Vaizduojamųjų menų karuselė

Šį šeštadienį jau trečią kartą Klaipėdą sudrebins tarptautinis šiuolaikinių menų festivalis „PlArtFORMA“.

„PlArtFORMA“ – tai šiuolaikinių vaizduojamųjų ir atlikėjų menų festivalis, jungiantis Lietuvos ir užsienio menininkus. Šiemet festivalis keičia pobūdį, vietą ir trukmę, tačiau išsaugo pagrindinę misiją – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti įvairiapusį ir daugiašalį kultūrinį bendradarbiavimą bei kūrybinius projektus įgyvendinti kadaise buvusiose urbanistinės ir pramoninės paskirties teritorijose.

Pagrindinė festivalį vienijanti koncepcija sietina su paribio zonos geografinėmis ir metafizinėmis interpretacijomis, įkūnytomis jau pačiame festivalio charakteryje, kur, nepaisydami tradicinių meno šakų ribų, sąveikauja skirtingi žanrai, raiška, galiausiai idėjos. Šiemet festivalyje moderniam šokiui atstovaus Lietuvos, Kaliningrado ir Izraelio choreografai bei šokėjai. Šiuolaikinio šokio informacijos centras pristatys debiutuojantį „Auksiniu“ scenos kryžiumi pernai apdovanotą Loretos Juodkaitės šokio projektą „Salamandros sapnas. Paveikslas“. Liat Magnezy iš Izraelio intriguos interaktyviu (žiūrovus į veiksmą įtraukiančiu) šokio eskizu, Katia Daineko – šokio ir vaizdo sinteze, o kaliningradiečių performanso grupė „Manu’s Silence“ – performansu dviem. „Ore kabančią“ programą pristatys suomė Ilona Jantti, pernai visus nustebinusi netikėtu šokio ir cirko deriniu, o šiemet dar labiau intriguosianti netikėta projekto realizacijos vieta.

Teatro ir muzikos scena šiemet atiduodama Klaipėdos kūrėjams – Benui Šarkai, kuris festivalyje pristatys savo naujausio darbo „Kas lieka, kai nieko nelieka“ premjerą. Klaipėdietė solistė Indrė Dirgėlaitė festivalyje debiutuos su grupe „Virsmas“ iš Suomijos bei išskirtiniu folk džiazo muzikiniu projektu.

Šią programą dar papildys teatro laboratorijos „Atviras ratas“ pristatoma premjera – Justo Tertelio monospektaklis „PRA vienos dalies vieno aktoriaus prasidėjimas“ (rež. A.Giniotis), Gabrielės Labanauskaitės audiovizualinės poezijos projektas „Tarp…“, atlikėjo „Fewnolder“ muzikinis bei Dovydo Augaičio ir kaliningradiečių video meno projektai, taip pat instaliacijų bei skulptūrų ekspozicija terminale, kurią pristato žinomas Kauno meno atstovas Tadas Vosylius ir klaipėdiečiai Andrius Petkus bei Jurgis Malinauskas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Kultūra su žyma , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.