Kraujospūdžio matuokliai rodo horoskopus

Įsigijusi keistai rodantį kraujospūdžio matuoklį vilnietė Laima Arnatkevičiūtė net keturis mėnesius laukė jo patikros rezultatų.

Japonų firmos A&D kraujo spaudimo matavimo prietaisą L.Arnatkevičiūtė pirko sostinės Šilo gatvėje esančioje „Eurovaistinėje“ dar kovo viduryje. „Namie pasimatavus kraujospūdį gauti duomenys nustebino. Vietoj man įprasto žemesnio kraujo spaudimo matuoklis parodė tikram hipertonikui būdingus rodmenis“, – stebėjosi p. Laima. Taip sutapo, kad tą pačią dieną namiškiams teko kviesti greitąją pagalbą, tad atvykusio gydytojo moteris paprašė palyginti jos įsigyto ir mediko turimo matuoklio darbą. Abejonės pasitvirtino: naujasis kraujospūdžio matuoklis rodė, anot pašnekovės, horoskopus. Tačiau patikrinti jo kokybę bei atsiimti pinigus už nepigiai – 199 litus – kainavusį gaminį pasirodė itin sudėtinga. „Teisybės taip ilgai ieškojau ne tik dėl savęs, bet ir dėl kitų žmonių interesų. Ne man vienai teko įsigyti nekokybišką kraujospūdžio matuoklį, kurio klaidingi rodmenys gali tapti pavojingi gyvybei“, – sakė L.Arnatkevičiūtė.

Tyrimas truko keturis mėnesius

Taigi pirmiausia moteris kreipėsi į vaistinę. Pasiteiravus, kam turėtų adresuoti prašymą grąžinti matuoklį ir atsiimti pinigus, išgirdo esą negerai, kad ji pirkusi būtent riešinį matuoklį, be to, vaistinės vedėja šiuo metu ilgam išvykusi, ir apskritai priimti matuoklį jie neketiną. Po tokio pareiškimo moteris atidavė tirti prietaisą į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą (VASPVT). Tačiau šiai įstaigai tyrimas pasirodė esąs itin sudėtingas ir truko net keturis mėnesius. Negaudama jokio raštiško atsakymo L.Arnatkevičiūtė skambindavo į VASPVT ir gaudavo panašaus turinio patikinimą: po savaitės – tai jau tikrai.

„Pastarojo pažado, išgauto birželio 11 dieną, autorius buvo Romanas Talalajevskis. Prieš tai, birželio 6 dieną, vienas VASPVT tarnautojų, Jonas Tertelis, kažkodėl patarė atsiimti kraujospūdžio matuoklį ir paslaugiai žadėjo, kad man atsiėmus prietaisą jis nurodytų Vilniuje esančio garantinio remonto adresą“, – pasakojo L.Arnatkevičiūtė. – Toks įspūdis, lyg būčiau nusipirkusi elektroninį ginklą, – humoro jausmo neprarado p. Laima. – Nesuprantu, kodėl ši tarnyba neinformuoja raštu apie tyrimo eigą? Kodėl taip vilkinami paprastų klausimų sprendimai? Peršasi išvada, kad laukiama, kol neištvėręs atsiimsi savo prietaisą“, – svarstė L.Arnatkevičiūtė.

Rezultatas – nepataisomai sugadintas prietaisas

Atsimušinėjimas baigėsi tik tada, kai liepos 25-ąją moteris išsiuntė laišką minėtos tarnybos direktoriui, kartu išdėstydama veiksmus, jei darbo dienos vertas tyrimas bus ir toliau vilkinamas. Rugpjūčio 8-ąją pagaliau pasiekė žadėtasis oficialus atsakymas, pasirašytas VASPVT direktoriaus pavaduotojo medicinos prietaisams Artūro Andziulio. Pastarajame rašoma: „Akreditavimo tarnyba, atlikusi viešą apklausą, išsiuntė jūsų pateiktą medicinos prietaisą UAB „Limeta“ bandymams atlikti. Jų metu nustatyta, kad pateikto kraujo spaudimo matavimo prietaiso rodmenų parodymų paklaidos neviršija leistinų ribų, tačiau matavimai buvo atlikti neatjungus elektromechaninio siurblio. Tam, kad bandymai būtų atlikti išsamiai, būtinas elektromechaninio siurblio atjungimas, kuris galimas tik išardžius jūsų pateiktą prietaisą, o tam reikalingas jūsų sutikimas.

Taip pat informuojame, kad UAB „Limeta“ laboratorija bus pasirengusi atlikti tolimesnius prietaiso bandymus rugsėjo mėnesį. Atkreipiame jūsų dėmesį, kad prietaiso išardymas gali lemti negrįžtamą sugadinimą. Akreditavimo tarnyba, atsižvelgdama į susidariusią padėtį bei įvertinusi jūsų skundą, planuoja pradėti Lietuvoje platinamų riešinių kraujo spaudimo aparatų ir jiems taikomų reikalavimų vertinimą.“

Laukia verdikto

Žodžiu, atlikti tyrimą iki galo prireiktų net šešių mėnesių, ir jokios garantijos, kad neatgausi tik negrįžtamai sugadintos likučių krūvelės, palydėtos išvada: „Kraujo matuoklis naudoti tinkamas.“ Todėl p. Laima matuoklį pagaliau atsiėmė ir grįžo ten, kur buvo pradėjusi savo žygius: į vaistinę. Šįkart nelemtasis prietaisas pagaliau buvo priimtas. Tikėdamasi, kad bus paisoma Daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklių, moteris viliasi atsakymą pasieksiant per 10 dienų.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Medicina su žyma , , , , , , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

1 komentaras į "Kraujospūdžio matuokliai rodo horoskopus"

  1. Horoskopas

    Jei Jus domina Nemokami asmeniniai horoskopai pagal gimimo data siulau eHoroskopas.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.