Pasiruošti mokyklai – didesnė parama

Šiemet iš valstybės biudžeto labiausiai nepasiturinčių šeimų vaikams pasiruošti mokyklai skirta 10,8 mln. litų. Tai didžiausia iki šiol iš valstybės biudžeto skirta suma paremti vaikams prieš prasidedant naujiems mokslo metams.
Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilijos Blinkevičiūtės, parama mokiniams skirta pagal šiemet įsigaliojusį Socialinės paramos mokiniams įstatymą. „Nepasiturinčiai gyvenančios šeimos neretai pritrūksta lėšų mokslo metų pradžiai nupirkti savo vaikams būtiniausias mokymui reikalingas priemones, todėl nustatyta konkreti lėšų suma pasiruošimui mokyklai iš valstybės biudžeto turi būti skiriama kasmet“, – įsitikinusi ministrė.

Parama pasiruošti mokyklai

Šiemet prieš prasidedant naujiems mokslo metams bus paremta apie 70 tūkst. mokinių iš mažas pajamas gaunančių šeimų, skiriant vienam mokiniui iki 156 litų paramą.
Pernai iš valstybės biudžeto mokiniams mokyklai pasirengti buvo skirti 8 mln. litų, o vienam mokiniui vidutiniškai atiteko po šiek tiek daugiau nei 100 litų.
Teisę į aprūpinimą mokinio reikmenimis (tai pratybų sąsiuviniai, skaičiuotuvai, rašymo, braižymo, piešimo ir kitos mokinio individualiai naudojamos mokymosi priemonės, sportinė apranga, avalynė, drabužiai ir kiti reikmenys, kurie yra būtini mokinio ugdymui) turi mokiniai, augantys šeimose, kurių pajamos vienam šeimos nariui mažesnės nei 1 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydis (205 litų) arba, atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, kai pajamos mažesnės nei 1,5 VRP dydžio (307,5 litų).
Šiemet, kaip ir pernai, už paramos nepasiturinčių šeimų vaikams organizavimą atsakingos savivaldybės.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrės prašo savivaldybių darbuotojus pasistengti, kad moksleivius laiku pasiektų taip reikalinga parama. Jos teigimu, šiais metais, kaip niekada anksčiau, savivaldybės jau pernai gruodį žinojo, kiek tiksliai lėšų kiekvienai iš jų bus skiriama, kad mažas pajamas gaunančių šeimų vaikai tinkamai pasirengtų naujiems mokslo metams.

Nemokamas maitinimas

Pagal Socialinės paramos mokiniams įstatymą, nepasiturinčių šeimų vaikams skiriama parama ne tik mokyklai pasiruošti, bet ir nemokamas maitinimas mokykloje.
Teisę gauti nemokamus pietus mokykloje turi mokiniai, augantys šeimose, kurių pajamos vienam šeimos nariui mažesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžio (307,5 litų) arba, atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, kai pajamos mažesnės nei 2 VRP dydžiai (410 litų).
Nuo 2007 m. spalio 1 d. padidėjus VRP (nuo 205 iki 235 litų), teisę gauti nemokamą maitinimą įgis ir mokiniai iš tų šeimų, kurių pajamos vienam šeimos nariui neviršys 352,5 litų, arba, atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, kai pajamos mažesnės nei 470 litų.
Šiemet mokinių nemokamam maitinimui iš valstybės biudžeto skirta per 81 mln. litų. 2007 m. sausio-gegužės mėn. mokyklose nemokamai buvo maitinama apie 88 tūkst. mokinių.
Mokiniai iš mažas pajamas gaunančių šeimų nemokamą maitinimą gali gauti nepriklausomai nuo to, kurioje mokykloje vaikas mokosi: valstybinėje, savivaldybės ar nevalstybinėje.
Socialinę paramą mokiniams gali gauti ir tie vaikai, kuriems nustatyta laikinoji globa (rūpyba) tėvų prašymu dėl jų laikino išvykimo iš Lietuvos, tačiau jie negauna globos (rūpybos) išmokos.
Kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams reikia į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į savivaldybės, kurioje mokinys gyvena, administraciją. Būtina užpildyti prašymo-paraiškos socialinei paramai mokiniams gauti formą ir pateikti reikalingus dokumentus. Prašymą-paraišką dėl mokinio nemokamo maitinimo galima pateikti ir mokyklos, kurioje mokinys mokosi, administracijai. Jei kreipimosi dėl socialinės paramos metu šeima gauna piniginę socialinę paramą, reikia pateikti tik laisvos formos prašymą socialinei paramai mokiniams gauti.

Vaiko pinigai

Nuo 2007 m. rugsėjo 1 d. iki gruodžio 31 d. pratęsiamas išmokos vaikui mokėjimas vieną ar du vaikus auginančių šeimų vaikams iki 12 metų. Nuo 2008 m. sausio 1 d. ši išmoka vaikui bus mokama visiems vaikams iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose.
Šiuo metu vidutiniškai per mėnesį išmoką vaikui gauna apie 350 tūkst. Lietuvos vaikų iki 9 metų. Nuo rugsėjo 1 d. šia valstybės parama, nepriklausomai nuo tėvų pajamų, galės pasinaudoti dar apie 105 tūkst. vaikų.
Išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo dienos.
Kreiptis dėl šios išmokos reikia į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administracijos socialinės paramos skyrių.

Šis įrašas buvo paskelbtas kategorijoje Švietimas su žyma , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.