Lietuvos rinktinė iškovojo labai sunkią pergalę

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmose Europos čempionato antrojo etapo rungtynėse tik po sudėtingos ir itin atkaklios kovos rezultatu 79:74 nugalėjo Italijos komandą ir F grupės kovas pradėjo pergale.

Rungtynės prasidėjo greitu ritmu. Abi ekipos skubėjo į priekį ir siekė kuo greičiau pelnyti taškų. Vis dėlto metimai dažnai būdavo netaiklūs, o sužaidus keturias minutes po Rimanto Kaukėno tritaškio lietuviai buvo priekyje 7:4. Sužaidus pusę kėlinuko Marko Mordente už ginčus su teisėjais nubaustas technine pražanga, o pasinaudoję galimybe lietuviai nutolo per 9 taškus (13:4).

Mūsiškių pranašumas buvo padidėjęs ir iki 11 taškų, tačiau Massimo Bulleri ir Gianluca Bassile duetas pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų (9:15). Po pirmojo kėlinuko lietuviai buvo priekyje 21:13.

Antrąjį kėlinuką pradėjo sudėtingas G.Basile tritaškis, tačiau R.Šiškauskas atsakė dvitaškiu su pražanga ir tarp komandų išliko 8 taškų skirtumas (24:16). Sužaidus pusę kėlinuko lietuviai turėjo dviženklį pranašumą 32:22.

Lietuvos rinktinei ėmė nesisekti puolime, o pasinaudodami mūsiškių klaidomis italai sumažino atsilikimą iki 5 taškų (27:32). Keli D.Songailos prasiveržimai pataisė situaciją (37:29), bet italai nenuleido rankų ir daugiausiai sėkmingo Andrea Bargnani žaidimo dėka likus žaisti pusei minutės priartėjo per 4 taškus (34:38). Paskutinę kėlinuko sekundę kamuolį krepšio link metęs Mateo Soragna pataikė ir po dviejų kėlinukų Lietuva pirmavo tik vieno taško skirtumu 40:39.

Trečiojo kėlinuko pradžioje Denisas Marconato pataikė tolimą metimą ir išlygino rezultatą (44:44), tačiau Darjušas Lavrinovičius atsakė tuo pačiu ir grąžino lietuviams pranašumą. Netrukus italams pavyko persverti rezultatą (48:47), tačiau Š.Jasikevičius pataikė iš toli ir persvara buvo vėl mūsų komandos pusėje (50:48). Dar vieną tolimą metimą pataikė M.Soragna, bet kamuolį po nesėkmingo metimo atkovojęs D.Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga (52:51).

Užsivedę italai ir vėl susigrąžino pranašumą (53:52), o po kurio laiko padidino persvarą iki 2 taškų (56:54). Lietuviams pavyko išlyginti rezultatą, o vėliau ir persverti jį savo naudai, tačiau Italijos komanda ir vėl išsiveržė į priekį 61:62. Po trijų kėlinukų lietuviai buvo priekyje 62:61.

Ketvirtąjį kėlinuką pradėjo L.Kleizos metimas kabliu, o J.Mačiulio baudos metimai padidino persvarą iki 5 taškų (66:61). Įtampa aikštelėje nedingo, nes italai sužaidus keturias minutes sumažino atsilikimą iki minimumo (67:68).

Likus žaisti tris su puse minutės rezultatas buvo lygus 72:72. R.Kaukėnas pataikė iš toli, o likus žaisti dvi minutes Š.Jasikevičius sumetė abu baudos metimus ir padidino persvarą iki 5 taškų (77:72). Likus žaisti 40 sekundžių R.Šiškauskas sumetė abu baudos metimus ir išsaugojo Lietuvai 5 taškų persvarą (79:74). Tokiu rezultatu ir baigėsi rungtynės.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , , , , , , , , , .

2 atsiliepimai į "Lietuvos rinktinė iškovojo labai sunkią pergalę"

1. tadas

nu saunuoliai tie letuviai dar viena pergale musu saskaitoje ir kelialapis i kita etapa taipra jau y