Kol vieni važiuoja 20 tūkst. kilometrų į Sibirą tvarkyti tremtinių kapų, pačioje Klaipėdoje nyksta apleisti mūsų tautiečių kapai. Susirūpinę jais, uostamiesčio Jaunųjų konservatorių lygos nariai inicijuoja savą misiją. Tam, kad joje sudalyvautum, nereikia kuprinės ir vizų – pakanka šiukšlių maišo ir entuziazmo.
Paskutinę vasaros dieną Klaipėdos Jaunųjų konservatorių lyga (JKL) suorganizavo talką, kurios metu buvo sutvarkyta aplinka Žardės piliakalnyje.
Problemą iškelti nusprendė JKL Klaipėdos skyriaus l. e. p.pirmininkas Michailas Denisenko. Jaunuolis pasakojo, kad vieną vasarą su draugais nusprendė apeiti visą Klaipėdą ir aplankyti miesto pašonėje esančius piliakalnius, kapinynus ir dvarus.
Apleistas šių istoriškai svarbių vietų vaizdas jaunuolius pribloškė. Jie nusprendė organizuoti akciją „Nenugriauk manęs”: visą rudenį ant apleistų Klaipėdos dvarų bus kabinami plakatai su akcijos pavadinimu, neprižiūrimose piliakalniuose ir kapinynuose organizuojamos talkos.
Akcija sieks atkreipti visuomenės ir atsakingų institucijų dėmesį, kurio iki šiol trūksta istorinėms vietoms. Klaipėdos savivaldybės kapinių priežiūros tarnybos vedėja Ina Kichtenkienė telefonu sakė, kad ši tarnyba neprižiūri apleistų kapų. Atostogaujanti vedėja tvirtino, kad tarnyba tik ieško, kas bent kartą per metus apleistose kapinėse nušienautu žolę ir surinktų šiukšlės. UAB „Klaipėdos želdiniai” direktorius Arūnas Radzevičius tikino, kad ši bendrovė taip pat neatsakinga už piliaklanių tvarkymą.
Į talką tvarkyti Žardės piliakalnio susirinko 10 JKL narių ir po vieną ekologinio klubo „Žvejonė” ir Klaipėdos jaunimo asociacijos „Apskritas stalas” administracijos narį.
Žardės piliakalnis, kaip buvo matyti iš šiukšlių gausos, yra dažnai lankomas klaipėdiečių, tačiau jie čia nesvarsto istorijos peripetijų ir netvarko žolynų – tiesiog linksminasi su buteliais rankose, netgi kuria laužus. Talką stebėjusi vietinė gyventoja neslepė, kad kai kurie klaipėdiečiai ar rajono gyventojai čia atvyksta ir nelegaliai pasikapoti malkų.
Akcijos iniciatoriai neslepė suprantantys, kad tikėtis ilgalaikių pokyčių yra idealistiška. „Norime atreipti pačios savivaldybės dėmesį ir pasakyti – „Ei, čia jūsų darbas, susiimkite”, – sakė M. Denisenko.
Be šios akcijos, JKL pavasarį organizuos akciją „Misija: Mažoji Lietuva”, kuri bus Lietuvos jaunimo organizacijų asociacijos akcijos „Misija: Sibiras” analogija. Klaipėdiečiai mėgins aplankyti visus mūsų regione esančius apleistus senus kapus, taip pat ir esančius Karaliaučiuje.
Norintys dalyvauti JKL akcijose platesnę informaciją gali rasti tinklalapyje www.jkl.visiems.lt.