Lietuvos rinktinė užtikrintai nugalėjo slovėnus

Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Akropolio taurės turnyre, rezultatu 87:72 (24:14, 27:17, 24:22, 12:19) įveikdama Slovėnijos komandą.

Pirmuosius taškus pelnė slovėnai, tačiau Lietuvos rinktinė atsakė septyniais taškais iš eilės bei tvirtai perėmė iniciatyvą. Įpusėjus kėlinukui pirmąkart Lietuvos rinktinės sudėtyje pasirodė Jonas Mačiulis – rungtynėms neregistruotas buvo Giedrius Gustas. Būtent J.Mačiulis privertė trečiąjį kartą prasižengti Matjažą Smodišą, kuris kartu su Radoslavu Nesterovičiu įmetė visus savo komandos taškus pirmame kėlinuke, po kurio Lietuva pirmavo 24:14.

Antrame kėlinuke Lietuvos rinktinė toliau didino pranašumą ir po laimėtos atkarpos 7:0 pirmavo 32:16. Iki kėlinuko pabaigos likus daugiau nei dviem minutėm Lietuva pirmavo jau 21 taško skirtumu – 46:25.

Kėlinuko pabaigoje mūsiškių gretose vienu metu rungtyniavo J.Mačiulis ir S.Jasaitis, o R.Šiškauskas ir R.Kaukėnas gavo daugiau laiko pailsėti. Po dviejų ketvirčių – užtikrinta Lietuvos rinktinės persvara – 51:31.

Trečiame kėlinuke Lietuvos rinktinė užtikrintai pirmavo – 55:31, tačiau trys klaidos iš eilės ir rezultatas tapo jau 57:41. Dar vėliau slovėnai priartėjo iki 13 taškų, tačiau ketvirčio pabaigoje patikimai sužaidė Darius Songaila ir Jonas Mačiulis. Po R.Šiškausko tritaškio skirtumas vėl šoktelėjo – 75:53 po trijų kėlinukų.

Ketvirtame kėlinuke mūsiškiai užtikrintai pirmavo, tačiau keletas klaidų rungtynių pabaigoje leido slovėnams priartėti. Galutinis rezultatas 87:72.

Nepaisant pergalės, Lietuvos rinktinė suklydo 19 kartų.

Lietuva: R.Javtokas (9 atk. kam., 2/3 baudos, 6/8 dvitaškiai) ir R.Kaukėnas – po 14, D.Songaila 12, D.Lavrinovičius 10, J.Mačiulis ir R.Šiškauskas – po 9, L.Kleiza ir Š.Jasikevičius (6 rez. perd., 5 kl.) – po 6, K.Lavrinovičius 5, P.Jankūnas 2.

Slovėnija: M.Smodis 16, E.Lorbek 15, G.Dragic (6 rez. perd.) 11.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Be kategorijos su žyma , , , , , , , , , .