Estija turi leisti atlikti ŠED tiesimo tyrimus sąjungininkų Europoje interesais

Estijos užsienio politikos instituto direktorius Andresas Kazekampas pataria vyriausybei leisti Šiaurės Europos dujotiekį (ŠED) tiesiančiai bendrovei „Nord Stream“ atlikti tyrimus Estijos ekonominėje zonoje.
„Mes neturime pamiršti ir sąjungininkų Europoje interesų, pirmiausia jeigu mes patys pabrėžiame, kad būtina vykdyti bendrą Europos sąjungos energetikos politiką“, – sakė Kazekampas interviu laikraščiui „Postimees“, išspausdintame pirmadienį.

Jis paragino „leisti atlikti tyrimus vien jau tam, kad būtų galima žinoti, kas vyksta, išsaugoti savo įvaizdį ir gerus santykius su kaimynais“.

„Dujotiekio tiesimo laukia ne tik vokiečiai ir prancūzai, bet ir mūsų geri partneriai danai ir britai. Kam dar kartą duoti dingstį Rusijai kaltinti mus nekonstruktyvumu ir paranoja? Ne taip, kaip lenkai, Estija neturi itin svarbių ekonominių interesų šiame žaidime, mums nėra pagrindo bijoti likti be dujų tranzito“, – pridūrė A.Kazekampas.

Rusijos ir Vokietijos bendrovė „Nord Stream“ gegužės 31 dieną kreipėsi į Estijos vyriausybę, prašydama leisti ištirti, kokių yra galimybių tiesti ŠED estų ekonominėje zonoje.

Anksčiau buvo ketinama nutiesti dujotiekį Suomijos ekonominėje zonoje, bet jūros dugnas čia ne toks lygus nei Estijoje, be to, gilesnis.

Estijos vyriausybė turi duoti atsakymą iki rugsėjo 30 dienos.

Anksčiau kai kurie Estijos mokslų akademijos ekspertai ir šalies politikai siūlė duoti neigiamą atsakymą bendrovei, remiantis galimais dujotiekio tiesimo ekologiniais padariniais ir Baltijos jūros militarizavimu saugant ŠED.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.