Teisingumo ministrą pašiurpino Varėnos notarės veikla

Vakar teisingumo ministras Petras Baguška kreipėsi į teisėsaugos institucijas reikalaudamas atlikti ikiteisminį tyrimą dėl atleistos Varėnos rajono 1-ojo notaro biuro notarės Dalios Kisielienės neteisėtai atliekamų notarinių veiksmų.

Varėnos rajono apylinkės prokuratūra patvirtino, kad toks ikiteisminis tyrimas bus pradėtas „Baudžiamojo proceso kodekse numatytais terminais ir tvarka“.

Permaininga „kova“

Priminsime, kad Varėnos rajono 1-ojo notaro biuro notarė D.Kisielienė P.Baguškos įsakymu iš pareigų atleista šiemet balandį. Teisingumo ministerija notarę įpareigojo pateikti pažymą apie herbinio antspaudo sunaikinimą ir grąžinti notaro pažymėjimą. Taip pat buvo nustatytas terminas, iki kurio notarė privalėjo perduoti į archyvą paveldėjimo bylas.

Prieš tai apie pusmetį trukusio tyrimo metu buvo atskleista aibė pažeidimų, susijusių su mokesčių mokėjimu ir pajamų deklaravimu, biuro finansų apskaita ir finansų apskaitos dokumentų tvarkymu.

Panaikinti notarės įgaliojimus ministrui pasiūlė Notarų atestacijos komisija ir Notarų rūmų prezidiumas. P.Baguška dar pavasarį pareiškė nesitaikstysiąs su notaro bei notariato vardą žeminančiais atvejais.

Tačiau D.Kisielienei kreipusis į Vilniaus apygardos administracinį teismą ministro įsakymo galiojimas buvo sustabdytas. Tik rugpjūčio 23 dieną Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nutarė, kad D.Kisielienė notaro veiklos vykdyti negali.

Pasiuntė komisiją

Kad įsitikintų, ar notarė pakluso teismo nutarčiai, ministras sudarė komisiją. Jau po savaitės paaiškėjo: D.Kisielienė, net būdama atleista iš notaro pareigų, neturėdama teisės užsiimti šia veikla ir apie tai žinodama, atlikdavo notarinius veiksmus. Varėnos rajono 1-ajame notaro biure dirbo samdomi darbuotojai, buvo priimami žmonės. Kaip pranešė Teisingumo ministerija, D.Kisielienė atsisakė perduoti ministro sudarytai komisijai notaro antspaudą. Atsisakymą pagrindė tuo, neva antspaudas jai reikalingas sandoriams tvirtinti.

Reikalauja nutraukti veiklą

Varėniškės elgesys ministrą pribloškė. „Tokia buvusios notarės veikla rodo, kad jai neegzistuoja nei Lietuvos Respublikos įstatymai, nei aktualūs teismų sprendimai. D.Kisielienės neteisėtai atliekami notariniai veiksmai ir priešinimasis pagrįstiems ministro įgaliotų asmenų reikalavimams niekina valstybės institucijų ir Lietuvos notariato autoritetą. Pastarosios savaitės įvykiai įrodo, kad D.Kisielienė nesuvokia nei notaro teisių ir pareigų, nei notaro profesinės atsakomybės kriterijų, dėl to ji nebuvo atestuota šių metų balandį. Teisingumo ministerija imasi visų įmanomų priemonių siekdama nedelsiant sustabdyti neteisėtą D.Kisielienės veiklą“, – pažymėjo teisingumo ministras.

Atsižvelgdamas į tai, kad D.Kisielienė nuo šių metų rugpjūčio 23 dienos neteisėtai vykdo notaro veiklą ir už ją gauna pajamas, ir remdamasis Baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis, teisingumo ministras P.Baguška kreipėsi į teisėsaugos institucijas reikalaudamas atlikti ikiteisminį tyrimą ir įvertinti, ar D.Kisielienės veiksmuose nėra nusikalstamos veikos požymių, taip pat nedelsiant nutraukti neteisėtą D.Kisielienės veiklą.

Atkreipia dėmesį

„Lietuvos žinioms“ su D.Kisieliene vakar pabendrauti nepavyko. Paskambinus į Varėnos 1-ąjį notaro biurą moteriškas balsas informavo, jog turime kreiptis į Varėnos 2-ąjį biurą, nes „pirmasis nedirba“. Išgirdusi, kad skambina žurnalistė, pašnekovė nutraukė pokalbį.

Teisingumo ministerija atkreipia visuomenės dėmesį, kad nuo šių metų rugpjūčio 23 dienos D.Kisielienė neturi teisės vykdyti notaro veiklą. „Jos veiksmais gali būti padaryta žala fiziniams ir juridiniams asmenims. D.Kisielienės atliekami notariniai veiksmai gali būti nuginčyti, nes juos tvirtina neturintis teisės to daryti asmuo“, – įspėja ministerija.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.