Laidojimo biuruose bus patogiau

Laidojimo biurų ir šarvojimo salių laukia pertvarka. Jų savininkai turės užtikrinti patogumus su artimaisiais atėjusiems atsisveikinti žmonėms.

Reikės spintelių indams

Įsigaliojusiose higienos normose dėl žmogaus palaikų pervežimo, laikymo ir šarvojimo numatyta daugybė naujų reikalavimų laidojimo biurams ir šarvojimo salėms.

Pastaroji turi būti ne mažesnė nei 25 kvadratiniai metrai, joje turi būti pakyla karstui, kėdės ir suolai lankytojams. Greta šarvojimo salių privaloma įrengti poilsio kambarius, kuriuose turi būti ne tik stalas ir kėdės, bet ir šaldytuvas bei spintelės indams. Šarvojimo sales nuomojantys asmenys privalės užtikrinti, kad į jas lengvai galėtų patekti ir neįgalieji.

Patalpą teks vėdinti

Laidojimo biuruose turi būti įrengta gera vėdinimo sistema, juose privaloma įrengti patalpą palaikams paruošti ir atšaldyti.

Dar vienas reikšmingas reikalavimas laidojimo biurams ir šarvojimo salėms – aplink šiuos objektus privalo būti 100 metrų spindulio sanitarinė zona.

Kitaip tariant, 100 metrų spinduliu aplink laidojimo biurus negali būti nei gyvenamųjų namų, nei visuomeninės paskirties objektų.

Problemų nekils

Klaipėdoje veikia tik trys laidojimo biurai ir dvi šarvojimo salės.

Bendrovės „Aterna“, kuriai priklauso du laidojimo biurai, direktorė Vitalija Rumbaitienė tikino, kad naujieji reikalavimai problemų nekelia. Esą laidojimo biurai juos atitinka ir dabar.

Tą patį sakė ir bendrovės „Šv. Juozapo laidojimo namai“ direktorius kunigas Saulius Damašius.

Nors jis teigė su naujais reikalavimai dar nėra susipažinęs, tačiau buvo įsitikinęs, kad visus juos atitinka, o jei kurių ir ne, tai nesunkiai problemas išspręs.

Niekas netikrino

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Asta Šlepetienė sakė, jog laidojimo ir žmonių palaikų vežimo paslaugas reglamentuojanti higienos norma yra nauja todėl, kad iki šiol jos apskritai nebuvo.

„Laidojimo biurams ir šarvojimo salėms yra privaloma turėti higienos pasą. Tačiau jį išduodami vadovavomės daugybe dokumentų, nes pagal juos taikėme skirtingus reikalavimus. Dabar viskas bus paprasčiau“, – teigė A.Šlepetienė.

Jos žodžiais, ar uostamiestyje veikiantys laidojimo biurai ir šarvojimo salės atitinka naujuosius reikalavimus, neaišku, nes iki šiol tokių įmonių niekas netikrino.

Tačiau A.Šlepetienė buvo įsitikinusi, jog problemų gali kilti tik dėl vėdinimo sistemos ir šaldymo įrangos.

Jei laidojimo biurai ir šarvojimo salės nesilaikys naujos higienos normos, įmonėms gresia baudos.

Tačiau kol kas nežinoma, kas privalės tokias įmones tikrinti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Lietuvoje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.