Jaunimo rinktinei – bausmė už nedrausmingumą

Lietuvos futbolininkai nubausti už nedrausmingą elgesį. Nuo 36-osios minutės ne visos sudėties žaidusi šalies jaunimo rinktinė (futbolininkai iki 21 metų) Vilniuje kontrolinį mačą 1:3 (0:0) pralaimėjo austrams. Aikštę turėjo palikti du kartus įspėtas Marijampolės „Sūduvos” žaidėjas Andrius Urbšys.

„Rungtynių baigčiai daug įtakos turėjo mūsų žaidėjo pašalinimas iš aikštės. Kiek vėlavau į spaudos konferenciją, nes tuoj po varžybų su vaikinais turėjau rimtą pokalbį dėl disciplinos aikštėje”, – kalbėjo Lietuvos jaunimo rinktinės vyriausiasis treneris Igoris Pankratjevas.

Šalies jaunimo komandos pagrindą sudaro A lygos klubų žaidėjai. Tik Markusas Palionis atstovauja Vokietijos regioninės lygos Burghauseno „Wacker”, o Rytis Leliūga žaidžia Danijos antrojo diviziono „Herfolge” klube, kurį treniruoja Aurelijus Skarbalius.

I.Pankratjevas viliasi, kad iki rugsėjo 7-osios Europos jaunimo čempionato atrankos mačo Alborge su danais pasveiks „Kauno” saugas Marius Činikas ir Samaros „Krylja Sovetov” (Rusija) dublerių komandos puolėjas Evaldads Raziulis. Tačiau komandoje nebus kito „Kauno” žaidėjo Andriaus Bartkaus, kurio laukia stuburo operacija.

Austrijos komanda, kuriai vadovaujantis Manfredas Zsakas Austrijoje rungtyniavusį Arminą Narbekovą pavadino savo draugu, neseniai Kanadoje vykusiame pasaulio jaunimo čempionate užėmė ketvirtąją vietą. Iš tos ekipos naujai formuojamoje austrų jaunimo rinktinėje liko penki žaidėjai.

Austrijos futbolininkai užvakar nuo pirmųjų minučių turėjo persvarą, bet likę be vieno žaidėjo Lietuvos futbolininkai pradėjo rungtyniauti aktyviau. Svečiai į priekį išsiveržė 50-ą minutę po puikaus baudos smūgio.

Lietuvių atakas pagyvino aikštėje pasirodęs 16-metis „Vilniaus” puolėjas Arvydas Novikovas, kuris tris savaites buvo Lisabonos „Benficos” peržiūroje ir vėl gali vykti į garsųjį portugalų klubą.

67-ą minutę A.Novikovas vieną prieš vartininką išvedė Vilniaus „Vėtros” saugą Robertą Vėževičių, kuris progos nepraleido.

Austrai antrą kartą į priekį išsiveržė 70-ą minutę, kai bandydamas atmušti kamuolį suklydo Panevėžio „Ekrano” vartininkas Tadas Kauneckas. O dar po aštuonių minučių, per visą mačą aiškiai austrams simpatizavęs arbitras iš Baltarusijos, į lietuvių vartus sugalvojo skirti 11 metrų baudinį, nors prasižengta buvo prieš baudos aikštelę.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , .