Dėstytojus vilioja didesnėmis algomis

Į universitetus dėstytojus tikimasi pritraukti šiek tiek padidinus algas. Tačiau nepaisant šių pastangų, mokyklose kai kurie pedagogai uždirbs daugiau nei universitetuose

Vyriausybė mokslo metų pradžios proga universitetų dėstytojams paruošė dovaną.

Šią savaitę buvo pritarta Švietimo ir mokslo ministerijos parengtam projektui padidinti žemiausių pareigybių mokslo darbuotojų algas.

Asistentams, mokslo darbuotojams, tyrėjams ir lektoriams tarnybinių atlyginimų koeficientas bus padidintas 10 procentų. Tikimasi, kad toks atlyginimų didinimas paskatins jaunus žmones rinktis mokslininko kelią ir pasilikti Lietuvoje.

Tačiau Klaipėdos universiteto rektorius Vladas Žulkus abejojo, ar tai padės privilioti į universitetus pakankamai dėstytojų.

Profesorius pastebėjo, kad net ir padidinus atlyginimus, docentai uždirbs mažiau už mokytojus ekspertus.

„Situacija kada nors pagerėtų, jeigu Vyriausybė mažiausiai penkerius metus laikytųsi dabar pradėtos politikos“, – sakė V.Žulkus.

Šiuo metu Klaipėdos universitete, kaip ir kitose aukštosiose mokyklose, labai trūksta dėstytojų.

„Jeigu pas mus ateitų įsidarbinti 60 mokslo daktarų, mes visus iki vieno priimtume. Nes būtent tiek jų reikia, kad būtų galima pakeisti pensinio amžiaus dėstytojus“, – sakė rektorius.

Labiausiai šiuo metu Klaipėdos universitete trūksta techninių specialybių dėstytojų.

Jų stygius ypač juntamas Jūreivystės institute. Ir tai, anot universiteto vadovo, nenuostabu, nes jūrininkai per dviejų savaičių reisą esą gali uždirbti dėstytojo metų dydžio atlyginimą.

Vis dėlto V.Žulkus džiaugėsi, kad pamažu dėstytojų atlyginimai didėja.

Tai labiausiai pajus jaunesnieji ir žemiausių pareigybių mokslo darbuotojai. Jiems atlyginamai šiemet didinami antrąkart.

Pirmą kartą visiems mokslininkams ir dėstytojams atlyginimas buvo padidintas nuo liepos 1 dienos.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , .

One Response to Dėstytojus vilioja didesnėmis algomis

  1. Digit

    Net 20 pakelta nuo 2007 liepos ir dar 10% nuo 2007 rugsejo gali tik prilaikyti esamus ir truputeli pritraukti nauju ypac mazesniuose mistuose kur mazesnes algos. Zmoniu is pasalies vargu ar pritrauksi. Norint, kad alga butu normali reiktu asistentams ir lektoriams dar kelti 20%. Tada bent po 10% reiktu pakleti docentams ir profesoriams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.