėję spurtu 9:0, o netrukus įgijo ir dviženklį pranašumą (18:8). Nemažindami tempo ir neleisdami italams tiksliai užbaigti atakų, po pirmojo kėlinuko Turkijos ekipa pirmavo 29:15.

Antrajame kėlinuke Italijos rinktinė ėmė kibiau gintis, o turkai pradėjo klysti. Jie sunkiai rado kelią link varžovų krepšio. Tuo tarpu italai rinko taškus ir vienu metu priartėjo prie turkų per 6 taškus (32:38). Po dviejų kėlinukų Turkijos krepšininkai pirmavo 43:34.

Po didžiosios pertraukos turkams buvo pavykę susigrąžinti dviženklį skirtumą, tačiau Italijos krepšininkai laimėjo atkarpą 19:2 ir likus žaisti vieną minutę pirmavo 58:51. Prieš lemiamą italai buvo priekyje 58:54.

Paskutiniame kėlinuke turkai pataikė du tolimus metimus iš eilės ir grąžino persvarą (62:59), o italai niekaip negalėjo sėkmingai užbaigti atakų. Penktąjį tritaškį pataikęs H.Turkoglu padidino turkų persvarą iki 6 taškų (67:61). Vis dėlto italai nenuleido rankų ir pelnę 5 taškus iš eilės sumažino atsilikimą iki minimumo (66:67), likus žaisti mažiau nei dvi minutes. Likus kiek daugiau nei minutei, galingas M.Belinelli dėjimas išlygino rezultatą (68:68).

Likus žaisti 19 sekundžių iki tol penkis baudų metimus iš 12 prametęs H.Turkoglu abi baudas sumetė ir išvedė į priekį turkus (70:68). Likus žaisti devynias sekundes M.Bulleri sumetė abu baudos metimus ir išlygino rezultatą (70:70), o paskutinis I.Kutluay tritaškis skriejo pro šalį ir paskelbė apie pratęsimą.

Pratęsimo metu vyko atkakli kova. Turkams pavyko išsiveržti į priekį 75:72, tačiau kelis sykius sėkmingai apsigynę, italai tiksliai užbaiginėjo atakas, o po A.Bargnani tritaškio ir dviejų baudos metimų padidino persvarą iki 6 taškų (81:75). Italai užtikrintai kontroliavo situaciją ir iškovojo pergalę 84:75.

Italija: A.Gigli (8 atk.kam.) ir M.Belinelli (4 rez.perd.) – po 17, A.Bargnani 12 (6 atk.kam.), M.Soragna 10, S.Mancinelli ir M.Bulleri (4 rez.perd.) – po 9.

Turkija: H.Turkoglu 34 (6 atk.kam., 4 rez.perd.), K.Pekeris 11, M.Okuras 10 (9 atk.kam.), E.Atsuras 8.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , .