Rinkoje dominavo „buliai“

Vakar Vilniaus vertybinių popierių biržoje (VVPB) fiksuotas kainų didėjimas, nes, kaip jau tapo įprasta, investuotojai nukopijavo Europos rinkose vyravusią teigiamą kryptį.

OMXV indeksas pakilo 0,31 proc., bendra biržos apyvarta siekė 8,2 mln. litų, iš jų 3,8 mln. litų teko oficialiojo sąrašo įmonių akcijoms.

Sandorių skaičius buvo 697, o brangusių ir pigusių akcijų santykis buvo atitinkamai 24 ir 6. Didžiausią apyvartą fiksavo „Klaipėdos nafta“, kur akcijų perleista už 3,15 mln. litų, o akcijos kaina liko nepakitusi – 1,08 lito.

Įdomios naujienos atskriejo iš JAV. Teigiama, kad G.Bushas paragins Kongresą palaikyti jo planus ir leisti vyriausybės garantiją turinčiam paskolų draudėjui – Federalinei būsto administracijai – teikti skolininkams, kurių įmokos vėluoja daugiau nei 90 dienų, paskolų garantijas.

Taip pat tikimasi, jog jis bandys inicijuoti diskusiją, kuri turėtų užkirsti kelią krizei pasikartoti. Greičiausiai bus siūloma priimti įstatymus, neleidžiančius išduoti tokių neatsakingų paskolų. Šią informaciją teigiamai įvertino Azijos regionas, kur indeksai iškart patraukė aukštyn, o iš paskos ir Europa.

VVPB ir toliau neslopsta investuotojų dėmesys „Lifosos“ akcijoms, kurios vakar pabrango 5,4 proc., iki 60,49 lito, apyvarta siekė 635 tūkst. litų. Įmonės kapitalizacija jau siekia 1,271 mlrd. litų. Įmonė pirmą ketvirtį pelną padidino apie 4 kartus. Jei išsilaikys panaši pelno didėjimo tendencija artimiausią ketvirtį, investuotojų dėmesys neturėtų atslūgti.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.