Startuoja 16-oji tarptautinė paroda „Baltijos tekstilė ir oda“

Šių metų rugsėjo 12-14 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų centre „LITEXPO”, įvyks 16-oji specializuota, tarptautinė tekstilės, aprangos gaminių ir inovacijų paroda „Baltijos tekstilė ir oda”.
Šiemet parodoje dalyvaus 205 kompanijų iš 19 pasaulio šalių ir pristatys šiuos gaminius ir paslaugas: viršutiniai rūbai, tekstilė, namų tekstilė, aksesuarai, pagalbinės priemonės, paslaugos, inovacijos, technologijos, darbo drabužiai ir avalynė, apatiniai rūbai, uniformos, avalynė, oda, odos gaminiai, techninė tekstilė, darbų saugos priemonės ir ekipuotė. Kai kurios įmonės pristato po keletą įvairių rūšių gaminių.
„Faktas, jog šiemet parodoje užsienio kompanijos sudaro daugiau nei pusę visų parodos dalyvių, patvirtina, kad paroda „Baltijos tekstilė ir oda” jau tapo gerai žinoma ir yra efektyvių kontaktų forumas Baltijos šalių rinkose siekiančioms įsitvirtinti kompanijoms. Tuo pačiu, tai galimybė mūsų šalies verslininkams užmegzti naudingus kontaktus tiek įsigyjant žaliavas, medžiagas, tiek ir gamybos srityse”, – sako Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos LATIA generalinis direktorius Vidmantas Vikšraitis.
„Užsienio kompanijų tarpe norėtųsi išskirti nacionalinius Italijos, Portugalijos ir Turkijos stendus. Be to, parodą aplankys ir tokių žymių kompanijų, kaip „Hugo Boss” (Vokietija), „Tesco”, „Top Shop”, „French Connection” (Didžioji Britanija), taip pat Prancūzijos nacionalinės muziejų sąjungos atstovai, kurie domisi galimybe užsakyti reklaminių suvenyrų daugiau nei 40-čiai suvenyrų parduotuvių šioje šalyje. Tikimasi ir itin gausaus smulkių bei vidutinių įmonių iš Suomijos, Švedijos ir Norvegijos kraštų. Skandinavų firmos suinteresuotos Lietuvoje pirkti gatavus gaminius smulkiomis kolekcijomis ir juos realizuoti savo šalių rinkose”, – teigia LATIA generalinis direktorius.
Parodoje dalyvaus daugelis pagrindinių audinius, verpalus ir namų tekstilę gaminančių Lietuvos firmų: UAB „Audėjas”, UAB „Linas Nordic”, AB „Linų audiniai”, AB „Kilimai”, Lietuvos tekstilės institutas, UAB „Lietlinen”, IĮ „Klasikinė tekstilė”, UAB „Korelita”, UAB „Neaustima”, kt. Rūbų sektoriuje savo kolekcijas pristatys žinomos Lietuvos akcinės bendrovės: AB „Utenos trikotažas”, UAB „Omniteksas”, UAB „Garlita”, AB „Sparta”, UAB „Dana ir Ko”, AB „Pakaita”, kt.
Anot V. Vikšraičio, jau trečius metus iš eilės parodos dalyvių iš Lietuvos skaičius išlieka stabilus, o paroda tampa viena iš pagrindinių rinkodaros įrankių toms įmonėms, kurios nori parduoti savo produktus už savo nustatytą kainą ir tuo pačiu kurti didesnę pridėtinę vertę.
Parodos renginiai šiemet pasižymi tematikų įvairove. Parodos „Baltijos tekstilė ir oda” rengiamame naujausių „pret-a-porter” kolekcijų pristatymo tarptautiniame madų renginyje „Baltijos mada” išvysime Jolantos Rimkutės, Ievos Ševakovaitės, Daivos Tamošaitienės, Lauros Dailidienienės, Kristinos Kruopenytės, kompanijų UAB „Dana ik Ko”, AB „Linų audiniai”, UAB „Roklina”, UAB „Sirena”, UAB „Skinija” ir kitų gamintojų bei individualių kūrėjų kolekcijas.
„Baltijos mada” ir toliau vykdys savo misiją ieškodama naujų talentų jaunųjų dizainerių – savo kolekcijas pristatys virš 20 jaunųjų kūrėjų iš Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros, Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakulteto Dizaino katedros ir Kauno kolegijos J.Vienožinskio Menų fakulteto Aprangos dizaino katedros. Parodos organizatoriai tikisi, jog šie dizaineriai paskatins didžiuosius šalies gamintojus ieškoti naujų idėjų bei savitų produktų, leisiančių sėkmingai vystyti nuosavo prekės ženklo kūrimą.
Rugsėjo 13 d. tarptautinio madų renginio „Baltijos mada” rėmuose vyks atskiras projektas „Būk laiminga mama”. Šio projekto tikslas – pristatyti aprangą būsimoms mamos ir į viešumą iškelti dar vieną labai aktualią problemą – drabužių būsimoms mamoms pasiūlos trūkumą Lietuvos rinkoje.
Tarp parodos naujovių – 2 projektai, skirti gatavos produkcijos pardavimų skatinimui, kurie vykdomi iš dalies finansuojant Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos.
Pirmasis projektas „Dizaineriai – pramonei” – tai inovacijos ir modernaus dizaino produkcijos pristatymas, dizainerių paslaugų pardavimas aprangos ir tekstilės įmonėms, siekiančioms gaminti aukštesnės vertės modernius produktus. Projekte dalyvauja tiek profesionalūs dizaineriai, tiek studentai.
Kitas projektas, kuris rengiamas bendradarbiaujant su UAB „Autarė” – tai „Baltijos darbo apranga ir sauga”. 35 Lietuvos kompanijos, gaminančios darbo aprangą ir darbų saugos priemones, čia pristatys savo produkciją potencialiems Lietuvos ir kitų Baltijos šalių pirkėjams.
Pasak V. Vikšraičio, parodos organizatoriai tikisi, jog dėl šių projektų padidės gatavų produktų pardavimas ir tokiu būdu įmonės bus skatinamos gaminti didesnę pridėtinę vertę sukuriančius produktus ir tokiu būdu sėkmingai konkuruoti besikeičiančioje pasaulinėje rinkoje.
„Tai, kad ” Baltijos tekstilė ir oda” jau seniai tapo tekstilės ir aprangos centriniu forumu Baltijos šalyse liudija ir išskirtinis ES šalių tekstilės ir aprangos organizacijų lyderių dėmesys šiam renginiui. Parodos metu numatoma diskusija dėl šiuo metu aktualiausių visos ES tekstilės ir aprangos sektoriui problemų”, – teigia V. Vikšraitis.
Diskusijoje ketina dalyvauti ES tekstilės ir aprangos organizacijos „Euratex”, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Portugalijos bei ES nepriklausančių šalių, Baltarusijos ir Turkijos, tekstilės ir aprangos organizacijų vadovai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.