Visi judriojo ryšio operatoriai pranešė apie savo naujus eurotarifus

Po to, kai rugpjūčio 2 d. Europos Komisijos tarptinklinio ryšio tinklavietėje buvo pateiktas operatorių tarptinklinio ryšio tarifų palyginimas, pažymint reikalavimų nesilaikančius operatorius, visi judriojo ryšio operatoriai pranešė Komisijai apie klientams siūlomus eurotarifus, kaip reikalaujama pagal naują Europos Sąjungos (ES) tarptinklinio ryšio reglamentą, pranešė ES spaudos tarnyba.

Visi šie eurotarifai dabar pateikiami Europos Komisijos tinklavietėje. Tarptinkliniu ryšiu Europoje besinaudojantiems klientams pirmi rezultatai gana teigiami: 23 iš 27 ES valstybių narių bent vienas judriojo ryšio operatorius siūlo už reglamente nustatytas viršutines ribas mažesnius tarptinklinio ryšio tarifus.

„Dėl nuolatinio ES spaudimo šiandien vartotojai gali visapusiškai įvertinti, kokie nauji judriojo tarptinklinio ryšio eurotarifai siūlomi visoje Europoje, – sakė už telekomunikacijas atsakinga Europos Komisijos narė Vivjena Reding (Viviane Reding). – Man malonu pažymėti, kad visi judriojo ryšio operatoriai dabar laikosi reglamento ir kad tie keli atsiliekantys operatoriai, kuriuos paminėjome prieš tris savaites, per šį laiką prisijungė prie visų“.

Tačiau tai, kad visi operatoriai pranešė apie savo eurotarifus, dar nereiškia, kad darbas baigtas, pažymėjo komisarė. Kartu su nacionalinėmis telekomunikacijų reguliavimo institucijomis Europos Komisija ims nagrinėti naujųjų tarptinklinio ryšio pasiūlymų kokybę, skaidrumą ir patogumą vartotojui. „Todėl rudenį galėsime įvertinti, ar tarptinklinio ryšio rinkoje konkurencija sustiprėjo ir ar iš tiesų vartotojams siūlomos geresnės sąlygos“, – sakė komisarė.

Rugpjūčio 2 d. pradėjusioje veikti Komisijos tinklavietėje išvardyti kiekvieno 27 ES valstybių narių operatoriaus siūlomi eurotarifai. Lentelė pagrįsta atsakymais į liepos viduryje 95 ES judriojo ryšio operatoriams išsiųstą klausimyną. Iš pradžių Europos Komisija gavo 74 atsakymus. Kai kurie operatoriai tik vėliau pranešė apie savo pasiūlymus arba patikslino atsiųstą informaciją.

Po to, kai paskutiniai du operatoriai – Estijos EMT ir Kipro „Areeba“ – pateikė Komisijai vartotojams siūlomus tarifus, šeštadienį visos ES apžvalga yra baigta.

Apskritai atrodo, kad naujas ES tarptinklinio ryšio reglamentas taikomas sklandžiai. 23 ES narėse bent vienas operatorius siūlo už naujajame reglamente nustatytas viršutines ribas mažesnius tarptinklinio ryšio tarifus. Taip pat dauguma judriojo ryšio operatorių eurotarifą pasiūlė arba pradėjo taikyti iki reglamente nustatytų terminų.

Spalį kartu su Europos reguliuotojų grupe Komisija atliks išsamesnį kokybinį eurotarifo taikymo vertinimą. Rezultatai bus svarbūs atsižvelgiant į vertinimą, kurį Komisija privalo pateikti Europos Parlamentui ir ES Ministrų Tarybai iki 2008 m. gruodžio 30 d.

Naujajame ES tarptinklinio ryšio reglamente (kuris galioja nuo 2007 m. birželio 30 d.) reikalaujama, kad judriojo ryšio operatoriai sudarytų galimybę pasirinkti ir aktyviai siūlytų eurotarifą savo klientams iki liepos 30 d. Jame nustatyta, kad tarptinklinio ryšio kainos neturėtų viršyti 0,49 euro už minutę skambinant ir 0,24 euro už minutę priimant skambučius užsienyje (be PVM). Operatoriai raginami konkuruoti už nustatytas viršutines ribas mažesnėmis kainomis – taip iki šiol nutiko 23 valstybėse narėse.

Klientui sutikus su siūlomu eurotarifu, operatorius privalo pradėti jį taikyti ne vėliau kaip per vieną mėnesį. Vartotojams, kurie neužsisakys eurotarifo, jis bus pradėtas taikyti savaime rugsėjo 30 d., išskyrus atvejus, jei jie anksčiau užsisakė specialų tarptinklinio ryšio paslaugų paketą.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Ekonomika su žyma , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.