Sužalotas gamtosaugininkas, bandęs Čepkelių raiste sutramdyti nelegalius uogautojus

Per bandymą sutramdyti įžūlius uogautojus Čepkelių raiste sužalotas gamtosaugininkas.
Kaip pranešė Aplinkos ministerija, praėjusį šeštadienį Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) darbuotojai tikrino, kaip laikomasi aplinkosaugos reikalavimų Čepkelių rezervate, kur dėl unikalios gamtos spanguoliauti galima tik turint specialius leidimus.

„Prasidėjus spanguolių sezonui į derlingas uogynais rezervato vietas veržiasi leidimų neturintys, dažniausiai niekur nedirbantys asmenys, kurie nuniokoja uogienojus, ištrypia ir nulaužo saugomus augalus. Todėl kaip tik šiuo metu aplinkosaugininkai Čepkelių rezervate organizuoja daugiau patikrinimų“, – rašoma pranešime.

Šeštadienį reide dalyvavo du Alytaus RAAD pareigūnų ekipažai. Apie vidurdienį jie sulaikė leidimų neturinčius du asmenis. Spanguoliaudami draudžiamoje teritorijoje vyrai pažeidė saugomų teritorijų režimą, už ką Lietuvos administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato baudą nuo 50 iki 100 litų.

Sulaikytieji mobiliojo ryšio telefonu išsikvietė „pastiprinimą“. Į mišką netrukus automobiliu atvykusi moteris su vyru pareiškė, kad baudos niekas nemokės ir, anot ministerijos pranešimo, pradėjo necenzūriniais žodžiais keikti Čepkelių rezervato inspektorių Tadą Valentukevičių. Vėliau moteris paėmė sulaikytų uogautojų maišą ir iš jo išpylusi uogas ėmė jas spardyti.

Netrukus sulaikytieji bandė įsėsti į atvykusiųjų automobilį, o juos norėjęs sulaikyti aplinkos apsaugos pareigūnas Linas Truska buvo automobilio sužalotas. Pareigūnas buvo nuvežtas į ligoninę, o dėl incidento, per kurį buvo sužalotas žmogus, ikiteisminį tyrimą pradėjo policija.

Aplinkos ministerija primena, kad Čepkelių valstybinio gamtos rezervato administracija apylinkių gyventojams kasmet išduoda apie 400 leidimų rinkti spanguoles rezervato teritorijoje.

„Leidimai išduodami tiems gyventojams, kurie uogas renka nepažeisdami paklotės ir augalų, uogaudami nepalieka šiukšlių, tuščių butelių“, – pranešime spaudai teigia Čepkelių rezervato direktorius Jonas Klimavičius.

Anot jo, pažeidėjams dažniausiai gamta nerūpi. Būna, kad uogaudami jie vartoja alkoholinius gėrimus, kyla gaisro grėsmė, automobiliais išvažinėja aikšteles, išlaužo medelius bei prišiukšlina. Siekdami pasipelnyti pažeidėjai į gamtą žiūri kaip į pajamų šaltinį, todėl rinkdami uogas jie dažnai sužaloja uogienojus, kurie vėliau nunyksta.

Kasmet Čepkelių rezervate sulaikoma 50-60 pažeidėjų, kurie sumoka ATPK numatytas baudas. Anot J.Klimavičiaus, stiprinant rezervato apsaugą pažeidėjų skaičius šiame unikaliame gamtos kampelyje pastaraisiais metais gerokai sumažėjo.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Justicija su žyma , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.