Lietuvos ūkininkų pasėlius draus Vokietijos bendrovė

Vokietijos draudimo bendrovė „Vereinigte Hagel“ Lietuvos ūkininkų pasėlius drausti gali pradėti dar šiais metais.

Apie tai pirmadienį Žemės ūkio rūmuose (ŽŪR) kalbėjo šios kompanijos žalų sureguliavimo ekspertas Frydrichas Vilhelmas Škvnvolfas (Friedrich Wilhelm SchQnwolf), įmonės veiklos naujose žemėse koordinatorius Tomasas Gėrkė (Thomas Gehrke) ir Lietuvos projekto koordinatorė Insa Rust.

Pasak ŽŪR pirmininko Broniaus Markausko, kol kas susitikime dalyvavę žemdirbių savivaldos atstovai patys turėjo daugybę klausimų ir pirmiausia pageidavo konkretumo: kada bus pasiūlytas draudimo produktas, kada bus galima pradėti draustis, ar bus draudimas privalomas, kokie bus tarifai ir kita.

Reikia modelio, sakė B. Markauskas, kurį būtų galima pristatyti paslaugos vartotojams, o jo vis nėra. Visa informacija, pasak pirmininko, kol kas tik gandų lygio. Jau maždaug liepos pabaigoje buvo žadėta lietuviams pateikti konkretesnį draudimo produktą.

„Mes – už tai, kad būtų draudimo sistema Lietuvoje. Ir kad ji būtų prieinama ūkininkui. Ir būtų skaidri“, – sakė B. Markauskas.

Vokietijos bendrovės atstovai konkrečių atsakymų ir šįkart pateikė nedaug. Draudimo produktas, pasak jų, gali būti pasiūlytas iki šių metų pabaigos, nes pagrindinis jų veiklos principas: kokybė, o ne greitis. Skubėdami jie neketinantys daryti prastos įtakos savo įvaizdžiui. Apie tarifus taip pat bus informuota vėliau – po spalio 31-ąją įvyksiančio Vokietijos žemdirbių – įmonės savininkų susirinkimo, kurio metu ir bus nuspręsta dėl tolesnės veiklos Lietuvoje.

„Vereinigte Hagel“ specialistai tai pat pritarė žemdirbių savivaldos atstovų nuomonei, kad Lietuvoje pasėlių draudimas neturėtų būti privalomasis, ypač turint omenyje nekokią šalies pasėlių draudimo patirtį.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , . Įrašykite į adresyną nuolatinę nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.