Akapulko kurorte „Henriette“ nusinešė 6 žmonių gyvybes

Šeštadienį Meksikos pakrante prašvilpusi atogrąžų audra „Henriette“ nusinešė šešių Akapulko kurorto gyventojų gyvybes. Po to audra pasitraukė į vandenyną, kur gali virsti uraganu.
Vyras ir du jo vaikai žuvo, kai naktį ant jų namo nukrito stipraus lietaus nuo gretimos kalvos paplautas riedulys. Dar trys vaikai žuvo pusei namo sugriuvus po purvo nuošliauža.

JAV nacionalinio uraganų centro duomenimis, Meksikos pakrantę užgriuvusi „Henriette“ turėtų judėti tolyn į vandenyną ir naktį virsti uraganu.

„Yra požymių, jog formuojasi uragano „akis“, – pranešė centras, atsižvelgdamas į audros debesų formavimąsi.

Į šiaurės vakarus judančios audros vėjo gūsiai siekė 100 kilometrų per valandą, o jos centras buvo už 145 kilometrų į pietvakarius nuo Manzanilo, pranešė Uraganų centras.

Atogrąžų audra virsta uraganu, kai vėjo greitis pasiekia 119 kilometrų per valandą greitį.

Stipraus lietaus sukeltos purvo nuošliaužos neretai sugriauna pernelyg arti upių ar nestabilių kalvų pastatytus palaikius namus turistų lankomuose regionuose, tokiuose kaip Akapulkas ar Žemutinėje Kalifornijoje esantis Los Kabos kurortas.

Praėjusią savaitę, kai Meksiką nusiaubė uraganas „Dean“, žuvo mažiausiai 10 žmonių.

Pirmadienį arba antradienį „Henriette“ turėtų praslinkti maždaug šimto kilometrų nuo Žemutinės Kalifornijos pusiasalio pietų pakrantės, pranešė Majamyje esantis Nacionalinis uraganų centras.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.