“Gintaro“ baseinas laukia nesulaukia remonto

Klaipėdos „Gintaro” sporto centro vadovai – direktorius Valentinas Vytautas Šeputis ir jo pavaduotojos Violeta Paulauskienė bei Aldona Vaitkienė gyvena viltimi, kad miestas šiemet skirs lėšų baseino remontui.

Norai remiasi į pinigus

Dar pernai savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis centro darbuotojams buvo pažadėjęs, kad 2007 metų gegužės mėnesį remontas bus pradėtas, o baigtas spalį. Bet ne visiems geriems norams yra lemta išsipildyti. Viską lemia pinigai.

Pasak direktoriaus V.V.Šepučio, jis džiaugiasi nors tuo, kad pagaliau birželio mėnesį buvo baigtas baseino remonto projektas. Pagal jį, baseinas turėtų būti atskirtas nuo Vytauto Didžiojo gimnazijos, virš administracijos patalpų pastatytas antras aukštas, įrengtos rūbinės, sporto salė ir reabilitacijos kabinetas. Patalpos turės būti pritaikytos ir žmonėms su negalia.

Savivaldybės socialinio departamento direktorė Nijolė Laužikienė sakė, kad dabar vyksta projekto derinimas.

Anot N.Laužikienės, pinigų remontui, kol nebuvo projekto, miestas skirti negalėjęs.

Dabar projekto derinimas vyksta sklandžiai, todėl yra vilčių, kad baseino remonto klausimas bus pateiktas svarstyti miesto tarybai.

Žinoma, tik su sąlyga, jei miesto biudžetui pavyks gauti viršplaninių lėšų, teigė departamento direktorė.

Kita vertus, tų viršplaninių lėšų gali prireikti gatvių tvarkymui ar kitiems nenumatytiems darbams. Viską lems miesto tarybos narių valia: kaip jie nutars – taip ir bus.

Labai svarbu, kiek kainuos baseino remontas. V.V.Šeputis įsitikinęs, kad kaina lems, ar tarnybos nariai pakels rankas už baseino remontą.

O šiandien, kaip visi puikiai žinome, statybininkų darbas brangus, brangiai kainuoja ir statybinės medžiagos.

Remontas problemų neišspręs

Kaip sakė centro direktoriaus pavaduotoja Violeta Paulauskienė, baseino remontas tik šiek tiek pagerins plaukikų ir povandenininkų treniruočių sąlygas, aplinka ir buitis taps jaukesnė, bet esminių problemų neišspręs.

Baseino ilgis kaip buvo 25 metrai ilgio, tokio pat ilgio ir liks. Yra penki plaukimo takeliai – nepadaugės nė vienu.

Ne visi norintys išmokti plaukti ar šiaip paplaukyti pateks į baseiną. Kaip pavyzdį V.Paulauskienė paminėjo Šiaulių plaukimo sporto mokyklą, kuri turi net du baseinus.

Geri rezultatai

Nereikia įrodinėti, kad miestui verkiant reikalingas dar vienas, o gal net du baseinai, nes „Gintaro” baseine jau ankšta: čia plaukimu ir plaukimu su pelekais (povandeninis plaukimas) užsiiminėja 555 vaikai, kuriuos treniruoja šešiolika kvalifikuotų trenerių.

Nepaisant nekokių sąlygų, mūsų miesto plaukikai iš varžybų grįžta su medaliais ir pagerinę šalies rekordus. Lyderis – Pavelas Suškovas, kandidatas į Pekino olimpines žaidynes.

Gerai Klaipėdos plaukikai šiemet pasirodė per Lietuvos jaunučių ir jaunimo sporto žaidynių plaukimo varžybas, Lietuvos čempionatą.

Gintarė Leščiūtė, plaukdama 200 metrų nugara, pagerino jaunių žaidynių rekordą ir užėmė pirmąją vietą. Igoris Kozlovskis pelnė dvi pirmąsias vietas – greičiausiai įveikdamas 400 m atstumą kompleksiniu plaukimu ir 200 m peteliške.

Inga Šukytė buvo stipriausia tarp jaunimo žaidynių dalyvių plaukdama 100 m nugara.

P.Suškovas, greičiausiai nuplaukęs 100 m nugara, laimėjo aukso medalį per Lietuvos čempionatą.

Ir dar gera sauja mūsų plaukikų užėmė antrąsias ir trečiąsias vietas.

Sukriošęs „Neptūno” baseinas

N.Laužikienė patvirtino, kad šiuo metu „Neptūno” baseinui, kuris jau numiręs ir neveikia per dešimt metų, yra užsakyta galimybių studija. O tai reiškia, kad tiriama, ką su tuo baseinu reikėtų daryti – nugriauti ar renovuoti. Kartu toje vietoje Paryžiaus Komunos gatvėje atliekamas detalusis planas. Jis dar nebaigtas.

Departamento direktorės žiniomis, naujas baseinas gali būti pastatytas netoli „Neptūno”, o senąjį baseiną galima paversti sporto sale, kurioje treniruotųsi futbolininkai ir krepšininkai. Bet visa tai – tik ateities vizijos.

Kaip sakė N.Laužikienė, yra norų statyti baseiną P.Lideikio gatvės gale.

Lėšų tikimasi gauti iš šalies Kūno kultūros ir sporto departamento.

Šiam baseinui taip pat užsakyta galimybių studija ir projektavimo darbai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Laisvalaikis su žyma , , , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "“Gintaro“ baseinas laukia nesulaukia remonto"

  1. Gintare L

    netikiu, kad bus tas baseinas 🙂 nebent tada kai as jau baigsiu savo, kaip sportininkes, karjera, nes akivaizdziai matau kad nera dedama pastangu net maziausiam remontum.ir turiu pasakyt man yra vis mazesnis noras treniruotis tokiom salygom 😐

  2. kornelijus

    klaipedos baseinas tragiskas kai as buvau varzybose vos neisprotejau 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.