Mantas Petruškevičius: geriau atrodyti stilingai nei madingai

„Madingas – dar nereiškia gražus”, – sako stilistas Mantas Petruškevičius. Jis kupinas įvairiausių idėjų antrajam laidos „Mados reidas” sezonui. Manekenes jis vadina podiumo lėlėmis, o visiems labiausiai rūpi jo paklausti, ar verta stengtis atrodyti madingai.

– Pamatai žmogų gatvėje ir pagalvoji ” koks madingas..”. Ar jis tau yra ir gražus?

Nebūtinai madingai atrodantis yra gražus. Kiekvienas savaip gražus ir kartu turi savotiškų minusų. Gatvėje pirmiausia pastebiu rūbą, tik po to – veidą. Pamačius stilingai apsirengusį, nebepastebiu jo išvaizdos trūkumų. Tuomet matau visumą: skoningai pasirinktus drabužius, tinkamą makiažą, tvarkingus nagus, plaukus, prižiūrėtą odą ir kt.

– Sunku būti madingu ir atrodyti gražiu?

Kad atrodytum madingai, reikia turėti nemažai pinigų. Tai gali leisti nedaugelis. O stilingai atrodyti įmanoma nusipirkus drabužių ir už 100 Lt. Suspėti su mada be proto sunku. Ji labai dažnai keičiasi. Madingai besirengiantys ir taip atrodantys kasdien aktyviai dalyvauja mados renginiuose, nuolat renka informaciją šia tema. Domėjimasis mada jiems yra tapęs hobiu. O stilius yra kiekvieno asmeniškai kuriamas, nuo mados jis skiriasi individualumu.

– Kaip susikurti stilių, kad atskleistum grožio savitumą?

Patarčiau pirmiausia „išmesti” savo seną stilių ir griebtis eksperimentų. Eksperimentuodamas gali atrasti, kuo apsirengęs jautiesi tarsi savo rogėse. Tuomet ir atrodai gerai, ir savimi pasitiki, ir aplinkiniams sudarai gerą pirmą įspūdį. Mąstymas pasikeičia, įgyji įgūdžių panaudoti įvairias aprangos detales. Nereikia, pavyzdžiui, merginai ar moteriai turėti gausybės dalykinių kostiumėlių: tereikia pakeisti batus, marškinėlius, pridėti kokią sagę, skarelę ir tiek. Svarbiausia, būti individualiu ir patogiai jaustis. Aklai sekti mada neverta. Rūbas gali tave paversti labai gražiu arba subjauroti. Geriau atrodyti stilingai nei madingai, nes stilingai apsirengus galima paslėpti fizinius defektus, o su mada sunku suspėti.

– Ar stilingai rengiasi Lietuvos jaunimas?

Jaunimą galėčiau pagirti – pakankamai stilingai rengiasi, domisi mada. Jaunuoliai drąsiai eksperimentuoja, žaidžia spalvomis, nebijo išsišokti. Man, pavyzdžiui, gotų stilius labai „įstringantis”. Kai pamatau gatvėje, pagalvoju, kad aš turbūt taip neišdrįsčiau. O jaunimas nesivaržo. Žaviuosi jaunimu, kurie atrodo taip, kai jaunuoliai Londono gatvėse. Kartais nueinu vakare į Pilies gatvę ir stebiu žmones. Mūsų jaunimas dažnai rengiasi netgi geriau nei vyresnės ponios, turinčios pinigų.

– Kiekvienas jaučia, kokie drabužiai jį puošia ar to reikia mokytis?

Vieni jau nuo mažens rengiasi stilingai, beveik nereikia jokių patarimų, kitiems – tenka kardinaliai keisti stilių. Kuriant savą stilių, galima apsilankyti stilingų drabužių parduotuvėse, paklausti konsultantų nuomonės. Taip mažiau šansų susikurti beskonybę, nors kartais ir beskonybė gali būti stilinga. Pradėjus domėtis, skaityti spaudą, atsiranda suvokimas apie stilių, įvaizdį. Pradžiamoksliu galėtų būti Claudia Piras ir Bernhard Roetzel knyga „Stiliaus vadovas moterims”.

-Ar verta ant podiumo „demonstruojamų” grožio etalonų siekti kasdieniame gyvenime?

Nereikėtų beatodairiškai tuo sekti. Jau nebėra taip madingos visiškai „perkarusios” manekenės. Ir stambesnė mergina, tinkamai apsirengusi, gali atrodyti puikiai. O manekenės – tai podiumo „lėlės”, ant kurių demonstruojami rūbai. Žinoma, jos nuostabios, gražios… Bet būti manekene – tai darbas. Norint ja tapti reikia daug ko atsisakyti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Moterims su žyma , , , , , , , , .

10 atsiliepimų į "Mantas Petruškevičius: geriau atrodyti stilingai nei madingai"

 1. mana

  manau, kad mantas teisingai kalba, visi norime issiskirti is kitu taciau ne visada ir ne visiems tj gali pavykti, taciau werta stengtis, kad atrodytum pritrenkiamai ir būtum &#039&#039sawo rogėse&#039&#039 😉 💡

 2. xe xe xe

  nu jau jis tj tokiu dizaineriu dedas… o jau kaip jis rengias atrodo kaip gejus klaikiai 👿 kazkoks tikrai nesveikas

 3. xe xe xe

  kaip ziauru kaip jis kur gatvej ar kur prieina ir kritikuoja zmogu… jis zmogu laiko kaip kokia siuksle visai nekulturingai elgias… nekenciu jo as 👿 noreciau kad jis pasijustu kitu vietoj jei prie jo kas tj prietu ir viska sakytu ir nemoksa isvadintu! NEKENCIU MANTO

 4. XE XE XE

  PRITARIU

 5. ...

  manau, kad M.Petruškevičius teisingai daro. Nes tiek daug beskonybiu lietuvoj yra ,kad atsiprasau.
  is ju tik zvengt ir galima 😀 😛

 6. hj

  LOPETOS jus.skirkite gejus nuo graziai besirengiancius zmones

 7. Simas

  Tai faktas kad apie mada nieko nesupranta, antras minedas i tv pakliuves ir dar nervina su savo kvailu pederastishku akcentu..
  stengias suzavet visus su savo viduramziu laiku barzdaliura belenkaip apzelusia
  Dauguma kas isijungia jo laidele tai tik pasijuokti is jo ,o ne ish tu kuriu jis tyciojasi

 8. violeta

  tai pasalinkite visu kiurie blogai apie manta atsiliepia, jie juk zeidzia zmogaus oruma

 9. cha

  Tas Mantas yra lopeta paskutinis..nieko jis neišmano, tik kitus kritikuoja.. Lai pats veidrodį nusiperka, ne jam kitus aptarinėt, kai pats jokių mokslų nebaigęs, lai susirūpina savo tobulėjimu, nes žinių pas jį nulis, tai ką jis gali patart kitiems, netikėkit jo skiedalais, pudrina jums smegenis ir vargo nemato.

 10. koks skirtumas

  nu toki tai isvis is tv ismest kitus kritikuoja paduociau as ji i teisma uz viesa izeidima kodel niekas nesusimaste dar to padaryt gaidys kazkoks pripuola gatveja prie bet kurio zmogaus jam nepatikusio ir svaidosi savo nevykusiais komentarais is televizijos toki gaidy ozys kazkoks

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.