Kalotės sąvartyne – jau uždarymo darbai

Šiomis dienomis prasidėjo Kalotės buitinių atliekų sąvartyno uždarymo darbai.

Galutinai šis objektas savo vartus užvers metų pabaigoje, kai ims veikti naujasis regioninis, pagal Europos Sąjungos (ES) reikalavimus įrengtas Dumpių sąvartynas, į kurį bus vežamos buitinės atliekos ne tik iš uostamiesčio, bet ir visos Klaipėdos apskrities.

„Sąvartyno prieigose rangovai pasiruošė aikštelę statybinei technikai, vyksta darbų mobilizacija. Tuo pat metu vyksta sąvartyno įvertinimo, geodeziniai ir kiti parengiamieji darbai. Netrukus planuojama imtis atliekų sustūmimo, sutankinimo darbų. Žemės darbai prasidės nuo tos sąvartyno pusės, į kurią atliekos nebevežamos“, – sakė Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) direktoriaus pavaduotojas Rimantas Gedrimas.

Sąvartyno uždarymas – rekultivacija – bus atlikta naudojantis naujausiomis technologijomis ir medžiagomis. Atliekų kaupas, sutankintas ir suformuotas, bus padengtas kelių sluoksnių izoliacinėmis medžiagomis, bus įrengtas drenažas filtratui ir dujų surinkimo įranga, sutvirtinti šlaitai ir kita.

Kalotės sąvartyno uždarymo rangos sutartis tarp Aplinkos projektų valdymo agentūros bei KRATC buvo pasirašyta su UAB „Hidrostatyba“. Bendra objekto vertė – 18,8 mln. litų. Tai dalis KRATC vykdomo aplinkosauginio ES finansuojamo projekto, kurio esmė – sukurti bendrą atliekų tvarkymo sistemą visoje apskrityje.

Pagal sutartį pagrindiniai sąvartyno rekultivacijos darbai turi būti užbaigti per pusantrų metų. Ateityje pravažiuojant pro Kalotės sąvartyną iš tolo matysis tik žalias kalnas.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Aplinkosauga su žyma , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.