Internete – sergančio jaunuolio peticija

Leukemija sergantis šiaulietis Šarūnas Narbutas pakilo į kovą, kad visi kraujo vėžiu sergantys žmonės būtų gydomi šiuolaikiškais vaistais.

Kompensuoja kas penktam

Interneto tinklalapyje www.gyvensiu.lt šis jaunas žmogus skelbia peticiją, kuria reikalauja visiems vienodų gydymosi sąlygų.

Joje teigiama, kad šiandien Lietuvoje gyvena apie 200 žmonių, kuriems diagnozuota lėtinė mieloleukemija.

Dar neseniai jaunus pacientus nuo šios sunkios vėžio formos buvo galima išgydyti tik kaulų čiulpų transplantacija. Šiandien šiuolaikiniais vaistais lėtine mieloleukemija gali būti nuslopinama apie 90 proc. pacientų.

Tačiau naujausių stabdančių ligą vaistų kursas yra labai brangus.

Būtent todėl daugelyje pasaulio šalių lėtinės mieloleukemijos gydymą kompensuoja valstybė. Tačiau Lietuvoje yra kitaip: modernius, ligą įveikiančius vaistus valstybė kompensuoja maždaug kas penktam ligoniui.

„Mes, sergantys lėtine mieloleukemija, nenorime, kad mus gydytų neveiksmingais metodais. Nenorime, kad mūsų teisė gyventi priklausytų nuo valdininkų malonės ir atsitiktinumo patekti tarp penktadalio laimingųjų.

Esame visateisiai visuomenės nariai. Mokame mokesčius ir vykdome kitas pareigas valstybei – todėl šiandien reikalaujame, kad valstybė įvykdytų savo pareigą mums“, – skelbia peticija.

Peticiją pasirašė jau bemaž 70 tūkst. žmonių.

Pinigų užtenka 4 ligoniams

Pasak Klaipėdos Jūrininkų ligoninės hematologijos skyriaus vedėjo Mindaugo Jurgučio, naujausių, stabdančių ligą vaistų kursas vienam pacientui kainuoja apie 10 tūkst. litų per mėnesį. „Vieniems ligoniams tokių vaistų reikia mažiau – užtenka poros tūkstančių litų, kad gyventų kaip sveiki žmonės, o kitiems prireikia daugiau nei šimto tūkstančių per metus“, – pasakojo M. Jurgutis.

Valstybės finansuojami vaistai dalijami trijuose miestuose esančiose ligoninėse: Kauno medicinos akademijoje, Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir Vilniaus Santariškių klinikose.

„Vaistai labai brangūs, todėl sunku tiksliai pasakyti, kiek lėšų skiriama šiai ligai gydyti. Jūrininkų ligoninėje per metus lėšų užtenka keturiems pacientams. Per pastaruosius trejus metus naujai diagnozuotų ligonių yra dvylika, o iš viso pas mus besigydančių ir nuolat besi-tiriančių – trisdešimt“, – teigė M. Jurgutis.

Medikai pritaria peticijai

Paklaustas, ar tokios peticijos duoda naudą, medikas atsakė, jog tai yra reikalinga. „Tai daroma jau daug metų. Tikrai neprieštaraujame, nes jeigu mes, gydytojai, pradedame prašyti pagalbos, esame kaltinami, jog siekiame įsiūlyti naujus vaistus. Išties sunku „išmušti“ pinigų iš ligonių kasų“, – apgailestavo M. Jurgutis.

Vilniaus universiteto Onkologijos instituto atstovė ryšiams su visuomene Juventa Sertatavičienė teigė, jog su panašia peticija jau buvo susidūrusi. Praėjusiais metais Nacionalinė moterų asociacijos draugija skelbė peticiją dėl krūties vėžio, kuri, pasak J. Sertatavičienės, buvo veiksminga.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , .

4 atsiliepimai į "Internete – sergančio jaunuolio peticija"

 1. as

  NU TURETU VALDZIOS VYRAI GEDYTIS,KAD NERANDA PINIGU VAISTAMS,O PINIGU RANDA TIK NAUJIEMS AUTOMOBILIAMS IR T.T.KIEK VAIKU YRA SERGANCIU SIA LIGA IR NORINCIU GYVENTI,TIK MUSU VALDZIA NENORI MATYTI.MES TIK REMIAM KITAS SALIS,NORS SAVA NEPASIRUPINAM.ATSIMERKIT GI PAGALIAU.KAD PADESIT ZMONEMS PASVEIKTI,TAI TIKRAI NENUSKURS LIETUVELE.

 2. Arba rentų

  reikalauja , o visi kiti kaip nors išgyvens, o jei ne, tai nėra žmogaus-nėra ir problemos. 🙁

 3. as

  kazkas teisingai buvo paskaiciaves: Lietuvoje yra 200 ligoniu, vienam ligoniui menesiui reikia 10.000 , metams 120.000, veliau kursa reikia pakartoti, tai jau 240.000lt. Ligoniu 200, taigi metams vyriausybe turi papildomai surasti 48mln litu. Musu valstybe paprasciausiai PER MAZA, kad finansuotu gydyma visiems.

 4. as

  nors peticija as vis delto pasirasiau. Taciau vertinu visa tai gana skeptiskai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.