Religijos pažymis – į brandos atestato vidurkį

Lenkijoje religijos pažymys bus toks pats svarbus kaip pažymiai iš matematikos ar gimtosios kalbos ir bus įtrauktas skaičiuojant mokinio pažangumo vidurkį, sakoma Lenkijos Vyriausybės išplatintame komunikate. Lenkijos Katalikų Bažnyčia nurungė naująjį švietimo ministrą profesorių Ryszardą Legutką, kuris vos pradėjęs eiti pareigas suabejojo tokios sistemos būtinumu, rašo dienraštis „Super Express”.

Nutarimą įtraukti religijos pažymį į bendrą pažymių vidurkį dar liepą priėmė buvęs Lenkijos švietimo ministras Romanas Giertychas. Pažymių vidurkis svarbus stojant į gimnazijas ar licėjus. Tuomet į naujojo ministro ketinimus labai skausmingai sureagavo Katalikų Bažnyčios hierarchai. Buvęs ilgametis popiežiaus Jono Pauliaus II asmeninis sekretorius, dabartinis Krokuvos metropolitas kardinolas Stanislawas Dziwiszas ir Lenkijos vyskupų konferencijos tarybos narys arkivyskupas Slawojus Leszekas Glodzis pasmerkė R.Legutkos ketinimus. „Jeigu ministras nori konflikto ir visuomenės disharmonijos, tai ją turės”, – žiniasklaidai pareiškė arkivyskupas S.L.Glodzis. Reaguodama į šiuos žodžius Lenkijos Vyriausybė suskubo paskelbti, kad jokių pakeitimų dėl pažymių vidurkio skaičiavimo nebus. Kodėl dabar jos nuomonė pasikeitė, neaišku. Lenkijos politologai mano, kad valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas” galimų Seimo rinkimų išvakarėse nenori konfliktuoti su Bažnyčia, kuri gali suvaidinti svarbų vaidmenį pritraukiant rinkėjų balsus.

Tačiau Švietimo ministro sprendimu Lenkijos visuomenė nėra sužavėta. Dienraštis „Rzeczpopspolita” paskelbė apklausos rezultatus, kurie rodo, jog net 60 proc. lenkų nenori, kad į religijos pažymį būtų atsižvelgiama skaičiuojant mokinio pažymių vidurkį. Priešingos nuomonės laikosi 36 proc. respondentų.

Lenkijoje religijos pamokos nėra privalomos, jas lanko apie 70 proc. moksleivių. Todėl Kairiųjų demokratų sąjunga ketina apskųsti Konstituciniam tribunolui sprendimą įtraukti religijos pažymį į mokinio pažymių vidurkį, motyvuodama tuo, jog tai pažeidžia valstybės neutralumo principą pasaulėžiūrų atžvilgiu.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Pasaulyje su žyma , , , , .

1 atsiliepimas į "Religijos pažymis – į brandos atestato vidurkį"

  1. UAB 'tikejimo zodis'

    smegenu plovimo pazymys, tai tikslesnis apibudinimas 💡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.