Spūstys kepa avarijų rekordus

Rudens spūstyse automobiliams užkimšus gatves, pareigūnai jau fiksuoja avarijų rekordus. Dažniausiai eismo įvykiuose nukenčia kelios mašinos.

Grūstys – dėl vaikų

Transporto tarnybos vyriausiasis specialistas Vytautas Paukštė patarė vairuotojams susitaikyti su mintimi, jog eismas Klaipėdos gatvėse nebebus toks, kaip vasarą.

„Rugsėjį automobilių spūstys mieste – įprastas reiškinys. Tėvai veža savo atžalas į mokyklas, todėl rytais gatvėse yra daugiau automobilių“, – žinomą tiesą įvardijo specialistas.

Šiemet eismą mieste apsunkina tai, jog vis dar uždaryta rekonstruojama Tiltų gatvė. Todėl viešasis transportas, specialiųjų tarnybų automobiliai taip pat priversti važiuoti aplinkkeliais.

Tiltų gatvėje atnaujinti eismą numatyta tik lapkritį.

„Vienintelė išeitis išvengti spūsčių – važiuoti viešuoju transportu. Jei autobusais vyktų daugiau žmonių, gatvėse tikrai sumažėtų mašinų“, – patarė V.Paukštė.

Vėluoja autobusai

Tačiau šiuo metu ir miesto autobusai stringa spūstyse. Todėl daugelis iš jų, ypač piko metu, vėluoja.

Anot V.Paukštės, autobusai nuo grafiko atsilieka ir kelias, ir keliolika minučių.

Paprašytas išskirti problemiškiausias miesto vietas, kuriose dažniausiai susidaro spūstys, specialistas paminėjo Sendvario ir abu Baltijos prospekto žiedus.

Jo teigimu, problema bus išspręsta tuomet, kai žiedinės sankryžos bus rekonstruotos. Vietoj jų numatyta įrengti kelių lygių sankryžas. Tačiau tai bus įgyvendinta tik po kelerių metų.

Susidūrė kelios mašinos

Automobiliams užkimšus gatves, pareigūnai jau fiksuoja avarijų rekordus.

Vakar mieste net dviejose vietose įvyko avarijos, kuriose nukentėjo daugiau nei po du automobilius.

Rytą toks eismo įvykis užfiksuotas Herkaus Manto gatvėje, prie „Studlendo“. Čia susidūrė trys automobiliai. Priežastis – saugaus atstumo nesilaikymas.

Priešpiet panaši avarija įvyko ir Tilžės gatvėje. Spūstyje prie žiedo susidūrė net keturi automobiliai. Paskutinysis vairuotojas taip pat nesilaikė saugaus atstumo, tad stuktelėjo į priekyje buvusią mašiną. Nuo smūgio ši atsitrenkė į prieš ją buvusį automobilį, o šis – į dar vieną.

Vakar iki pavakarių mieste užregistruota beveik dvidešimt vadinamųjų metalinių avarijų.

Užvakar pareigūnai fiksavo rekordą – per parą įvyko net apie 50 avarijų.

Padidėjusio avarijų skaičiaus pareigūnai nesieja su gatvėse nepatogumus keliančiomis spūstimis. Anot policininkų, yra priešingai – kuo didesnės spūstys, tuo mažiau avarijų, nes tuomet vairuotojai neviršija greičio.

Pareigūnai, kaip ir buvo žadėję, iki rugsėjo 10 dienos rytais budės prie daugelio mokyklų ir pagrindinių sankryžų.

Tačiau eismo reguliuoti jie neketina, nes tokią funkciją esą atlieka kelio ženklai ir šviesoforai.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Transportas su žyma , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.