Senolė apsigynė

Plėšikų savo namuose užpulta senolė apsigynė sugriebusi užpuolikui už tarpukojo. Atskubėję į pagalbą kaimynai sulaikė 25 metų nusikaltėlį.

Laukė kaimynės

Švyturio gatvės 8-ojo namo pirmajame aukšte gyvena dvi pagyvenusios moterys. Buto šeimininkei Zojai Popovai – jau devyniasdešimt treji, jos bičiulė Natalija Jevlentjeva jaunesnė penkeriais metais, tačiau yra silpnesnės sveikatos, ji prastai mato ir girdi, sunkiai vaikšto.

Šeštadienį apie 17 valandą senutės laukė ateinančios kaimynės. Kai išgirdo skambutį į duris, Z.Popova, kaip įprasta, paklausė, kas ten. Vyriškas balsas be akcento rusiškai skubino: „Atidaryk! Ką, nebepažįsti?“ Senolė žinojo, kad laiptine dažnai vaikšto kaimynai, todėl nesibaimindama atidarė duris.

Kaukė kaip žvėris

Z.Popova pasakojo nespėjusi nė susivokti, kai du vyrai įsiveržė į butą. „Vienas, tas didesnis, ant galvos buvo užsimaukšlinęs juodą kojinę. Jis bandė man užklijuoti burną lipnia juosta. Priešinausi kaip galėjau. Muisčiausi, stūmiau jo rankas nuo savęs, šaukiau, – pasakojo močiutė. – Išgirdusi triukšmą, atėjo mano draugė iš kambario. Pamenu, kaip šaukiau jai, kad imtų lazdą ir muštų užpuoliką, prašiau paskambinti policijai. Tada tas didesnysis mane paleido ir nusivijo Nataliją į kambarį“.

Kol pirmasis plėšikas kovojo su N.Jevlentjeva, antrasis, mažesnio ūgio, bandė Z.Popovai užklijuoti burną. Močiutė pasakojo pajutusi, kad jėgos senka. Paskutinę akimirką 93 metų senutė pasielgė taip, kaip pataria geriausi savigynos vadovėliai, – iš visų likusių jėgų ji sugriebė nusikaltėliui už tarpukojo ir patraukė žemyn. Užpuolikas sukaukė kaip žvėris ir susmuko ant batų dėžės.

Galėjo uždusti

Tuo metu kambaryje vyko grumtynės. Aukštesnysis užpuolikas bandė nutildyti N.Jevlentjevą. Vėliau senutė prisiminė: „Apie mano galvą jis apvyniojo gal keturis metrus lipnios juostos. Užklijavo burną, nosį ir visą veidą. Jeigu nebūtų į pagalbą atskubėję kaimynai, galėjau ir uždusti. O jau išsigandau taip, kad nieko svetimo neįsileisiu, kol Zoja negrįš iš ligoninės.“

N.Jevlentjeva pasakojo iškart nesupratusi, kodėl koridoriuje kilo triukšmas, nes blogai girdi. Tik kai išgirdo draugę šaukiant pagalbos, atėjo į koridorių pažiūrėti.

„Aš tempiau jį už drabužio, sakiau – paleisk, minėjau, kad mano draugei jau 93-eji. Šaukiau taip, kad net balsas užkimo. Langas kambaryje buvo praviras, ir kaimynai išgirdo pagalbos šauksmą. Dar ir tas mažasis iš skausmo klykė“, – pasakojo N.Jevlentjeva.

Išgelbėjo kaimynai

Laimė, kad kieme buvusi moteris išgirdo riksmą ir pakvietė vyrą. Šis pakeliui dar pašaukė kitą kaimyną ir drauge atskubėjo senutėms į pagalbą. Tuo metu užpuolikai suprato, jog nieko nepeš, ir spruko pro kambario langą.

Netrukus saugos tarnyboje „Falck Security“ dirbantis senučių kaimynas Michailas Zabiela netoliese sulaikė vieną užpuoliką. Tai buvo Budelkiemio gatvės gyventojas 25 metų Vadimas Kalašnikovas. Apie antrojo nusikaltėlio sulaikymą policijos kriminalinių įvykių suvestinė nepraneša, tačiau močiutės pasakojo iš kaimynų sužinojusios, kad pareigūnai pagavo ir antrąjį nusikaltėlį.

Namo nebegrįš

Netrukus atskubėjo ne tik policija, bet ir greitoji pagalba. Abi nukentėjusiosios buvo labai išsigandusios. Medikai davė joms raminančių vaistų.

Naktį Z.Popova pasijuto blogai – labai skaudėjo šoną. Teko kviesti greitąją pagalbą ir išgabenti moterį į ligoninę. Medikai neaptiko šonkaulių lūžių, tačiau dar vakar Z.Popova skundėsi skaudančiu šonu ir tebebuvo prižiūrima medikų. Ant močiutės veido ryškėjo kraujosruvos, buvo apdraskyta jos ausis. Z.Popova mano, kad nusikaltėlis grumtynių metu galėjo jai spirti.

Telefonu kalbinta N.Jevlentjeva tikino, kol bus namuose viena, niekam neatvers durų. Z.Popova dar vakar sakė tebejaučianti didžiulį išgąstį. Močiutė atviravo, jog ketina parduoti butą ir kraustysis gyventi pas dukrą.

Lankė draugės

Vakar ligoninės palatoje, kur gydoma Z.Popova, visą dieną šurmuliavo lankytojai. Moterį lankė tikėjimo draugės. Jos ne tik linkėjo bičiulei kuo greičiau pasveikti, bet ir neslėpė pasipiktinimo jaunų vyrų žvėriškumu.

„Jauni, kupini jėgų pakėlė ranką prieš senutėles moteris. Kaip tokie gali šventą duoną valgyti?“ – stebėjosi ne tik Z.Popovos draugės, bet ir palatos kaimynės.

Pastaruoju metu mieste tapo nesaugu ne tik sutemus, bet ir dieną, ne tik gatvėje, bet ir savuose namuose. Nukentėjusios senutės spėja, kad nusikaltėliai iš kažkur sužinojo, kad jos gyvena dviese. Manoma, kad jie galėjo žinoti, kada senolės gauna pensiją. Z.Popova tikino, kad jokių vertybių jos neturi, santaupų nesukaupė, o gaunamos pensijos vos pakanka tik maistui ir mokesčiams.

Daiva Janauskaitė

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.