Didžioji Britanija paminėjo tragiškai žuvusią princesę Dianą

Didžioji Britanija šeštadienį paminėjo prieš 10 metų tragiškai žuvusią Velso princesę Dianą ir išreiškė viltį, kad jai pagaliau bus leista ilsėtis ramybėje.
„Tegu tai būna pabaiga“, – sakė Londono vyskupas Richardas Chartresas (Ričardas Čartrzas), ragindamas pagaliau užbaigti ginčus dėl tragiškos 36 metų princesės žūties per automobilio avariją Paryžiuje.

„Tegu šios pamaldos žymi tašką, kai mes leidome jai ilsėtis ramybėje ir su dėkingumu bei užuojauta ją prisimename“, – per penktadienį įvykusias pamaldas už Dianą sakė R.Chartresas, kurio žodžiams, regis, pritaria daugelis.

Laikraščiai daugiausiai sutinka su vyskupo bandymu padėti tašką šioje istorijoje, kurios tragiška pradžia 1997-aisiais sukrėtė visą britų visuomenę, jau nekalbant apie karališkąją šeimą.

Spauda taip pat išgyrė Dianos sūnų princą Harry (Harį), kuris pademonstravo tikrą brandą.

Jaunasis karininkas pasakė jaudinančią kalbą apie savo motiną, kurios neteko prieš dešimtmetį, būdamas vos 12 metų. Tokiame jauname amžiuje jam teko baisi našta eiti paskui savo motinos karstą stebint visam pasauliui.

Penktadienio atminimo pamaldas Gvardijos koplyčioje Londono centre, kuriose dalyvavo 500 kviestinių asmenų, organizavo 22 metų Harry ir jo vyresnysis brolis, 25 metų princas Williamas (Viljamas).

„Nebus perdėta pasakius, kad šios pamaldos … bus užgydžiusios dešimtmečio senumo žaizdas“, – redaktoriaus skiltyje rašo „The Daily Telegraph“.

„Daily Mail“ rašo, kad jau „laikas tai palikti ramybėje“, o „The Sun“ taria „garsų „amen“ R.Chartreso raginimui.

Abu šie bulvariniai laikraščiai ir „Daily Express“ gyrė Harry ir vadino jį „puikiu jaunuoliu“, kuris yra gyvas pagiriamasis žodis princesei Dianai kaip motinai.

Savo nuoširdžioje kalboje Harry kalbėjo apie netektį, kurią su broliu vis dar jaučia, ir pavadino Dianą „geriausia motina pasaulyje“.

„Mums, dviem mylintiems vaikams, ji buvo geriausia motina pasaulyje, … (ji) nesuvaldomai juokdavosi … iš kokios paikystės … (ir) drąsindavo mus, kai jaudindavomės“, – sakė jis.

„Mes jos pasiilgstame, – sakė jis. – Williamas ir aš galime padalyti savo gyvenimą į dvi dalis. Buvo tie palaimingi metai, kai su mumis abiem buvo ir motina, ir tėvas, ir buvo tie dešimt metų po mūsų motinos mirties“.

Pamaldose dalyvavo jų tėvas princas Charlesas (Čarlzas), karalienė Elizabeth II (Elzbieta II), ministras pirmininkas Gordonas Brownas (Gordonas Braunas), Dianos dvi seserys ir brolis, taip pat – velionės princesės draugai, tarp jų – popmuzikos žvaigždė seras Eltonas Johnas (Eltonas Džonas).

Tai buvo pagrindinis 10-ųjų princesės mirties metinių minėjimo renginys, tačiau prie Londono Kensingtono rūmų, kur Diana gyveno, buvo susirinkusi princesės gerbėjų minia, kuri taip pat pagerbė jos atminimą.

Harry sakė, kad jo motina „visada bus prisimenama dėl jos nepaprasto visuomeninio darbo“.

Savo kalbą princas baigė tokiais žodžiais: „Ji suteikė laimę mums ir daugybei kitų žmonių – tegu toks ir būna jos atminimas“.

Harry kalbant apie motiną, Williamas tyliai verkė.

Tai buvo dar vienas bandymas padaryti galą visoms sąmokslo teorijoms, kalboms apie jos mirties aplinkybes ir ginčams dėl jos paveldo.

Visuomenės atstovai į pamaldas nebuvo pakviesti, bet prie koplyčios susirinko šimtai žmonių, kurie sveikino Williamą ir Harry, atvykusius sutikti svečių, ir klausėsi pamaldų per garsiakalbius. Harry kalba buvo palydėta plojimais ir daugeliui išspaudė ašarą.

Williamas perskaitė ištrauką iš Biblijos, o Dianos sesuo ledi Sarah McCorquodale (Sara Makorkodeil) padeklamavo eilėraštį.

Pamaldose taip pat dalyvavo filmų kūrėjas lordas Richardas Attenborough (Ričardas Atenbro), fotografas Mario Testino (Marijus Testinas, buvęs ministrai pirmininkai Tony Blairas (Tonis Bleras) ir Johnas Majoras (Džonas Meidžoras), be to, 130 žmonių, susijusių Dianos remtais labdaros fondais. Britų karališkųjų asmenų iš viso buvo 110.

Princo Charleso antroji žmona, Kornvalio hercogienė Camilla (Kamila) nusprendė pamaldose nedalyvauti, nes sakė nenorinti atitraukti dėmesio.

Diana Camillą yra pavadinusi trečiu jos santuokos asmeniu, nes ji ir Charlesas palaikė ilgą meilės romaną.

Dianos draugo Dodi (Dodžio), kuris žuvo kartu su princese, tėvas Mohamedas al Fayedas (Mohamedas Fajedas) į pamaldas nebuvo pakviestas, bet atvyko jo duktė Camilla (Kamila).

Egiptiečių milijonierius M.al Fayedas yra įsitikinęs, kad Diana ir Dodi buvo nužudyti ir kad šį sąmokslą surezgė Didžiosios Britanijos isteblišmentas. Penktadienį jis poros atminimą dviem tylos minutėmis pagerbė savo prabangioje Londono parduotuvėje „Harrods“. Ceremonijoje dalyvavo maždaug 100 žmonių.

Pernai buvęs Londono policijos vadovas lordas Johnas Stevensas (Džonas Stivensas) savo ataskaitoje atmetė bet kokią sąmokslo tikimybę ir padarė išvadą, kad ta avarija, per kurią taip pat žuvo princesės vairuotojas Henri Paulas (Anri Polas), buvo „tragiškas nelaimingas atsitikimas“.

Dianos žūtis Britanijoje išprovokavo precedento neturintį gedulo proveržį.

Per princesės laidotuves į Londono gatves išėjo milijonas žmonių, ir kai kas sako, kad tas įvykis pakeitė britų visuomenę. Be to, dėl šios tragedijos karališkoji šeima buvo priversta parodyti save kaip atviresnę instituciją.

Vis dėlto net po savo mirties Diana Britanijoje vertinama labai nevienodai – gerbėjai liaupsina jos užuojautą ir žavesį, o skeptikai kritikuoja dažnai pernelyg jausmingą reakciją į jos mirtį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.