Euro 2008 atrankoje – portugalų ir serbų kluptelėjimai

Šešerios rungtynės trečiadienį sužaistos 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybose. Didžiausias netikėtumas užfiksuotas Armėnijoje, kur pergalės nesugebėjo iškovoti Portugalija, staigmeną pateikė ir Serbiją privertusi pasiduoti Belgija, o pergales taip pat iškovojo Suomija, Kipras, Estija ir Šiaurės Airija.

Susitikime su Armėnija išvykoje portugalai netgi atsilikinėjo po 12 minutę pelnyto Roberto Arzumanyano įvarčio, tačiau po 25 minučių rezultatą išlygino „Man Utd” klubo žvaigždė Cristiano Ronaldo. Vis dėlto portugalams įmušti antrojo įvarčio taip ir nepavyko, o armėnai jau trečias rungtynes iš eilės sužaidė sėkmingai – per paskutinius du mačus jie buvo įveikę Lenkiją ir Kazachstaną.

Gana netikėtai susiklostė ir mačas Belgijoje, kur iki tol turnyre vos dvi pegales iškovoję belgai po atkaklios kovos nugalėjo Serbiją ir atgaivino viltis dar pakovoti dėl antrosios vietos. Pasinaudoję serbų ir portugalų suklupimais į antrą poziciją pakilo suomiai, kurie namuose nugalėjo Kazachstaną.

D grupėje antrą pergalę į savo sąskaitą įsirašė Kipras, kuris išvykoje nugalėjo San Mariną, tuo tarpu E grupėje nesėkmių seriją pagaliau pavyko nutraukti Estijos rinktinei. Tiesa, estams teko mačą su Andora baigti devyniese, o pergalingą įvartį jie pelnė tik paskutinę mačo minutę.

Į antrą vietą F grupėje aplenkusi Ispaniją pakilo Šiaurės Airija, kuri namuose užtikrintai nugalėjo Lichtenšteiną. Du įvarčius nugalėtojams pelnė rezultatyviausias atrankos varžybų žaidėjas Davidas Healy, kurio sąskaitoje – jau 11 tikslių smūgių.

Kitos artimiausios 2008 metų Europos čempionato atrankos turnyro rungtynės vyks rugsėjo 8 dieną.

Trečiadienio atrankos varžybų rezultatai

A grupė

Suomija 2 – 1 Kazachstanas

13′ [1 – 0] Aleksei Eremenko

23′ [1 – 1] Dmitriy Byakov

61′ [2 – 1] Teemu Tainio

Armėnija 1 – 1 Portugalija

12′ [1 – 0] Robert Arzumanyan

37′ [1 – 1] Cristiano Ronaldo

Belgija 3 – 2 Serbija

10′ [1 – 0] Moussa Dembele

30′ [2 – 0] Kevin Mirallas

72′ [2 – 1] Zdravko Kuzmanovic

87′ [3 – 1] Moussa Dembele

90′ [3 – 2] Zdravko Kuzmanovic

San Marinas 0 – 1 Kipras

54′ [0 – 1] Yiannakis Okkas

Estija 2 – 1 Andora

34′ [1 – 0] Raio Piiroja

87′ [1 – 1] Fernando Silva

90′ [2 – 1] Indrek Zelinski

45′ Ragnar Klavan, 90′ Indrek Zelinski (abu – Estija) pašalinti iš aikštės

Šiaurės Airija 3 – 1 Lichtenšteinas

5′ [1 – 0] David Healy

35′ [2 – 0] David Healy

56′ [3 – 0] Kyle Lafferty

89′ [3 – 1] Mario Frick

1. Švedija 7 6 0 1 17-4 18
2. Šiaurės Airija 7 5 1 1 13-8 16
3. Ispanija 7 5 0 2 13-6 15
4. Danija 6 3 1 2 9-5 10
5. Islandija 7 1 1 5 5-15 4
6. Lichštenšteinas 7 1 1 5 4-18 4
7. Latvija 6 1 0 5 4-7 3

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Sportas su žyma , , , , , , , , , , , , , , .