T.Intas išpranašavo auksą varžovui iš Estijos

„Nei gerai, nei blogai”, – taip savo pasirodymą 10-ajame pasaulio lengvosios atletikos čempionate įvertino ieties metikas Tomas Intas. Kaunietis finale tarp dvylikos dalyvių užėmė vienuoliktąją vietą ir tiksliai atspėjo, kuris iš varžovų iškovos aukso medalį.

Pasiekė minimalų tikslą

Iš trijų T.Into metimų finale sėkmingas buvo tik vienas, kai ietis nuskriejo 70 m 11 cm. Atrankos varžybose lietuvis pasiekė geresnį rezultatą – 77,08 m.

„Negaliu tiksliai pasakyti, kodėl ir šį kartą man nepavyko du bandymai. Gal įtakos turėjo per atranką kojų raumenis sutraukęs mėšlungis, nes net dabar jaučiau maudulį. Tikriausiai dėl to sušlubavo mano metimų technika.

Be to, pirmą kartą teko kovoti tokiomis sudėtingomis oro sąlygomis. Teisėjai net siūlė nutraukti varžybas ir perkelti jas į kitą dieną, bet sportininkai su tuo nesutiko.

Minimalų tikslą pasiekiau – patekau į finalininkų dvyliktuką. Konkrečios užduoties, kiek numesti šiame čempionate, neturėjau. Tikiuosi, jog labiau pasiseks ateityje”, – dalijosi mintimis T.Intas.

Kartu su lietuviu po trijų metimų iš kovos dėl medalių pasitraukė vienas favoritų suomis Akis Parviainenas (74,86 m), kubietis Giljermas Martinesas (72,88 m) ir kanadietis Skotas Raselas (68,59 m).

Paklaustas, kuris atletas iš likusio aštuntuko taps nugalėtoju, kaunietis nedvejodamas atsakė: „Estas Varnikas”.

Suomiai liko be medalių

Estijos ieties metikas Andrusas Varnikas ketvirtuoju metimu nokautavo visus varžovus – 87,17 m – ir savo šaliai iškovojo jau antrąjį medalį (pirmąjį – sidabro – pelnė disko metikas Gerdas Kanteris).

Už esto nugaros liko olimpinis čempionas norvegas Andreasas Torkildsenas (86,18 m) bei pasaulio čempiono titulą gynęs rusas Sergejus Makarovas (83,54 m). Ketvirtąją vietą užėmė suomis Teras Pitkamiakis (81,27 m), kuris kol kas vienintelis šį sezoną yra numetęs ietį toliau nei 90 metrų (91,53 m).

Šeštasis liko latvis Erikas Ragas (78,77 m), septintasis – jo tautietis Ainaras Kovalas (77,61 m).

27-erių metų A.Varnikas blykstelėjo ir prieš dvejus metus Paryžiuje (Prancūzija) vykusiame pasaulio čempionate, laimėjęs sidabrą ir tada nusileidęs tik S.Makarovui.

„Lietus ar vėjas – man nesvarbu, tokios sąlygos čia visiems vienodos. Aš tiesiog sėkmingiausiai prisitaikiau prie jų. Pirmieji bandymai buvo ne iš geresniųjų, tačiau vėliau man pavyko žymiai aukštesnio lygio metimas. Kuo viskas baigėsi – matote”, – triumfuodamas teigė A.Varnikas.

Suomių ypač mėgstamas ieties metikų varžybas Helsinkio olimpiniame stadione stebėjo daugiau nei 30 tūkstančių žiūrovų. Pasak vietos dienraščių, kai kurie sporto aistruoliai sukorė po 1000 kilometrų, kad pamatytų savo herojus ir krimtosi, kai Suomijos ietininkai liko be medalių.

Pamaina čempionui

Atrodo, kad estai jau turi lygiavertę pamainą Sidnėjaus olimpiados čempionui daugiakovininkui Erkiui Nolui.

Vyrų dešimtkovės varžybose startavo du Estijos lengvaatlečiai – 25-erių metų Kristijanas Rahnu ir 22-ejų Mikas Pahapilas. Ilgokai lyderių trejete buvo K.Rahnu, tačiau po pasirodymų šuolių su kartimi, ieties metimo bei baigiamojoje – 1500 m bėgimo – rungtyse estas bendrojoje įskaitoje smuktelėjo žemyn ir užėmė galutinę 6-ąją vietą (8223 taškai). M.Pahapilas liko dvyliktasis (8003 tšk.).

Pasaulio čempionu tapo amerikietis Brajanas Klėjus, surinkęs 8732 taškus ir aplenkęs olimpinį čempioną čeką Romaną Šebrlę (8521 tšk.). Bronzos apdovanojimas įteiktas vengrui Atilai Živočkiui (8385 tšk.).

Moterų 400 m bėgimo finalo favorite laikyta Atėnų žaidynių nugalėtoja Tonika Darling-Viljams iš Bahamų salų pateisino lūkesčius ir finišavo pirmoji (49,55 sek.). Antrąją ir trečiąją vietas užėmė amerikietė Sanija Ričards (49,74 sek.) bei meksikietė Ana Guevara (49,81 sek.).

Netikėtai baigėsi moterų šuolių į tolį varžybos. Aukso medalį iškovojo 19-metė amerikietė Tiana Medison (6,89 m). Atėnų olimpiados prizininkė ir pasaulio vicečempionė rusė Tatjana Kotova liko antroji (6,79 m), o Helsinkyje septynkovės sidabrą pelniusi prancūzė Junis Barber – trečioji (6,76 m).

Norėjo susišildyti taurele degtinės

Komentuodama savo pasirodymą, T.Kotova labiausiai buvo nepatenkinta oro sąlygomis.

„Sektoriuje sušalau. Juokavau: o, kad dabar kas nors taurelę degtinėlės susiprastų čia atnešti… Ir po varžybų būčiau neatsisakiusi tokiu būdu įveikti stresą”, – prisipažino sportininkė.

Lengvosios atletikos mėgėjus nustebino žinia, kad 5000 m bėgimo atrankos varžybose nedalyvaus olimpinis bei pasaulio čempionas, Helsinkyje jau laimėjęs 10000 m finalą, etiopas Kenenisa Bekelė.

„Labai pavargau. Manau, kad auksą už mane iškovos mano brolis Tarikas”, – spaudos konferencijoje pareiškė K.Bekelė.

Šis atletas šiemet patyrė asmeninę tragediją – sausio mėnesį ant jo rankų stadione nuo širdies priepuolio mirė 18-metė sužadėtinė Alema Tečalė.

„Po šio įvykio aš beveik nesitreniravau. Stengiausi išsiaiškinti, kas gi atsitiko mano mylimajai, nes ji niekada nesiskundė sveikata”, – pasakojo stajeris.

Startuos dar trys mūsiškiai

Pasaulio čempionate startuos dar trys Lietuvos lengvaatlečiai.

Šiandien jėgas atrankos varžybose išmėgins vilnietė ieties metikė Inga Stasiulionytė, kaunietis šuolininkas į tolį Povilas Mykolaitis bei vilnietė bėgikė (1500 m) Irina Krakoviak.

Šį sezoną P.Mykolaitis pagerino šalies uždarų patalpų rekordą (8 m 13 cm) ir tapo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionato prizininku – užėmė trečiąją vietą.

I.Krakoviak šiemet birželio mėnesį 1500 m nubėgo per 4 min. 03,19 sek. Tai – antrasis šios rungties rezultatas per visą Lietuvos lengvosios atletikos istoriją.