KMU klinikose atlikta reta širdies ir plaučių komplekso persodinimo operacija

Rugpjūčio 28-ąją trečią valandą nakties Kauno medicinos universiteto klinikose (KMUK) buvo baigta unikali širdies ir plaučių komplekso persodinimo operacija, trukusi net 12 valandų. Prof. Rimanto Benečio vadovaujama gydytojų komanda (Saulius Giedraitis, Algimantas Sasnauskas, Ramūnas Bolys ir kt.) atliko pirmąją tokio sudėtingumo operaciją Lietuvoje ir Baltijos valstybėse.

Kaip Nacionalinį transplantacijos biurą prie Sveikatos apsaugos ministerijos informavo Kauno koordinatorė Sondra Kybartienė, transplantuotas pacientas šiuo metu yra Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje ir jo būklę tiksliai bus galima nustatyti po keleto dienų. Įgimta širdies yda sergantis 29 metų vyras donorinės širdies ir plaučių šiandien sulaukė tragiškai žuvusio paauglio mamos pasiaukojimo dėka. Sunkią traumą patyrusį vaikiną smegenų mirtis ištiko ankstyvą rugpjūčio 27 rytą. Kad būtų išsaugotos gyvybės ir sveikata kitiems nepagydomai ir sunkiai sergantiems pacientams žuvusiojo mama sutiko paaukoti ir kitus organus. Inkstai ir ragenos po atliktų tyrimų taip pat suras savo pacientus.

Širdies ir plaučių komplekso persodinimo operacija yra unikali tuo, kad pasaulyje atliekama gana retai. UNOS (United Network for Organ Sharing) interneto svetainėje paskelbti duomenys liudija, kad JAV, kur širdies transplanatacijų per metus atliekama kiek daugiau nei 2000, širdies ir plaučių komplekso persodinimo operacijų atliekama tik 9.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma .

One Response to KMU klinikose atlikta reta širdies ir plaučių komplekso persodinimo operacija

  1. Raminta

    man tos operacijos labai kraupios… 🙄 gaila tokiu kuriiems to reikia…o dar labiau kurie mirsta… 😕 😐

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.