„Ekranas” Norvegijoje patyrė sutriuškinimą

Atsakomasis UEFA Taurės mačas Panevėžio „Ekranui” susiklostė tragiškai. Pirmąsias rungtynes su „Valerenga” lygiosiomis baigę Lietuvos vicečempionai Norvegijoje nesugebėjo nieko priešpastatyti varžovams ir patyrę pažeminimą pralaimėję net 0-6.

Oslo „Ullevaal” stadionas, 2939 žiūrovai

Teisėjas – Istvan Vad (Vengrija)

„Valerenga” 6 – 0 „Ekranas”

5′ [1 – 0] Christian Grindheim

43′ [2 – 0] Jan Derek Sorensen

45′ [3 – 0] Christian Grindheim

66′ [4 – 0] Jorgen Horn

80′ [5 – 0] Jarl Andre Storbek

89′ [6 – 0] Kristian Brix

19′ Jarl Andre Storbek („Valerenga”) nerealizavo 11 metrų baudinio

„Ekranas”: Stefanovič; Paulauskas, Rahn, Rimavičius (46′ Skroblas), Gardzijauskas; Varnas (65′ Saulėnas), Tomkevičius, Bička, Kavaliauskas; Pogreban (51′ Savėnas), Lukšys

„Valerenga: Arason; Storbaek, Horn, Waehler, Jepsen; Grindheim (54′ Brix), Johnsen (46′ Mathisen), Jalland; Sorensen, Fredheim Holm (62′ Roberts), Mila

Rungtynių pradžioje abi komandos žaidė atvirą atakuojantį futbolą ir apsikeitė pavojingomis atakomis, tačiau jau penktą minutę šeimininkai „Valerenga” futbolininkai išsiveržė į priekį – po perdavimo iš dešinio krašto tiksliu smūgiu galva įmušė Christianas Gringdheimas.

19 minutę Taavi Rahnas prasižengė baudos aikštelėje ir „Valerenga” turėjo progą įmušti 11 metrų baudinį, bet Jarlui Andre Storbekui to padaryti nepavyko. Vėliau C.Grindgheimui įmušti sukliudė Bogdanas Stefanovičius, o trys „Ekrano” bandymai užpulti vaisių nedavė.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po tikslios „Ekrano” kombinacijos galva nepavyko pasižymėti Mindaugaui Gardzijauskui, o po „Valerenga” žaidėjo Danielio Fredheimo Holmo baudos smūgio svečių vartus apgynė B.Stefanovičius.

Kėlinio pabaigą „Ekranas” sužaidė itin nesėkmingai. Gediminas Paulauskas nesugebėjo galva nuginkluoti varžovų vartininko, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje Janas Derekas Sorensenas tai padaryti sugebėjo ir „Valerenga” padvigubino persvarą. 45 minutę po Sebastiano Mila perdavimo C.Gringdheimas įmušė dar vieną įvartį – po pirmojo kėlinio norvegai pirmavo rezultatu 3-0.

Po pertraukos „Ekranas” bando atakuoti, tačiau realesnių progų įmušti nesukūrė, o „Valerenga” atakos dažnai baigdavosi pavojingais smūgiais. 58 minutę netikslus buvo Kristiano Brixo smūgis, netrukus kelis kartus „Ekraną” išgelbėjo sėkmingas vartininko žaidimas.

Tačiau 66 minutę panevėžiečių gynyba suklydo dar kartą ir ketvirtą įvartį įmušė Jorgenas Hornas. Norvegai pradėjo dominuoti aikštelėje ir vis dažniau lankytis prie sutrikusių svečių vartų.

„Ekranas” atsakė tik M.Savėno baudos smūgiu, o gynyboje toliau nepavyko rasti „priešnuodžių” varžovams ir šanso atsidūręs vienas prieš vieną neišnaudojo Glennas Robertsas, dar du smūgius atrėmė B.Stefanovičius.

Tačiau Panevėžio klubo vartininkas per paskutines dešimt minučių nebesugebėjo išgelbėti savo komandos nuo rimtesnio sutriuškinimo – 80 minutę įmušė J.A.Storbekas, o priešpaskutinę minutę dar vieną įvartį pelnė Kristianas Brixas. „Ekranas” patyrė pažeminimą rezultatu 0-6.

Lietuvos klubams tai jau ketvirtas pralaimėjimas Europos turnyruose tokia įvarčių persvara – Vilniaus „Žalgiris” 1992 metais 0-6 išvykoje pralaimėjo Eindhoveno PSV, 2000 metais 0-6 pralaimėjo Lenkijos Chožovo „Ruch” klubui, kurį namuose buvo įveikęs, o 2

metais tokiu pačiu rezultatu nusileido Tel Avivo „Maccabi”. Tiesa, antirekordas priklauso Klaipėdos „Atlantui”, kuris tais pačias 2001 m. net 0-8 pralaimėjo prieš Bukarešto „Rapid”, tuo tarpu Marijampolės „Sūduva” 2002 m. 1-8 nusileido Glazgo „Celtic”.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , .