Didžiojoje Britanijoje siekiama įteisinti lietuvių kalbos egzaminą

Lietuviai išeiviai Anglijoje ir Šiaurės Airijoje renka parašus už lietuvių kalbos egzamino įteisinimą britų švietimo sistemoje.
Iki rugsėjo 20 dienos tikimasi surinkti apie tūkstantį parašų, taip įrodant, kad egzistuoja realus lietuvių kalbos egzamino poreikis.

„Toks yra egzaminų komisijos, kuri yra panaši įstaiga kaip mūsų Nacionalinis egzaminų centras, pageidavimas, nes mūsų tauta maža, o egzamino įteisinimas nepigiai kainuoja. Jie norėtų žinoti to egzamino paklausą ir kiek ateityje būtų norinčių laikyti tokį egzaminą“, – BNS sakė Jungtinės Karalystės lietuvių sąjungos (JKLS) pirmininkė Živilė Ilgūnaitė.

Ji teigė kad šiuo metu jau yra surinkta daugiau kaip 500 parašų.

„Šiuo metu norime parodyti, kad yra tūkstantis pageidaujančių, nors tokių gali būti ir daugiau: gali atsirasti ir anglų vaikų, norinčių šitą kalbą išmokti. Ji būtų įteisinta kaip užsienio kalba vidurinio mokslo baigimo atestate ir jos galėtų mokytis visi“, – aiškino Živilė Ilgūnaitė.

Pasak jos, pagrindinis šio sumanymo tikslas yra palaikyti išeivių vaikų motyvaciją mokytis savos kalbos.

Parašus renka JKLS, idėją remia ir Lietuvos ambasada Didžiojoje Britanijoje.

Britų švietimo sistemoje šiuo metu yra įteisinti arabų, kinų, prancūzų, vokiečių, italų, japonų, šiuolaikinės graikų, rusų, ispanų, urdu ir lenkų užsienio kalbų egzaminai.

Nuo 1990 metų, įvertinant deklaruotus ir nedeklaruotus išvykimus, iš viso iš Lietuvos emigravo apie 447 tūkst. gyventojų. Pastaraisiais metais emigracijos mastai mažėjo – pernai Statistikos departamento duomenimis iš Lietuvos emigravo 27,8 tūkst. gyventojų – beveik du kartus mažiau nei 2005-aisiais. Didžioji Britanija yra viena iš pagrindinių lietuvių migracijos krypčių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.