Lietuvos rinktinės kovos – tiesiogiai per TV3

Šiandien prasideda visų krepšinio gerbėjų ir TV3 žiūrovų ilgai lauktas Europos vyrų krepšinio čempionatas. Visas Lietuvos rinktinės kovas tiesiogiai transliuos TV3 televizija. Pirmosios rungtynės mūsų aukštaūgių laukia jau šįvakar, 21.30 val. su Turkijos rinktine.

Kaip jau įprasta, varžybas žiūrovams stebėti padės TV3 sporto žinių vedėjas Robertas Petrauskas. Jau ne vienerius metus krepšinio rungtynes komentuojantis Robertas su „Eterio“ skaitytojais pasidalino sportiškomis nuotaikomis ir prognozėmis.

Robertai, kaip manai, kodėl lietuviai serga krepšinio liga?

Mano manymu, atsakymas slypi pergalėse. Niekas taip nesuvienija Lietuvos, ir niekas negali sukurti tokio jaudinančio ir visą tautą apimančio pasididžiavimo jausmo. Jei Lietuvos rinktinė žaistų, tarkim, badmintono pasaulio čempionato finale, net neabejoju, kad kuri nors televizija jį transliuotų, o mes prikritę žiūrėtume.

Taigi, mes mylim tuos, kurie gali numalšinti nepasotinamą pergalių troškulį. Pergalės sukuria tai, ko negalima nusipirkti už pinigus, tai ko negali duoti jokia valdžia. Ir svarbiausia, jų skonis yra vienodas visiems mums: klestinčiam verslininkui ir vos galą su gal suduriančiam pensininkui, vargų prislėgtam kaimiečiui ir plevėsai miestiečiui, darboholikui ir bedarbiui, Prezidentui ir mokyklos valytojui… Kas mes bebūtume šiame gyvenime, ką mes beveiktume šiame pasaulyje, tą triumfo akimirką būname visi vienodi – lietuviai. Būdami tik maža valstybė žemėlapyje, krepšinyje galim mesti iššūkį net ir pačioms didžausioms. Krepšinio ligos Lietuvoje užkratas yra viltis laimėti. Epidemiją pasėjo pergalės. Ir vargu ar kas nors norėtų vaistų.

Kaip manai, kiek svarbus žaidėjams yra aistruolių palaikymas ne tik salėje, bet ir prie televizorių ekranų?

Turbūt reiktų pradėti nuo to, kad niekas iš niekur neatsiranda. Geriausi mūsų krepšininkai yra krepšininkai dėl to, kad gimė ir užaugo šalyje, kur dievinamas krepšinis. Dėl to, kad krepšinyje buvo į ką lygiuotis, dėl to, kad tiek kūno kultūros pamokose ar kieme šis žaidimas visada buvo populiariausias, dėl to, kad televizorius rodė, kaip „Žalgiris“ laimi prieš CSKA, dėl to, kad užsieniečiui norint paaiškinti, kas yra Lietuva, reikia ištarti Sabonio vardą… Be lietuvių meilės krepšiniui nebūtų nieko. Dabar gi, karta keičia kartą ir vis naujai atsirandančių talentų mums gali pavydėti daugybė kur kas didesnių šalių.

Apie sirgalių palaikymo svarbą manau net neverta diskutuoti. Pamėginkit įsivaizduoti rungtynes tuščioje arenoje… Kita vertus, arenose telpa tik saujelė iš šimtatūkstantinės, o gal net milijoninės palaikymo gvardijos, ir gali būti taip, kad mūsiškiai žais švilpiant perpildytoms varžovų fanų tribūnoms. Žinojimas, kad už juos serga visa Lietuva, labai svarbus psichologiškai. Tai pranašumas, kurio, pvz., Vokietija neturi.

Ar tu, komentuodamas rungtynes iš aikštelės, jauti sirgalių nuotaikas Lietuvoje?

Tai aišku! Juk aš pats esu sirgalius! Ir viskas labai paprasta: jei mūsiškiai laimi – nuotaika nuostabi, jei ne – tada ne’85

Kaip pats išgyveni pergales, pralaimėjimus? Kokios emocijos užvaldo per rungtynes, kuriose mums nerealiai sekasi arba nesiseka?

Visas emocijas diktuoja įvykiai aikštelėje. Jei mačas supersvarbus sėdu dirbti su papildoma adrenalino porcija paširdžiuose. Iš visko, ką esu daręs ir gal darysiu gyvenime, krepšinio komentavimas yra geriausia ir su niekuo nepalyginama patirtis. Tai mano aistra ir tuo pačiu darbas, kuriame visko pasitaiko. Kai pirmą kartą važiavau į Olimpines žaidynes Sidnėjuje, tai buvo tarsi stebuklas, nes stebėti varžybas iš arti jau savaime yra krepšinio fanato svajonių išsipildymas. Bet dabar galvoju, kad kur kas svarbiau už tai kokioje arenoje sėdi yra tai, kaip žaidžia Lietuva. Tada, 2000 m., lietuviai iškovojo bronzos medalius ir ta pergalė man, kaip komentatoriui, išlieka brangiausia, nes buvau šalia, kai mūsų krepšininkai ją nuskynė. Kai aikštelėje viskas „nerealiai sekasi“ komentuoti lengva ir smagu, sunkiau, kai yra atvirkščiai. Kai laimim, emocijų stengiuos netramdyti, gal tik žodžių kartais pritrūksta; kai pralaimim, pavydžiu tiems, kurie gali nuoskaudas ir pykti išlieti laisvai. Man gi tada reikia susitramdyti ir užbaigti kokiu nors sakiniu panašiu į: „Gal kitą kartą…“ Bet dabar noriu sakyti: „Gal šį kartą?“ Kodėl gi ne? Didžioji krepšinio karštinė prasideda. Ir nesibaigs, kol bus vilties, kad galim laimėti, kad galim būti vieningi, ir prisiminti, jog mes stiprūs ir galingi.

Per didįjį krepšinį sirgalius vienys tiesioginė „TV pagalba“

Kasdien iškart po TV3 Žinių, 18.55 val. žiūrovai specialias krepšinio apžvalgos laidas, kurias ves sporto žinių vedėja Vlada Musvydaitė. Garsus krepšinio veteranas, buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas Vitoldas Masalskis joje pateiks išsamią rungtynių analizę, prognozes. O karščiausias naujienas tiesiai iš rungtynių aikštelės praneš specialus korespondentas.

O tuos krepšinio aistruolius, kurie neišskubėjo į Ispaniją patys stebėti įspūdingų krepšinio rungtynių, vienytis ir drauge palaikyti mūsų rinktinę, kviečia jau penkerius metus aktualiausių įvykių sūkuryje dirbanti „TV pagalba“. Pirmąsias čempionato dienas, kuomet mūsų rinktinė kovos grupės varžybose, laidos vedėja Aušra Kilkuvienė ir gelbėtojas Gediminas Jaunius sveikinsis su žiūrovais tiesiai iš sostinės laisvalaikio centro GCW „Grand Pub’e“ įsikūrusio krepšinio aistruolių klubo. Interaktyvioji „TV pagalba“ su įdomiausiais reportažais, karščiausiais pranešimais tiesiai iš gerbėjų lūpų kasdien įsiterps tarp dvejų TV3 televizijos rodomų rungtynių ir bus transliuojama apie 21.00 val.

„Beprotiškai mėgstu krepšinį, o stebėti jį bendraminčių kompanijoje, kartu sirgti, lieti emocijas yra dvigubai smagiau! Drauge ir pergalių skonis būna saldesnis, ir pralaimėjimai ne tokie skaudūs“, – vienytis kviečia „TV pagalbos“ vedėja Aušra Kilkuvienė.

„Mūsų laida beprotiškai užsikrėtusi krepšinio virusu, tad neriame į pačią įvykių karštinę. Gelbėtojai skubės padėti ne tik kasdienes problemas spendžiantiems žiūrovams, bet ir pasidomės, kokie rūpesčiai kamuoja krepšinio pasaulio atstovus. Patikėkite, jų tikrai daug! Bus ne tik reportažai. Bus daug tiesioginių sveikinimų, linkėjimų ir daug tikros „aistruoliškos“ nuotaikos“, – TV3 žiūrovams žada G. Jaunius.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Žiniasklaida su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.