Latviai nugalėjo kroatus ir pateikė pirmąją čempionato sensaciją

Latvijos rinktinė pateikė pirmąją sensaciją Europos krepšinio čempionate, netikėtai rezultatu 85:77 (18:18, 18:18, 20:15, 29:26) nugalėjusi favorite laikytą Kroatijos rinktinę.

Sėkmingiau pradėję pirmąjį kėlinuką, iniciatyvos Latvijos krepšininkai trumpam neteko ketvirčio pabaigoje, nors kėlinys baigėsi taikiu rezultatu 18:18. Antrajame kėlinyje vyko dar atkaklesnė kova. Pirmavo tai viena, tai kita komanda, o ilsėtis krepšininkai išėjo esant lygiosiom.

Įpusėjus trečiam kėlinukui daugiausia Andrio Biedrins pastangomis latviai įgijo rekordinę 12 taškų persvarą. Tačiau kroatai pasiduoti neketino ir atkakliai mažino skirtumą. Netrukus komandas skyrė vėl tik 3 taškai.

Paskutiniajame rungtynių ketvirtyje Latvijos rinktinė antrąsyk spurtavo ir išlaikė didesnį pranašumą iki pat susitikimo pabaigos. Šį kėlinį latviai laimėjo 3 taškų persvara.

Latvija: A.Škele (6 atk. kam., 6 klaidos) 17, A.Biedrins (7 atk. kam.) 14, J.Blums ir U.Helmanis po 13, K.Janicenoks 10.

Kroatija: M.Kasunas (5 atk. kam.) 18, M.Popovičius 12, Z.Planiničius (5 klaidos) 10.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma .